PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547}

Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
8,1 296 964
oceny
8,1 10 1 296964
7,8 31
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część VI Powrót Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Najlepszy z serii

użytkownik usunięty

Zdecydowanie najlepszy film z serii. Kapitalna końcówka- czyli podwójna bitwa na Endor. Widziałem ten film chyba z 1000 razy (nie przesadzam, mam całą serię od 1987/8 roku) i wciąż jeszcze chce mi się go oglądać. Jedyny mankament tego filmu to śmierć Vadera, Imperatora i porażka Imperium.
Ale liczę jeszcze na kolejny kontratak.

ocenił(a) film na 10

Re: Najlepszy z serii
A tak z czystej ciekawości, to
1) czy ROTJ w 88 był już na wideo w polsce (może nie legalnie), bo w 87 wszedł dopiero do kin. Wiem, bo byłem wtedy na nim w kinie. Wideo dorobiliśmy się dopierow w latach 90. wieć o tym, kiedy się ukazał nie mogę się pamętać. A jedyne co pamietam, to to, że ANH była w 89 w TV.
2) A czy Ewoki ci nie przeszkadzały?
3) A to, że Vader okazał się zdajcą. Jest gorsze niż jego śmieć.
4) Czy zapoznałeś się z Rozszeżonym Wszechświatem? Imperium nie poniosło wtedy jeszcze porażki. Rozpadło się przez to, że nie miało silnego przywódcy, a lordowie zaczeli walczyć sami z sobą, zamiast znieść rebeli z powierzchni galaktyki (do czasu powrotu Thrawna i ... odrodzenia się Imperatora), ale wtedy było już mocno osłabione.
5) A co do 1000 razy, to ci nawet wierzę. Myślę że wszystkie filmy z sagi (w sumie) tyle razy obejrzałem, a może i więcej ale już dawno straciłem rachubę. Przy TPM przestałem liczyć półtorej roku temu, a było ich wtedy gdzieś ze 30. Teraz już nawet nie chcę strzelać.

I niech Moc będzie z Tobą.

użytkownik usunięty

niestety nie będzie Episode VII
następnego kontrataku nie będzie bo :
1) Ford jest już taką gwiazdą, że musieliby mu zapłacić kupę kasy
2) Oprócz Harrisona nikt nie jest gwiazdą, więc trudno będzie ich znaleźć
3) podobno kosmetyczki robią cuda, ale spróbuj odmłodzić aktorów przynajmniej o 18 lat
4) po części siódmej byłyby następne i byłoby to nudne
5) Lucas byłby oskarżony o plagiat, a gdyby z książki nie skorzystał to powstałaby jednym słowem ( albo dwoma ) BIG KISZKA !

ocenił(a) film na 10

ale za to mamy epizoty I, II, III, IV, V, VI tyle narazie wystarczy bo epizot III
jest dopiero w kinach

"niestety nie będzie Episode VII"
pozdrawiam z przyszłości, my właśnie po premierze części IX :)

ocenił(a) film na 8

Wow, komentarz o 2 lata starszy ode mnie... Szkoda że użytkownik usunięty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones