Kirschblüten - Hanami

2 godz. 7 min.
7,7 5 152
oceny
7,7 10 5152
6 186
chce zobaczyć
7,0 6
ocen krytyków
{"rate":7.0,"count":6}
{"type":"film","id":470164,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Kirschbl%C3%BCten+-+Hanami-2008-470164/tv","text":"W TV"}]}

Rudi i Trudi są niczym stare drzewa. Czas rozkwitu ich wieloletniego związku przypadł na okres wychowywania trójki dzieci. Rytm dni w ich małżeństwie odmierzają małe rytuały. Spokój i bezpieczeństwo tego zapiętego na ostatni guzik życia mąci wiadomość o chorobie męża. Trudi  postanawia nieść ciężar sama i nie informuje Rudiego o diagnozie. Odwiedziny u ich dzieci wywołuje obustronną frustrację -dzieci czują się zażenowane nagłą wizytą. Najwięcej zrozumienia i sympatii okazuje im obca osoba - Franzi - partnerka życiowa córki. Dzięki niej spełnia się dosyć nieoczekiwanie marzenie Trudi. Idą razem na spektakl tańca Butoh, którym Trudi fascynuje się od lat. W czasie wizyty w nadbałtyckim hotelu nieoczekiwanie dla Rudiego jego życie zmienia się diametralnie. Rudi wyrusza w podróż do Japonii, która staje się wędrówką w głąb siebie, jego związku z żoną, istoty życia oraz bezinteresownej miłości. "Hanami - kwiat wiśni" to film pełen uczucia i ujmujących obrazów, które uzupełniają niezwykle ważne przesłanie filmu.

opis dystrybutora kino

Trudi, jako jedyna z rodziny wie o nieuleczalnej chorobie męża. Postanawia namówić go na ostatnią, wspólną podróż do Niemiec, do rodziny. Po przyjeździe okazuje się, że dzieci zbyt zajęte własnym życiem, nie mają czasu by zająć się rodzicami, decydują się więc oni na wyjazd do hotelu na Bałtykiem. Tam Trudi niespodziewanie umiera. Zagubiony Rudi postanawia odwiedzić najmłodszego syna Karla w Japonii - kraju, który jego żona tak bardzo chciała zwiedzić.

Ivson
opis użytkownika

Film Doris Dörrie to historia bezinteresownej miłości a jednocześnie poetycka wyprawa w głąb istoty życia. Trudi jako jedyna z rodziny wie, że jej mąż jest śmiertelnie chory na raka. Gdy lekarz zaproponuje, by wybrali się w ostatnią wspólną podróż, Trudi namawia męża na wyjazd do Berlina, do dzieci i wnuków. Tymczasem okazuje się, że rodzina jest zbyt zajęta własnym życiem, aby poświęcić im trochę uwagi. Po spektaklu tańca butoh, Trudi i Rudi postanawiają wyjechać do nadbałtyckiego hotelu. Tam kobieta niespodziewanie umiera. Jej mąż, totalnie zagubiony, nie wie co począć z resztą życia. W końcu decyduje się na wizytę u ich najmłodszego syna Karla - na wyprawę do Japonii.

opis dystrybutora kino