1 godz. 42 min.
5,3 1 411
ocen
5,3 10 1411
1 410
chce zobaczyć
{"type":"film","id":796754,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Hagazussa-2017-796754/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Hagazussa
  • slothqueen ocenił(a) ten film na: 3

    Wszyscy porównują ten film do "The Vvitch", tymczasem "Hagazussa" nawet się do niego nie umywa. Vvitch miał solidną fabułę, konflikt, bohaterów i rosnące napięcie. Hagazussa, choć wizualnie bajeczna i absolutnie przepiękna, to pusta wydmuszka ze szczątkową fabułą, grą aktorską na poziomie poniżej szkolnego teatrzyka (kwestie są wygłaszane tak martwo, jakby czytać je z kartki, a rekacje postaci są nienaturalnie powolne i pozbawione jakiejkolwiek dynamiki, jakby ich emocje nie były reakcjami na wydarzenia, a jakimiś spontanicznymi zjawiskami o dużej bezwładności) i pustym epatowaniem makabrą i ohydą. Bo co miał znaczyć gwałt na Adbrun, utopienie dziecka, dziwny pociąg seksualny do kóz? Absolutnie nic, miał po prostu szokować i być dziwaczny.

    Proszę nie wrzucać tego syfu do jednego wora z "Vvitch". Daję 3 gwiazdki, wszystkie za temat i oprawę wizualną, za resztę - soczyste 1.

  • slothqueen dokładnie ten film to kupa z sikami

  • Maciej1982 aha czyli jak główna aktorka była typem introwertyka to jej reakcję są naturalne. Dziewczyna miała pewnie stan psychozy

  • Kuba_16 ocenił(a) ten film na: 8

    slothqueen Podstawowa różnica jest tak, że Vvitch to wizja artystyczna/fabuła, a Hagazussa to studium psychologiczne szaleństwa. Co do aktorstwa to ciężko mi polemizować z tak wnikliwą analizą ale nie. Czym innym jest brak zrozumienia filmu, a czym innym brak chęci zrozumienia.