PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35185}

Idź i patrz

Idi i smotri
8,2 18 908
ocen
8,2 10 1 18908
8,7 15
ocen krytyków
Idź i patrz
powrót do forum filmu Idź i patrz

Polecam stronę...

ocenił(a) film na 10

Wszystkim, którzy by chcieli zgłębić symbolikę w tego filmu i coś więcej dowiedzieć się na jego temat, polecam artykuł który kiedyś znalazłem:

http://igorks.blogspot.com/2010/09/idz-i-patrz.html

Myślę, że jest tam wszystko bardzo ładnie ujęte i opisane w klarowny sposób. Od siebie dodam tylko, że film zrobił na mnie bardzo duże wrażenie i wywołał mnóstwo emocji. Film jest brutalny i mocny w swoim przekazie, no ale niestety prawdziwy. Doskonały obraz wojny i tego co robi ona z człowiekiem.
9/10

ocenił(a) film na 10
xaphon

Dodam tylko, że filmie jest dużo makabrycznych scen. Mi utkwiła w pamięci szczególnie scena, w której Głasza (wielokrotnie zgwałcona) pokazuje się Florji, a on szepce pod nosem "Kochać i rodzić"...

ocenił(a) film na 7
xaphon

To nie była Głasza. To była ta matka co wyszła ze stodoły.

ocenił(a) film na 10
Remiel

Przecież matka Głaszy zginęła po nalocie niemców na wioskę, więc nie wiem co masz na myśli :P

ocenił(a) film na 9
xaphon

Remiel ma rację - to kobieta, która wyszła przez okno z dzieckiem, dziecko wrzucono z powrotem, a ją ciągnięto za włosy i potem oddano żołnierzom, którzy odjeżdżali. Jeden z Niemców miał gwizdek - pamiętasz?

ocenił(a) film na 10
Remiel

Zwracam honor. masz rację, to była ta kobieta co uciekła ze stodoły. Moja pomyłka ;)

ocenił(a) film na 10
xaphon

Dzieki za link. Interesujący tekst:)

ocenił(a) film na 9
xaphon

dobra recenzja, film tez swietny

użytkownik usunięty
xaphon

Ja zasugeruję Wam małą lekcję historii, na podst, której ten film został stworzony i już chyba po tym nie trzeba będzie debatować więcej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/36_Dywizja_Grenadier%C3%B3w_SS_Dirlewanger

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones