PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=205798}
6,4 7 060
ocen
6,4 10 1 7060
6,3 7
ocen krytyków
Hollywoodland
powrót do forum filmu Hollywoodland

7-/10

ocenił(a) film na 7

Kurde, jest to naprawdę całkiem fajny film, ale czegoś mi w nim kurwa brakowało. Może rewelacyjnego scenariusza? Może niezapomnianych kreacji aktorskich? A może po prostu czegoś co by mnie przyciągnęło porządnie do fotela? To jest naprawdę dobry kryminał, tylko bez tego magicznego "czegoś" co z filmów dobrych robi niezwykłe. Niby jest intryga, postać George'a Reevesa, który grał Supermana, dobre role Bena Afflecka (jest tu mniej drewniany niż w innych jego rolach) i Adriena Brody'ego, świetna Laura Dern, klimat filmów noir, ale jednak o "Hollywoodland" się szybko zapomina, przez co nie mogę nawet napisać czegoś o zdjęciach i muzyce, bo zwyczajnie nie pamiętam :P Ciekawe jest otwarte zakończenie, w końcu nie dowiadujemy się w jaki sposób Reeves zginął. Warto obejrzeć, choć stanów erekcjogennych nie ma. 7-/10

ocenił(a) film na 7
HerrFaustus

To forum nieustannie mnie zaskakuje... Szukają erekcji a znajdują Laure Dern :)

ocenił(a) film na 7
Carlin

Wiem, wiem, miałem to już wcześniej poprawić, nie wiem czemu ta Laura Dern mi do głowy przyszła :P Diane Lane, nie Laura Dern!

HerrFaustus

Może nie odpowiada się na dziesięcioletnie (!) tematy, ale nie będę zakładał własnego. Po raz pierwszy od miesięcy oglądałem dzisiaj telewizję, i akurat trafiłem na Hollywoodland. Zgadzam się, jest to dobry film, nie wyróżniający się może niczym szczególnym (bo nakręcony jest ładnie, ale klasycznie, w każdym aspekcie prócz czasem niezręcznie wstawionych retrospekcji/myśli). Brody zagrał dobrze, Affleck trochę siebie (czyli drewnianego aktora z którego ciężko wykrzesać gdzieś ukryty talent), reszta też więcej niż ok. Co do zakończenia, zgadzam się, jest to bardzo fajny zabieg, bo można to odczytywać jako albo rozwikłanie, albo relatywizacje. Może sukcesu nie było dlatego, że postać AB jest tak prosta, stockowa wręcz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones