Happy-Go-Lucky

1 godz. 58 min.
6,3 12 560
ocen
6,3 10 12560
4 559
chce zobaczyć
6,4 10
ocen krytyków
{"rate":6.4,"count":10}
{"type":"film","id":437521,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Happy-Go-Lucky-2008-437521/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia
  • użytkownik usunięty

Skrzywdzony w młodości, pielęgnujący skrzywdzenie w dorosłości. Pełen roszczeń do
    świata i ludzi w myśl zasady "przecież wiele przeżyłem, więc mi się należy". Guzik. Trafił na
    kobietę, która mu się spodobała, i zamiast przejąć inicjatywę i spróbować pozwolił jej
    wdzięczyć się nieświadomie i rozwijać w nim chore wyobrażenia. Na końcu zobaczył jak
    kobieta mizia się ze swoim facetem i wpadł w furię, bo rzeczywistość nie odpowiadała jego
    wyobrażeniom. I całą swoją frustrację przelał na tą kobietę. I co dalej? Gdyby kobieta nie
    była jaka była pewnie zamknęłaby się w sobie, jak klocek domina zamieniła w kolejne
    chodzące zombie. Ale tak się nie stało. Pozytywne podejście do życia bohaterki okazało się
    silniejsze. Niestety samo nic nie przychodzi, mimo ciężaru przykrych doświadczeń trzeba
    znaleźć siły i samodzielnie zabiegać o szczęście. Nie oczekiwać, że ludzie sami się pojawią
    i sami szczęście zaszczepią. To tak nie działa... Nie wiem po co to piszę, ale widocznie
    musiałem :) Pozdrawiam

• collageanka ocenił(a) ten film na: 6

napisałeś po to, bym ja to przeczytała. dzięki, potrzebowałam tego od dawna bardzo.

• Ta wesoła idiotka, jest tak egoistycznie bezmyślna, że nawet nie zauważa jak dotkliwie krzywdzi ludzi najbardziej skopanych przez los (głównie mężczyzn). Dla mojej wrażliwości jest ona nie do przyjęcia.
    A film niezły, każdy widz wg. swojej wrażliwości może inaczej oceniać bohaterów.

• wsjohlac ocenił(a) ten film na: 8

Dorzućmy tylko, że Scott jest elegancko wpisany między postać ucznia Poppy, który agresją reaguje na przemoc w rodzinie i niekomunikatywnego bezdomnego, z którym Poppy udaje się nawiązać coś na kształt kontaktu.