PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835638}

Hakowanie świata

The Great Hack
6,4 7 179
ocen
6,4 10 1 7179
7,3 3
oceny krytyków
Hakowanie świata
powrót do forum filmu Hakowanie świata

Z racji tego, że mam do czynienia z szurami Ziębowymi i antyszczepionkowymi (jestem lekarzem), reklamy spersonalizowane (a także media stojące za jedną opcją polityczną czy wymienione przeze mnie antynaukowe grupy idiotów, wzbogacajacych się na niewiedzy swoich sekciarskich wyznawców) grają wyłącznie na emocjach, wciskają wam dychotomię myślenia, błędy poznawcze, żerują na strachu i nienawiści i jeszcze bardziej to wszystko podsycają. Uprawiają cherry picking- wyciągają te rzeczy, które idealnie pasują do ich narracji a o reszcie nie wspominają. Kiedyś byłam mocno konserwatywna- do momentu, aż zaczęłam robić swoje drobne badania naukowe i z ciekawości zaczęłam czytać wiele artykułów naukowych i po prostu nie mogłam uwierzyć jak nas media i politycy okłamują, np. w kwestii GMO. Od tej pory nie chcę mieć nic wspólnego z ekstremalnym konserwatyzmem czy lewicą.
I jeśli napiszesz, że to lewacki komentarz to właśnie o to im chodzi. Byś myślał w sposób dychotomiczny i jesteś już ich niewolnikiem umysłowym. Przestałam chodzić na wybory, bo nikt nie mówi o nauce i faktach jakie wynikają z niej.
Jeśli twierdzisz, ze spersonalizowane reklamy to dobra rzecz nawet w kampanii wyborczej to jesteś debilem, któremu się powinno odebrać prawa wyborcze. Bo każdej partii politycznej taka banda debili jest na rękę, bo będzie szła w ich imię na krucjaty i walczyła z każdym, kto nie pasuje ich ideologii. Najlepszym przykładem niech będzie Białystok i nacjonalistyczne zwierzęta. Szkoda tylko, że moi przodkowie oddali swoje życie w IIWS by potem dochodziło do walk faszystowskich bezmózgich bojówek, bo nie mają żadnego pojęcia o seksuologii ani tym bardziej o homoseksualizmie.

Daje max gwiazdek, bo chce by miał lepszą ocenę.

laracroft1994

Przez film chyba i tak nie przebrnę, ale antywackami i zwierzętami mnie Pani doktor ujęła.

ocenił(a) film na 6
laracroft1994

Swietna i celna wypowiedz - gratuluje nieszablonowego podejscia do sprawy :)

laracroft1994

Bardzo trafna wypowiedz. W 99% się z panią zgadzam a 1%, bo prof. doktor Zięba nie ma wpływu na bezmózgie szczury ziębowe lub zombi. Są mądrzy ludzie którzy go słuchają i głupi też niestety, psując tym samym jego wizerunek. Wiem, wiem co dobie pani pomyśli, jeden szczur się wychylił i broni swego guru. Nie, bronię rozsądku i logicznego myślenia.
A propos antyszczepionkowcow, to zbyt dużo krzywdy szczepionki narobiły w moim życiu, żebym był za szczepieniem wszystkiego co się rusza.

ocenił(a) film na 9
laracroft1994

poruszanie się w swojej bańce tylko utwierdza nas we własnych pogladach. Dlatego odpowiednio podana informacja jescze bardziej wzmacnia przekaz na zasadzie dodatniego sprzężenia zwrotnego. Czy wyłaczenie spersonalizowanych reklam jakos nas chroni? W epoce kiedy to algorytm wie lepiej co chcesz od Ciebie bo działa na Big Data. ....

laracroft1994

Wszystko fajnie, piękny komentarz, ale to, że nie chodzisz na wybory jest gówniarskie, albo oznacza, że jesteś pisowskim trollem, który mądrym, inteligentnym komentarzem chce przekonać kilku, którzy głosowaliby na innych, aby darowali sobie te wygłupy. Nie idąc na wybory, tylko pogłębiasz syf, o którym piszesz i ten w którym aktualnie tkwimy. Pisząc taki komentarz, pogłębiasz syf kilkakrotnie...

nikramm

Wolność wyboru to również wolność do niepodjęcia wyboru. Co jest złego w tym, że osoba nieznająca się na polityce, nie pójdzie na wybory? Lepiej żeby zagłosowali ludzie interesujący się polityką czy ci, którzy są pod wpływem indoktrynujących 5 minut tygodniowo np. reklamy w miejscach publicznych?

Komentarz Lary niefajny, gdyż przesiąknięty negatywnymi emocjami. A sama część o Białymstoku, to już czysta hipokryzja w świetle komentarza, który ma zachęcać do poznawania faktów. FYI, tam były trzy zgromadzenia: tęczowe, kibice i narodowościowcy (katolicy, rodziny, dzieci). Nie powinno się wrzucać wszystkich do jednego worka, tym bardziej jeżeli ma się - na co dobitnie pokazują użyte przymiotniki - informacje tylko z jednego źródła, nastawionego na sensację, a na pewno nie należycie opisującego rzeczywistość czy dążącego do obiektywnej prawdy.

ocenił(a) film na 7
nikramm

Rozumiem, że dla niektórych słowo "wybory" mówi, że serio mamy wybór. Ale bierność to również wybór i również oddanie głosu. Zaprzestanie płacenia podatków (VAT, jest głównym sponsorem rządu), wyprowadzka (czyli poza powyższym jeszcze odebranie siły roboczej państwu) to z perspektywy historycznej - a moim zdaniem również z tej etycznej - najskuteczniejsze narzędzie wyboru i protestu. Czyli nie trzeba iść na wybory, żeby pokazać swój sprzeciw. Może nie widać go publicznie i wtedy łatwo kogoś oceniać, ale miej świadomość nikramm, że nie zawsze wszystko widać na pierwszy rzut oka. Ja np. nie dopłacam do interesu, z którym się nie utożsamiam, tak jak nie kupuję zbędnym mi produktów, nawet jeśli reklamy wmawiają mi, że produkt jest mi niezbędny. Kwestia świadomości chyba...

No i polityka nie jest jedynym narzędziem, którym kształtuje rzeczywistość społeczeństw. Można być całkowicie apolitycznym a poprawiać czy niszczyć życie setek ludziom. Dlatego ocenianie życia innej osoby po komentarzu na filmwebie, nazywając kogokolwiek trollem czy innym epitetem bez poznania całego kontekstu (co jest niemal niemożliwe) osobiście uważam za nieprzeciętnie chamskie i krzywdzące.

ocenił(a) film na 7
nikramm

Otóż to. Niska frekwencja zawsze jest w interesie którejś z partii startujących w wyborach - na zasadzie "lepiej siedź w domu, niżbyś miał głosować nie na nas.

użytkownik usunięty
rpm100

Serio? Myślisz, że masz jakiś wybór który nie byłby wcześniej zatwierdzony przez Władze?

użytkownik usunięty
laracroft1994

Ten film to właśnie lewacka propaganda. 10% prawdy (o gromadzeniu danych), 50% białego szumu, a reszta to kłamstwa i manipulacje. Dwa słowa, że w poprzedniej kampanii użyto tych samych „nagannych” metod. Cały skandal wynika z faktu, że Cambridge Analytica wybrała klienta, który według Władców się był niewłaściwy.
PS. Wynik ich działania doskonale odpowiada założeniom NWO, które miałem okazję poznać około 12 lat temu dzięki nieocenzurowanemu dostępowi do informacji w Internecie. Dziś jest to już praktycznie niemożliwe.

użytkownik usunięty
laracroft1994

Co za bełkot.

laracroft1994

Temat tematem, ale trafić do lekarza, który ma takie słownictwo i taką pogardę dla ludzi nigdy bym nie chciała trafić.

laracroft1994

niestety zaprzeczasz sam sobie. Pewne jest, że cały świat kłamie i na tym opiera się polityka, władza, biznes. trudno jest odnaleźć prawdę przeciętnie i wyrywkowo wykształconemu (po studiach) człowiekowi, więc nie wiem na jakich faktach opierasz swoją wersję świata? twoja wypowiedź również nie opiera się na naukowych faktach, ale na sianiu hejtu wobec ludzi, którym np. nie podoba się GMO. a propos czy wiesz co planowała firma Monsanto w tej kwestii? Jak chciała uzależnić rolników o zmonopolizować rynek? Poszukaj głębiej w sieci. Okaże się że może jednak Ty jesteś idiotą. Nigdy nie wiadomo.
Jeśli chodzi o lekarzy, to niestety mam złe zdanie na wasz temat. Miałem to nieszczęście, że ugryzł mnie kleszcz, wasze leczenie nie poskutkowało i zostałem wyrzucony przez was z systemu NFZ jako "kłamca", który śmie twierdzić, że nadal jest chory, a wasze leczenie nie skutkuje. Żeby zwyczajnie NIE umrzeć, musiałem dołączyć do dziesiątek tysięcy innych "hipochondryków" i szukałem dziwnych zielarzy, prywatnych lekarzy i innych "szarlatanów". przez wasz lekarski hejt na pacjentów z boreliozą czułem się oczywiście jak sławny ciemnogród. Wystarczyłoby gdyby lekarze też dali się ukąsić kleszczom, wtedy zmieniliby zdanie i może znaleźli by skuteczne leczenie, albo prewencję. Ale jakoś nie chcą ...

ocenił(a) film na 2
laracroft1994

"Drobne badania naukowe", które Pani zaczęła po iluś tam latach uprawiać, z ciekawości, jak powiada Pani, i czytać "artykuły naukowe" to nie jest żaden powód do samouwielbienia. Nie kompromituj się kobieto, większość tzw, artykułów naukowych to szmelc - ściągawki z prasy zachodniej bez zrozumienia, bałamutne wykresy i dane, ciągnięte za uszy konkluzje. Nie twierdzę, że "nacjonalistyczne zwierzęta" czy "banda debili" mają rację, ale wiem na pewno, że Pani jej nie ma. Dlaczego? Rynsztokowy język, pogarda dla myślących inaczej. To straszne być tak zacietrzewionym, że odbiera to rozum.

laracroft1994

Na wyborach warto oddać chociaż pusty głos, w ten sposób nie podcina się skrzydeł demokracji i pokazuje zarazem, że bram dobrej opcji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones