PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507438}

Hop

6,1 11 078
ocen
6,1 10 1 11078
Hop
powrót do forum filmu Hop

nie

użytkownik usunięty

Jedynie co mi się nie podoba w tym filmie to całkowite wypaczenie całej idei wielkanocy. Mało jest takich filmów ponieważ jest to święto czysto chrześcijańskie a te całe "jajkowanie" jest tylko dodatkiem. Dlatego całość wychodzi jak wielkanocna reklama kinder niespodzianki rozciągnięta do godziny i pół.
Ale tak poza tym jest ok, takie naciągane 5,5/10

Boze Narodzenie to tez swieto czysto chrzescjanskie a mimo to powstalo mnostwo filmow

użytkownik usunięty
jason79

Sorry, źle mnie zrozumiałeś:
Chodziło mi o to że głównym punktem wielkanocy jest świętowanie zmartwychwstania Chrystusa. W takiej formie produkt by się nie sprzedał, więc trzeba było wziąść coś bardziej popularniejszego w stanach (w tym przypadku zająca jajkowanie) i zrobić z tego film.
Jeżeli chodzi o Boże Narodzenie, to za sprawą motywu miłości i czynienia dobra, jest to święto bardziej popularne, nawet w kręgach gdzie religia jest traktowana lite-owo. (albo w cale się jej nie wyznaje) Tutaj mamy większe pole do manewru w kwesti tworzenia filmu który i spodoba się wszystkim i poruszy główną ideę święta.
"Hop" nie spełnia jednak tego drugiego warunku, co skreśla mi go z kategorii filmów świątecznych.

użytkownik usunięty

P.S. sorry za błędy jest druga rano a mi się chce spać.

Ok ale u nas po prostu tradycja zająca wielkanocnego nie jest po prostu znana i tak rozpowszechniona, jak np. w USA, więc amerykanie zrobili film o tej tradycji, która jest żywa u nich, a nie u nas.

użytkownik usunięty
lelen_lis

Ja rozumiem, i właśnie dla tego był to łatwy i rzadko wykorzystywany sposób na zbicie dolarów w stanach. Można więc rzec że z założenia nie musiał to być film wielkanocny, ale patrząc w jaką stronę zmierza świat nie da się ukryć że podłożem jest święto zmartwychwstania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones