PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670807}

Haunt

5,6 4 835
ocen
5,6 10 1 4835
Haunt
powrót do forum filmu Haunt

Może zacznę od tego, że film mi się podobał, ale nie bardzo go zrozumiałem przez co nie potrafię
go ocenić, może mógłby ktoś pomóc mi w zrozumieniu go?:)
* Głównie nie rozumiem postaci kobiety, Janet (nie jestem pewien jej imienia) Ona w końcu była
dobra czy zła? Zabiła kobietę za to, że ta miała romans z jej mężem a duch tej kobiety w odzewie
zabił całą jej rodzinę?
* Janet kazała spalić skrzynkę i nigdy nie wchodzić do pokoju, Sam mówi (a w zasadzie duch jej
matki), że nie powinien tego robić, dlaczego?
* Na końcu jest powiedziane, że duchy pragną ukazać historię domu i przestrzec ludzi którzy w
nim zamieszkują jak to robią/zrobili w przypadku naszych głównych bohaterów? ;o
* Dlaczego akcja kręci się tylko w ogół Ethan'a? On musiał zginąć pierwszy aby był zachowany
jakiś schemat?

W sumie miałem wiele pytań, ale wyleciało mi to z głowy poprzez "scenariuszowe dziury", dużo
"niedopieszczenia", gdzie w momencie kiedy jest tego dużo i myślimy, że wszystko zaraz zacznię
się wyjaśniać, a fabuła W KOŃCU stanie się jasna- pojawiają się tylko napisy końcowe..;)

ocenił(a) film na 6
92Mistic

1. Właśnie tak było - pani pediatra udawała, że jest biedna i skrzywdzona przez los, a tak naprawdę sama stworzyła ducha, który w odwecie wymordował jej rodzinę.
2. Ponieważ w ten sposób można się było z nią (duchem) skontaktować, a spalenie skrzynki oznaczało odcięcie drogi kontaktu. Zauważ, że bez skrzynki zły duch niewiele mówił. Być może pani pediatra bała się, że duch wygada, jak zginął i kto odpowiada za jego śmierć. Trochę to naciągane, ale musiało tak być, żeby film był straszniejszy.
3. Mogło chodzić o duchy zmarłej rodziny, które - choć były straszne - nie robiły nikomu krzywdy.
4. Dlatego, że wokół kogoś musiała, a padło na chłopaka, bo najłatwiej i najatrakcyjniej przedstawić relację młody, przystojny chłopak + tajemnicza, ładna dziewczyna.

injustice

Trochę to wszystko naciągane i moim zdaniem mało odpowiedzi na pytania w filmie, mogli tak samo bardziej rozbudować wątek tej małej (najmłodszej z rodzeństwa), bo właściwie coś wiedziała ale tylko siedziała w pokoju. Moim zdaniem zmarnowany potencjał.. A co do Twoich odpowiedzi na moje pytania- dzięki wielkie:)! ale w punkcie 3 chodziło mi o to jak te duchy przestrzegały i próbowały pomóc zamieszkującej w domu rodzinie a nie kim One były :D
Pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 8
92Mistic

Za bardzo analizujesz ten cały film, wystarczy przyjąć go takim jaki jest - Pani pediatra domyśliła się, że kobieta ma romans i dziecko z jej mężem. Zabiła ją i schowała pod podłogą w skrytce. W odwecie duch tej kobiety zabił dzieci dr Morello jak i jej męża (prawdopodobnie dlatego, że tylko patrzył i nie zapobiegł jej śmierci). Przyjechała nowa rodzinka, chłopak wybrał pokój, który miał tę nieszczęsną skrytkę, więc tym samym chłopak stał się głównym bohaterem, w dodatku był wydaje mi się najsłabszym ogniwem z całego rodzeństwa. Zakumplował się z dziewczyną, która była owocem romansu (córka dentysty i zamordowanej kobiety, tej która leży pod podłogą). Samatha (tak jej na imię) ciężkie stosunki z przyszywanym ojcem, uciekała od wszystkiego (jest scena gdzie ojciec krzyczy na nią, że się szwęda tak jak matka, jest rozzłoszczony, bo pewnie nie ma pojęcia, co się z nią stało i uważa, że po prostu ich zostawiła. Tak samo jest scena kiedy Sam mówi, że jest na mamę wściekła, bo odeszła od nich kiedy ona była mała), więc znalazła rówieśnika. Bawili się skrzynką, przestraszyli się, że coś faktycznie jest na rzeczy, poradzili się dr Morello (uważali, że to dobre źródło informacji skoro kobieta miała z tym do czynienia, a rodzice im nie wierzą), która nie chciała by dowiedziano się, że kobieta leży w skrytce pod podłogą, więc kazała się od tego odciąć. Tym samym zdenerwowała ducha, który prawdopodobnie chciał doprowadzić do rozwiązania zagadki. Akurat chłopak z dziewczyną byli sami w domu, gdy odcinali się w dobrej intencji. Duch rozzłoszczony się pojawił, Sam była na wyciągnięcie ręki wszedł w nią i zabił za to, że oddalili się od odkrycia zwłok. Przypominam, że dziewczyna nie zrobiła tego specjalnie (była pod wpływem ducha). Chłopak nie żyje, dziewczyna za kratki, rodzina zrozpaczona wyprowadza się, a duch wraz z nieodkrytymi zwłokami nadal w domu. THE END :P Po co dorabiać albo szukać do tego jakichś ideologii do zwykłego horroru. Pozdrawiam :)

skaczenaplecki

Dziękuje i również pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 6
skaczenaplecki

jakoś nie wydaje mi się aby dziewczyna mordując chlopaka była pod wpływem ducha bo jak by nie patrzeć gdy dowiedziała się prawdy od ducha zaczeła płakać i krzyceć MAMO ! myśle że była zdolna zabić chłopaka bo nie nazwazwał bym ich związku więlką miłością , potrzebowała tylko troche pocieszenia i nadodatek była troche szurnięta a nawet nawet pod koniec ktoś mówił że okazała się potworem

ocenił(a) film na 7
karbaro

Tym ktosiem jest pani Morello. Nazywa Sam malym potworkiem, gdyz jej nienawidzi. W koncu jest bekartem i owocem romansu jej meza.
Podejrzewam, ze duch opetal Samanthe, gdyz byla najblizej. Nie zabilby wlasnej corki wiec wykorzystal narzedzie, ktore mial w dloni i zaciupal chlopaka. Zreszta jedyne, co owego ducha interesowalo to jego cialo, ktore za wszelka cene chcial wydostac ze skrytki.

ocenił(a) film na 6
MusTruskawkowy

Jak to mówią UPARTA SU.KA , pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
skaczenaplecki

Wszystko ok, ale zachowanie zjawy nielogiczne ponieważ w chwili przejęcia ciała Evana chciała zabić własną córkę mimo, że wiedziała kim ona jest. Poza tym zjawa została przedstawiona groteskowo, a jej zachowanie można porównać do czynów szaleńca w amoku. Film nieskładny a szkoda bo nawet ciekawy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones