PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=525}

Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
8,1 304 640
ocen
8,1 10 1 304640
8,4 34
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Część V Imperium kontratakuje
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

Witam.

Pytanie - kiedy emitowany był po raz pierwszy Epizod V (IV, VI) w telewizji (polskiej)?
Wydaje mi się, że widziałem około roku 1985-86 (oczywiście program 1 lub 2), niemniej nie mogę w necie namierzyć potwierdzenia, lub też jednoznacznego określenia daty pierwszej emisji w mediach publicznych.

Proszę o pomoc...

tomter

Pierwsza emisja Gwiezdnych Wojen w tv Polska miała miejsce w święta wielkanocne 1989 roku.Był to epizod Nowa Nadzieja.

ocenił(a) film na 10
wreathchlors

W 1989? Nie wierzę.

ocenił(a) film na 7
Tatar

Dlaczego nie wierzysz?

ocenił(a) film na 10
Axel

Bo wiem, że przez całe lata dziewięćdziesiąte nie wyemitowano tego nawet na kanałach komercyjnych.

Tatar

Doskonale pamiętam emisję telewizyjną.Z kin ta część zniknęła już około 1982 roku i moje początki to było Imperium...

ocenił(a) film na 10
Tatar

Ale 1989 to nie lata 90te, nie bylo ustawy o prawach autorskich wtedy wiec pewnie i TVP nie musiala placic za emisje nawet :P Pamietam ze film nagralismy z tv na VHSa ktory katowany byl potem przez lata...

ocenił(a) film na 10
Tatar

Bzdura :) Pamięttam tę Wielkanoc :) Najważniejsza w moim życiu, bo Gwiezdne Wojny były w TV :)

ocenił(a) film na 7
tomter

Potwierdzam, dokładnie 27 marca 1989 roku w poniedziałek wielkanocny TVP1 wyemitowała Gwiezdne Wojny, oglądałem je po raz pierwszy i do tej pory pamiętam że zrobiły na mnie wtedy ogromne wrażenie :) ucieszyło mnie bardzo to ze jest to już IV Epizod wiec są jeszcze 3 inne części... :P Dopiero później się dowiedziałem ze Lucas zaczął całą serię właśnie od części czwartej... Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
ukosz

Zgadzam się- nie byłem pewny tylko czy to był 89 czy 90 rok...

ocenił(a) film na 9
Brudny_Hary

Czyli czyżby w wieku 6 lat obejrzał pierwszy raz star wars?Najbardziej pamiętam scenę z zsypem.Kojarzy ktoś kiedy po raz drugi puścili epizod 4 w tv?

ocenił(a) film na 10
mackal83

Hahaha!!! Z pierwszego razu też pamiętam najbardziej scenę że zsypem :-)

ocenił(a) film na 7
tomter

Ja nawet mam dowód tej emisji z 1989 roku :) Fragment nagrania filmu"Gwiezdne wojny" odkryłem niedawno na kasecie VHS. Zachowało się ostatnie 50 min. nagrania, ktoś skasował początek. Fragmenty tej emisji zamieściłem na moim kanale YouTube - https://www.youtube.com/watch?v=6Lrf0Wg0acs

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones