PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113008}

Harry Potter i Zakon Feniksa

Harry Potter and the Order of the Phoenix
7,5 328 758
ocen
7,5 10 1 328758
6,2 26
ocen krytyków
Harry Potter i Zakon Feniksa
powrót do forum filmu Harry Potter i Zakon Feniksa

To najgłubsza ksiązka i zarazem film jaki kiedykolwiek widziałem, nic tylko głupie machanie rózdzką bez rzadnego sensu. Nie ma tam ani morału ani tym bardziej fantazji. Ktoś kto to czyta takie badziewie nie wie czym jest dobra literatura, ja przeczytałem jedna częsc i chętnie spaliłbym wszystkie inne

lux47

to po co wypisujesz tu swoje moraly??to dopiero nie ma sensu....nastepnym razem zastanow sie za nim cos zrobisz!
nie wszystkim musi sie podobac,ale nie trzeba sie z tym tak obchodzic....a gdybys przeczytal kolejne czesci wiedzialbys ze to jednak ma sens,
pozdrawiam:)

olcia_28

Po pierwsze to ty chyba nie wiesz co to jest morał, bo akurat w tych książkach są morały. A jak nie podobają ci się te filmy i książki to po co wchodzisz na to forum co??????? Może byś mi to wytłumaczył, bo ja cię nie rozumiem.

SaBuLkA

nie wiem ile masz lat ale podjrzewam ze jestes jeszcze naiwnym dzieckiem który nie wie czym jest dobra literatura i nie toleruje sprzeciwów nie wiem co twoim zdaniem zawiera potter ale jak dostrzegasz jakiś morał to cyba przemawiający do dzieci z zeróki bo na ogół oczekuje się że przesłanie jest do wszystkicha nie dla jednostek, WIEC GDZIE TWOIM ZDANIE jest morał dla młodzieży czy innych ludzi. zastanów sie a pózniej jak coś piszesz to pisz z sensem i swoja droga to wiem czym jest morał w przeciwenśtwie podejrzewam do ciebie

pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 6
lux47

Nie zgadzam się z twoją opinią...Harry Potter nieodniósł by takiego sukcesu gdyby nie był dobry, to właśnie dzięki tej książce zacząłem czytać...i będę bronił te książki do upadłego.
Gdyby nie Harry,nie czytał bym do tej pory lektur szkolnych,wiem że każda książka ma w sobie morał i własne piękno.
Możliwe że większość czytelników Harrego ma 10-15 lat ale co z tego jeśli uczy tego że książkę czyta się do końca.

lux47

nie zgadzam się z lux(POTTER IS THE BEST) ale ja ci to moge wyjaśnić nina. forum jest po to zeby wyrażać swoje opinie(nie wulgarnie) a te opinie nie muszą być zawsze pozytywne

lux47

i jeszcze jedno też uważam ze potter zawiera moraly.

pozdro

lux47

"brak morału", "brak fantazji" - "przeczytalem jedną"

odp. 1 - po każdej walce z Voldemortem jest morał - nie widzisz go? nie bedę nad tobą płakać
odp. 2 - masz racje, cierpisz na brak fantazji
odp. 3 - no to pozdro szacun

Rinoa_2

Nie płacz nad brakiem mojej wyobrazni zapewniam cię jest wielka, nigdy nie oceniaj czegoś czego nie rozumiesz, i nie krytykuj kogoś kto ma swoje zdanie nawet jak jest odmienne.

Jak uwarzesz że po walce z Voldemortem sa morały to chyba dla 5 latków i pozdrawiam

użytkownik usunięty
lux47

okej, skoro uważasz, że morały w HP są dla pięciolatków to ile w takim razi ty masz lat?!?! co? rok może dwa lata?? skoro ich nie zauważasz to tylko twój problem

lux47

lux szanuję twoją opinię a raczej szanowałabym gdybyś mnie nie obrażał i innych POTTERROfanów których serdecznie pozdrawiam! Jeśli nie widzisz w tych książkach morałów to albo jesteś ślepy albo głupi!!! cytuję: ''Cykl niesie dla dzieci (młodzieży) ważne i mądre przesłanie. Potter przynosi potępienie konsumpcyjnego stylu życia i postawy ''liczy się tylko to na jaki model latającej miotły cię stac'' symbolizowanej w tych książkach przez mlfoya i Dursleyów''-Wojciech Orliński, Gazeta Wyborcza. jeśli byś i tego nie zrozumiał wyjaśnię: latająca miotła symbolizuje rzeczy materialne a Potter Harry potępia to co popierają Malfoy'owie i Dursley'owie. kolejny cytat: ''Książki o Harrym to jednoznaczna pochwała dobra, oda na cześć przyjaźni. Pani Rowling nafaszerowała fabułę dydaktycznymi rodzynkami i trzeba DUŻO ZŁEJ WOLI, ŻEBY TEGO NIE DOSTRZEC''!!!-Joanna Olech, Tygodnik Powszechny. Tego chyba tumaczyć nie trzeba a jeśli nadal nie rozumiesz to zapytaj mamę może ona zdoła ci to jakoś wytumaczyć!?

lux47

lux szanuję twoją opinię a raczej szanowałabym gdybyś mnie nie obrażał i innych POTTERROfanów których serdecznie pozdrawiam! Jeśli nie widzisz w tych książkach morałów to albo jesteś ślepy albo głupi!!! cytuję: ''Cykl niesie dla dzieci (młodzieży) ważne i mądre przesłanie. Potter przynosi potępienie konsumpcyjnego stylu życia i postawy ''liczy się tylko to na jaki model latającej miotły cię stac'' symbolizowanej w tych książkach przez mlfoya i Dursleyów''-Wojciech Orliński, Gazeta Wyborcza. jeśli byś i tego nie zrozumiał wyjaśnię: latająca miotła symbolizuje rzeczy materialne a Potter Harry potępia to co popierają Malfoy'owie i Dursley'owie. kolejny cytat: ''Książki o Harrym to jednoznaczna pochwała dobra, oda na cześć przyjaźni. Pani Rowling nafaszerowała fabułę dydaktycznymi rodzynkami i trzeba DUŻO ZŁEJ WOLI, ŻEBY TEGO NIE DOSTRZEC''!!!-Joanna Olech, Tygodnik Powszechny. Tego chyba tumaczyć nie trzeba a jeśli nadal nie rozumiesz to zapytaj mamę może ona zdoła ci to jakoś wytumaczyć!?

lux47

lux szanuję twoją opinię a raczej szanowałabym gdybyś mnie nie obrażał i innych POTTERROfanów których serdecznie pozdrawiam! Jeśli nie widzisz w tych książkach morałów to albo jesteś ślepy albo głupi!!! cytuję: ''Cykl niesie dla dzieci (młodzieży) ważne i mądre przesłanie. Potter przynosi potępienie konsumpcyjnego stylu życia i postawy ''liczy się tylko to na jaki model latającej miotły cię stac'' symbolizowanej w tych książkach przez mlfoya i Dursleyów''-Wojciech Orliński, Gazeta Wyborcza. jeśli byś i tego nie zrozumiał wyjaśnię: latająca miotła symbolizuje rzeczy materialne a Potter Harry potępia to co popierają Malfoy'owie i Dursley'owie. kolejny cytat: ''Książki o Harrym to jednoznaczna pochwała dobra, oda na cześć przyjaźni. Pani Rowling nafaszerowała fabułę dydaktycznymi rodzynkami i trzeba DUŻO ZŁEJ WOLI, ŻEBY TEGO NIE DOSTRZEC''!!!-Joanna Olech, Tygodnik Powszechny. Tego chyba tumaczyć nie trzeba a jeśli nadal nie rozumiesz to zapytaj mamę może ona zdoła ci to jakoś wytumaczyć!?

lux47

Eee... no sorry :/ ale jaka twoim zdaniem jest dobra literatura dla młodzieży :/ ?

ocenił(a) film na 5
lux47

jesli w ten sposob chcesz zaistniec w necie to gratuluje pomysłu i rozwagi..... coz chyba w ten sposob obrazajac wielu poczujesz sie lepej... coz kazdy mam swoje pomysły na zycie... a co do morałow dla 5 latokow dla nie ktorych ( tzn.np. ciebie) od takich morałow trzeba by było zaczac nauke przebywania w społoczenstwie... tak mało potrzeba a jednak ty tego nie potrafisz dostrzec pozdrawiam

MeRLiN_4

chyba nie widziałes prawdziwych wulgarnych opinii o potterze i ich fanach poszukaj na stroach to zobaczysz ze jest ich wiecej niz tych pozytywnych.
Moim celem nigdy nie było obrazanie innych na tym forum jednak nie pozwole aby ktoś NAWET TY w sposób negowal moje zdanie. Jakbyś przeczytał cały temat to po pierwsze ja wyrazile swoje zdanie to inni fani zaczeli najezdzac na mnie. Po drógie uwazam że mam prawo wygłaszac swoje opinie na forum newt jeśli sa one negatywne. po trecei morały w tych ksiązkach śa co najmniej smieszne i dla polonistów śą wrećz nie do przyjęcia. Po czwarte i ostatnie jestę sjednym z tych ludzi którzy nie wiedza czym jest wolnośc sowa i prasy tak więć człowiekiem Gdnym Pożałowania

pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
lux47

zanim zaczniesz dalej obrażać fanów Pottera to naucz się ortografii "drógie", "jestęś" - ty jesteś człowiekiem Godnym Pożałowania. Gdzie ty widziałeś więcej negatywnych opinii? Może na stronie na której piszą tacy sami jak ty czyli kompletne matoły. Możesz mieć własne zdanie ale nie musisz obrażać tych którzy mają inne opinie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
lux47

wooow... teraz dowiedzialam sie ze nie wiem co to jest "dobra literatura"...a co wedlug ciebie jest dobra literatura???Bo mi sie wydaje ,ze kazdy ma inne zdanie jesli o to chodzi :))))

utdkutd

Nie zrozumiałas o co mi chodzi pisząc że poter nie jest dobra literaturą mialem na myśli że nie nie zawiera specjalnych przesłan które sa poszukiwane przez krytyków, a wybacz mi przeslania z poterze są smieszne. Jeżeli cie obraziłem twierdzac ze nie wiecie czym jest dobra literatura to Wybaczcie. Jednak nadla twierdze ze Poter jest w najlepszym wypadkubardzo średni

ocenił(a) film na 5
lux47

ok chyba nikt az tak sie nie obraził. Wiec ja Ci wybaczam choc nie mam czego........
pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
lux47

ok chyba nikt az tak sie nie obraził. Wiec ja Ci wybaczam choc nie mam czego........
pozdrawiam

lux47

Zgadzam się z twierdzeniem, że forum jest po to by wyrażać swoje opinie, nwet te negatywne, dlatego i ja wyraże swoją opinię.
Ja nie czytałam pottera, ale widziałam film i moim zdaniem jest słaby (tylko jedna część mi się podobała i to właśnie Zakon Feliksa).Nie rozumiem co ludzie widzą w tym filmie (co do książki się nie wypowiadam, bo nie mam o niej zielonego pojęcia).Film znany na całym świecie i tak uwielbiany...tylko dlaczego?...co w nim takiego ciekawego jest(gdyby był lepiej zrobiony to co innego).Ja uwielbiam filmy dlatego jestem użytkownikiem tej strony; i widziałam wiele superowych filmów (zwanych tu arcydziełami), ale harry odemnie zyskuje ocenę najwyżej 5/10, a to i tak za wysoko. Są różne gusta dlatego jednym się podoba i piszą tu że film i książka są zarabiste...powtarzam ze dla mnie są cieniasne.
pozdrowienia:*

lux47

aha i sory za tą pomyłke...napisałam zakon feliksa...a chyba wszyscy wiemy jak ma być:PP

ocenił(a) film na 10
lux47

masz racje dla takiego dziwaka jak ty najlepszy jest kubus puchatek

weraxxx

po pierwsze jak już coś piszesz to najpierw przezytaj co a po dróg to sama sobie puchatka czytaj) Dziwadło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 3
lux47

po pierwsze to ty koleś naucz się pisać
sory a skąd ty możesz wiedzieć jakie morały zawiera potter jeżeli sam napisałeś że przeczytałeś tylko jedną część
osoba która wypowiada się o książkach nawet ich nie czytając jest prymitywna
dobra literatura każdy ma inne zdanie na temat co jest dobre a co nie
dla niego

MarchGirl

jakbyś zobaczyła kiedy był pierwzy wpis to byś zobaczyła że troche czasu minełi ipostanowiłem przeczytać reszte tych ksiązek i mojego zdanie nie zmieniłem a pozatym to nie nazywaj kogoś prymitywem bo pewnie sama niem jesteS

ocenił(a) film na 3
lux47

naprawde przeczytałeś wszytkie ?! jestem pod wrażeniem i nadal sądzisz że w tych książkach nie ma żadnego morału???
i na jakiej podstawie ty sądzisz ża jestem prymitywna ????

lux47

Hmmm 2 tygdnie... Rozumiem ,że już wszystko rozpracowane?
Spoglądam troche z boku na waszą wymiane inwektyw i widze, że to jest żałosne.
Sprzeczka pomiędzy zatwardziałymi fanami, a antyfanami jak zwykle na czasie, nabija ilość postów, lecz niczego nowego nie wnosi.

Co do morału, coż, przczytałem wiele książek, od klasyków poczynając poprzez fanstykę, sf, na Potterze kończąc i zapewniam ,że w tych książkach jest morał. Tylko trzeba być na tyle dojrzałym aby go dojrzeć, a nie patrzeć tylko powierzchownie na to "machanie rożdżką". To jest zaledwie środek do przekazania nam tego co istotne. Reszty się domyślcie...

2_sekretarz

Dobra podaje się czytajcie sobie te dyrdymały ja przestaje juz ciagnac ten temat bo nikt z nas nie ustąpi iwiem jedno ja nadal nie zmieniam zdania a forum staje się miejscem nie dyskusji ale jakimś klanem gdzie własne zdanie jest iniszczone. Jeśli znjadujecie cos potterze to dobrze dla mnie pozostanie on stakiem bzdur.

lux47

Ty kretynie najpierw się naucz pożądnie ortografii zamiast krytykować to co robią inni! Uważam, że trzeba mieć ogromną wiedzę, talent i zacięcie, aby napisac taką książkę! Rowling musiła znać mity starożytne (i nie tylko), łacinę (zaklęcia) i w przeciwieństwie do ciebie ortografię i ogółem mówiąc zasady pisowni i język. Ciekawe, czy Ty byś taka ksiazkę napisał? Oczywiście, jak najbardziej, masz prawo jej nie lubić, ale nie pisz, że spaliłbyś te ksiażki itd. Ja uważam, że są świetne, nie mam do nich żadnych zastrzeżeń i czytałam jej jednym tchem. Uważam także, że filmy sa genialnie zrobione (za co podziwiam całą ekipę: reżysera, operatorów kamer, kompozytorów muzyki, aktorów itd.)! Emma Watson to moja idolka! Pozdro dla ciebie i naprawdę może lepiej przysiądź nad podręcznikiem od polskiego...

ocenił(a) film na 9
tusiamarta

Taka małą rada na przyszłość: jak już komuś wypominasz ortografię, to zadbaj o własną na maxa :). Pisze się "porządnie", nie "pożądnie". pozdrawiam :)

lux47

Ej ty- "najgłubszo" ksążko! Zastanów się co mówisz i głowę daje że jej nie przeczytales.

lux47

taki niby mądry jesteś a nawet "najgłupsza" dobrze napisać nie umiesz :/

ta książka ma morały, której taki pusty człowiek jak Ty chyba nie zrozumie... :/ Wiesz, co to przyjaźń, godność i odwaga? Poświęcenie? Harry Potter nie opowiada tylko o czarach ;/

Szacunek.

lux47

Już to kiedyś mówiłem, ale chyba trza powtórzyć... "Beznadzieja" [jaką Pan Lux ma na myśli] jest tam, gdzie ją człowiek widzi... a spór o tyle ma sens o ile pozwoli zobaczyć miast niej coś innego ;)

Mortifer_BlackHeart

Chce wam powiedziec ze forum jest do wygłaszania swych opini i nie powinno się ich niszczyc .jestem rozczarowany i mam gdzies wasze zdanie .rubcie co chcecie ja sie wypisuje.


ocenił(a) film na 3
lux47

Twoja wypowiedź nie była 'wyrażaniem własnej opinii'. :/
Mi to raczej wyglądało na prowokację, bo nie podałeś żadnych sensownych argumentów, mimo że piszesz, iż przeczytałeś książki.

lux47

kazdy ma prawo do wypowiadania swoich opinii, ale Twoja pierwsza wypowiedz była ostra i porwokująca do ostrej dyskusji..poza tym nie wierze zebys przeczytal ksąze która wcześniej chciałeś spalic tylko dlatego zeby utwierdzic sie w przekonaniu ze nie zawiera zadnego przesłania czy morału, to w końcu jakies 2tyś stron,w tym czasie przeciez mógłbys zagłębic sie, jak to nazwałes, w jakąs naprawdę dobrą literaturę;) nie mysl ze Cie krytykuje i murem stoje za Potterem, kazdy lubi cos innego, ale nie dziw sie ze ktoś Cie tu atakuje skoro sam zaczynasz tak ostro i wypowiadasz sie na temat którego nie znasz.

lawniczakpio

Jestes chyba normalna osoba jedyna na tym forum niestety mam taką manie że jak cos czytam to musze to doprowadzić do konca i tylko dlatego przeczytałem wszystkie tomu


pozdrawiam

lux47

Koles jak czytałeś tylko pierwsza częsć to skad masz wiedziec to glupie machanie rożdzka a do tego jak samemu mowisz ze kazdy moze miec swoje zdanie to nie mow ze to beznadziejna literatura poniewaz duzo ludzi sadzi ze to fajne ksiazki

ocenił(a) film na 5
krzys1996_2

Wiesz lux, nie zamierzam Cię obrażać, ale jak czytam twoje wypowidzi to się zastanawiam ile masz lat. Oczywiście prawda może być tak, że jestes dorosłym człowiekiem, ale co to zmienia, jeśli chodzi o poziom argumentów

Pozbieram troche twoje główne zarzuty żeby to uporządkować. Piszesz, że te książki nie mają morałów. Później się trochę poprawiasz bo piszesz, że moze jakieś mają, ale one są dla 5-olatków czy dla dzieci z zerówki itd.
Hmm - zarzuty, że morały są, ale tylko dla małych dzieci... - jeśli chodzi o wiek to ja bym raczej napisał, że one są dla dzieci w wieku 8-12 i tyle. A nie wiem czy wiesz ale cos takiego jak morał występuje w bajkach skierowanych do najmłodszych, żeby własnie one się czegos nauczyły. Chyba nie oczekujesz że w książce będzie "morał dla 16-stolatka czy dorosłego człowieka" - to niemożliwe - już za późno na morały :D Oczywiście mogę zrozumieć, że próbujesz zarzucić, że ta książka nie daje możliwości do żadnych przemyślen dla starszych. Z grupsza rzecz biorąc to prawda, ale to normalne w tym gatunku. Występują ogólnie dobrze znane i charakterystyczne prawdy o walce dobra ze złem itd.

Wrócę, więc, do tych morałów dla dzieci, żebyśmy mieli pewność, że one napewno tam są. Trzeba dobrze znać fabułe (książkową!!!), żeby o tym dyskutowac ale cóż. Rowling stawia na takie wartości jak: miłość, przyjaźń, uczciwość. Co chroni Pottera? Miłość matki. Gdybyś przeczytał Księcia Półkrwi znałbyś rozmowy Dumbledore'a z Harrym, kiedy Dumbledore mówi Harremu, że jest silniejszy od Voldemorta bo potrafi kochać. Podobnych "morałów" jest, także w poprzednich częściach, mnóstwo. Podam jeszcze tylko cytat z gazety (oczywiście Ty możesz go z lekceważyć - po pierwsze dlatego, że uznasz go jako subiektywną opinie strony, druga sprawa cytat jest wydrukowany na okładne polskiej wersji Księcia:P): "Książki o Harrym Potterze to jednoznaczna pochwała dobra, oda na cześć przyjaźni. Pani Rowling nafaszerowała fabułę dydaktycznymi rodzynkami i trzeba dużo złej woli, żeby tego nie dostrzec" (Joanna Olech, Tygodnik Powszechny, 22 lutego 2004).

Druga sprawa. Nie odbieram nikomu prawa do krytyki. Nie uważam, że każdemu powinny te książki się podobać. Nie wiem, może są książki które o wiele lepiej nadają się dla dzieci. Ale nie można odbierać walorów wychowawczych tej książce dlatego, że odniosła sukces. Działania marketingowe - to jedno, ale rzeczywista, dość wysoka wartość tej książki - to drugie.

Pozdrawiam

PS
Nie jestem maniakalnym fanem Pottera. Nie stałem w dniach premier pod księgarniami, nie czytałem angielskiej wersji, bo nie mógłbym się doczekać polskiej, Księcia Półkrwi przeczytałem dopiero przed dwoma tygodniami, chociaż wyszedł... bo ja wiem... chyba w zimę.

Wampir_

przeczytałem księcia półkrwi dośc wcześnie ponewaz dała mi go moja kolerzanka. Morały w których wystepuje miłośc, honor, przyjażn czy nawet mestwo jest ukazany w wielu inych "lepszych" książkach i to nie tylko fantz.za przykład moge tu podac choćby.. Stowarzyszeniu umarłych poetów , a z fantazy to władca czy nawet Eragon chociąż co do jego wartości to uważam że jest on zbytbpodobny do władcy.. ale nie o tym chciałem powiedzieć. Twierdze że Potter ( wszystkie ^ tomów przeczytałem wbrew niektórym opinią) jest naprawde kiepski, nie ukrywam że w penych miejscach przesadziłem jesli chodzi o morały (sa to morały słabe, choc dla młodyszych dziecipowinno wystarczyc.) podoba mi się twoja wypowiedz bo jest ona ciekawa i madra w przeciwieństwie do niektórych.

pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
lux47

No to zbliżamy się do porozumienia:)
Oczywiście nigdy nie zgodzę się, że Potter "jest naprawde kiepski". Szczerze mówiąc, pierwsze (1-3) części były średnie - literatura taka... dziecięca. Ale w późniejszych częściach autorka zaczęła wszystko układac w logiczną całość, poziom troche sie podniósł i książki stały się ciekawsze dla starszych odbiorców, chociaż jednocześnie nawet zwiększyła sie ta moralna wartość dla młodszych. Fabuła była coraz lepsza, a nawet pewne rzeczy które w poprzednich częściach były niejasne czy naiwne zostały wytłumaczone i, jak już pisałem, spojone w jedną, logiczną ciągłość.
Co do wypowiedzi innych...
Jeśli w dość ostry (nawet brutalny) sposób atakujesz to co niektórzy bardzo cenią musisz się liczyć z tym, że niewszystkim będzie się chciało przejść do rzeczowej dyskusji, ale poczują się w obowiązku obronienia tego, co uwielbiają, stąd te epitety. Rozumiem, że twoja wypowiedz magłabyć poniekąd specjalnie zaostrzona aby prowokować (oprócz tego, że chciałes wyrazić swoją opinię chciałes mieć gwarancję, że ktoś ją dostrzeże:) - i inni też powinni to zrozumiec.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
Wampir_

Mała poprawka: zamiast logicznej ciągłości miała być logiczna całość:))

ocenił(a) film na 10
Wampir_

Nie rozumiem was,przecież jak ktoś lubi Harrego Pottera to nie przekonacie go z dnia na dzień żeby przestał być jego fanem dlatego nie rozumiem tekstów wypisywanych tutaj.Nie zgadzam się z tym że Harrego czytją tylko dzieci, mam 20 Lat i czytałam wszytskie częsci które do tej pory sie ukazały i bardzo mi się podobały,znam też wiele osób w moim wieku które też czytają.

Ana_Lucia

do wampira

Porozumienie jest napewno ,ale czy zgodnośc do wspulnych opinii.... mam nadzieje ze bedzie zgoda:)))))))))))))))))

ocenił(a) film na 5
lux47

No niestety - zgodności opinie nie będzie:)))))

Wampir_

Wampir chcesz kopa po 1 W tych ksiażkach nie tylko jest ważna walka dobra ze złem ale i jak ktoś już wymieniał (pozdro dla tego kogoś zapomniałam nicka sorry) wierność, odwaga, przyjaźń, szczerość, lojalnosć, uczciwość i wiele innych! po drugie nie mów że pierwsze (1-3) części były średnie bo 3 jest moją ulubioną!!! i tam właśnie jest pokazane że bardzo ważne jest: wierność, odwaga, przyjaźń, szczerość, lojalnosć i nie myśl że cię atakuje bo zbratałeś się ponieką z luxem bo to nie tak tylko obraziłeś 3 część! miało być krótko ups...! papatki

lux47

Ej cholera nie Eragorn tylko ARAGORN nie pzrzekręcaj bo to mój ulubiony bochater w tej książce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a jaki ma być skoro jest królem???!!!

użytkownik usunięty
lux47

Każdy ma prawo do krytyki ale Twoja wypowiedź nią nie jest! To nie krytyka ale obraza książki i ludzi którzy ją czytają! Dlatego nie masz się co dziwić, że Cię wszyscy napadli. Ja też lubię Pottera i po przeczytaniu takiej wypowiedzi jak Twoja czuję się urażona!
Co do dobrej literatury to kwestia gustu a ten różny jest od wieku czytającego, upodobań co do gatunku lub autora oraz indywidualnych upodobań czytającego!
A morały - oczywiście, że są i wcale nie "słabe" jak to określiłeś, tylko odpowiednie dla wieku czytających czyli dzieci, bo to wkońcu przedewszystkim dla nich jest ta książka!

Pozdrawiam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones