PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629224}

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
6,6 162 077
ocen
6,6 10 1 162077
4,7 21
ocen krytyków
Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2

KAPITOL to Niemcy, Snow to Merkel. Dystrykt 1 Francja i Belgia, WLK Brytania Dystrykt 2: Hiszpania, Portugalia Włochy i dochodzimy do 12 Polska ma zapierdzielać na Kapitol i te bogate dystrykty :) Kuźwa za ten film to powinien być NOBEL pokojowy za pokazanie prawdy :D

ocenił(a) film na 8
bartek26tm

Film jest na podstawie książki napisanej przez Amerykankę, a samo Panem znajduje się na terenie Ameryki Północnej.

ocenił(a) film na 9
yehet

a co ma do tego położenie geograficzne

ocenił(a) film na 8
bartek26tm

Opowiadasz o UE, kiedy to jest terytorium całkiem innego kontynentu i całkiem inne wydarzenia.

ocenił(a) film na 9
yehet

Ale taki film o UE można nakręcić nawet w Afryce :D

ocenił(a) film na 8
bartek26tm

Ale to nie jest film o UE.

yehet

I co z tego? Są pewne podobieństwa, które można porównać do UE.

Dla przykładu podam inny przykład np.:
akcja w powieściach znanego polskiego pisarza powieści science fiction Stanisława Lema rozgrywała się głównie na innych planetach, a mimo to wiele tamtych cywilizacji było metaforom chorych rządów socjalistycznych.

ocenił(a) film na 8
Piotr7123

Co innego Polak piszący o socjalizmie a co innego Amerykanka, która ma swoje własne problemy w swoim własnym kraju i raczej w speca od UE się nie bawi.

ocenił(a) film na 6
yehet

Ale nikt nie powiedział, że jest o Unii.... no żesz.... naprawdę są tak tępi ludzie na filmweb, że nie wiedzą, co to metafora??

ocenił(a) film na 4
Unibet_78

Unibet_78 - Czytałem powyższą, bezproduktywną wymianę zdań i z każdym kolejnym wzrastało niedowierzanie :). Hehehe... reasumuję - niebywałe :D

ocenił(a) film na 8
SeloD

"Panie ... to był moment"

ocenił(a) film na 8
yehet

No ja nie mogę ale jesteś tępa. Wiesz co to jest porównanie?

yehet

Sztuka jest uniwersalna. Ale, no coz, trzeba miec troche oleju w glowie, zeby to rozumiec

yehet

Nie wiedziałem że te wydarzenia miały miejsce w rzeczywistości :-)

yehet

J.w

ocenił(a) film na 9
yehet

To nie ma nic wspólnego z Ameryką, bo to zupełnie inny świat. Panem to Panem, a nie część Ameryki, ani nie leży na Ameryce, ani też Europie.

ocenił(a) film na 10
marcin199518

Panem akurat to kraj położony w Ameryce Północnej co jest wyraźnie napisane w książce i być może również powiedziane w filmie.

ocenił(a) film na 9
gabi95291

na 100% jest na początku 1 części :)

yehet

Porownanie jest adekwatne bo na calym swiatem rzadzi jeden schemat zniewalania ludzi - diabelski (doslownie, nie w przenosni).

bartek26tm

Kapitol to Moskwa, Snow to Putin. Dystrykty, to moga byc republiki, kraje albo obwody. Wszyscy zapierdzielaja na Oligarchow i Putina. Interpretacja zalezy od interpretatora ;)

ocenił(a) film na 9
adi200022

Ta. UE to najgorszy syf na świecie.

ocenił(a) film na 5
bartek26tm

idz sobie czlowieku popolitykowac na inne fora. Tam dziecinny wpis, ze cos jest najwiekszym syfem na swiecie bedzie milej widziany.

Albo zrób cos, zeby poprawic swoje zycie (wewnetrzne, nie finansowe, bo widze, ze z lubosciá w innych postach piszesz o zarobkach). Moim skromnym zdaniem, z którym nikt nie musi sie zgodzic, mozliwe, ze przemawia przez Ciebie chciwosc i zawisc, np. dzieki Uni komus z Twoich znajomych jest lepiej, Tobie gorzej i sie frustrujesz.
Szkoda czasu na frustracje. Zawsze komus bedzie lepiej.

ocenił(a) film na 9
pawelski1000

Lepiej? Woow. Finansowo może ciut lepiej, ale gdzie są inne wartości? Wiekszosc z nich wróciła by do domu

ocenił(a) film na 2
bartek26tm

Wciągasz PiS nosem?

ocenił(a) film na 8
Franz_z_Wodzislawia

nie oceniaj wszystkich po swojej matce

ocenił(a) film na 2
sol82

Twoja stara :D

ocenił(a) film na 8
Franz_z_Wodzislawia

tak ci stary mowi jak ci do wanny włazi

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
pawelski1000

Obyś kiedyś zrozumiał, że dobre życie nie ma nic wspólnego z kasą.

bartek26tm

gimbaza i polityka. Weź się puknij w łęb gdyby nie ta Unia to po Polsce dalej by biegały "niedzwiedzie" ale pewnie za młody jesteś by pamiętać Polskę 20 lat temu i jaka przepaść ją wtedy dzieliła od tego "kapitolu"

ocenił(a) film na 9
steepien

Co ty pieprzysz to co Ruskie wyboduowali po wojnie w Polsce liberałowie sprzedali a my biegamy do roboty za 300 euro. Eurokołchoz nas uzależnia od swoich kredytów.

bartek26tm

Jak Ci zle w Eurokolchozie, to wyjedz do Rosji :)

bartek26tm

za 400 euro już, pragnę Ci przypomnieć, że od tego roku najniższa pensja w Polsce to 1750 zł co jest jedną z najwyższych pośród nowych krajów UE, w płacach spośród nowych krajów UE (bo to jest odnośnikiem - nie możesz nas jeszcze porównywać z Niemcami czy Wlk. Brytanią ... ) mamy najlepsze zarobki, nawet lepsze niż w Czechach, a jak chcesz się porównywać to porównaj sobie Polskę i Ukrainę bo w 1990 roku zaczynaliśmy na podobnym poziomie (Ukraina nawet była trochę od nas lepsza), zobacz gdzie jest Polska dzięki tym złym "eurokratom" teraz a gdzie Ukraina w tej chwili (dla nich zarobki w Polsce to rarytas, tam nawet połowy tego co my zarabiamy nie zarabiają). Wieć weź się roboty, wymyśl coś kreatywnego lub przynajmniej pozwól działać tym kreatywnym żeby wymyślili coś innowacyjnego czego nie ma świat i co pociągnie polską gospodarkę, bo na razie to widzę że masz problem że inni mają a Ty nie masz. Coś najlepszego co się wydarzyło przez ostatnie nam 100 lat czyli wejście do UE, osoby ktrym jest to nie na rękę maniplują wami w Internecie a Wy w to wierzycie ... oczywiście UE ma minusy, ale daj spokój ! 80 mld eu, bezpieczeństwo, ale dla Ciebie pewnie problemem jest to, że nam wiatraki chcą stawiać (co jest energią przyszłości nota bene jak nam się węgiel skończy) i 12 tys. uchodźców chcą nam podrzucić (co jest niczym jak na 38 mln - no dobra w tej chwili 36 mln naród)

ocenił(a) film na 9
steepien

Lecz się w Czechach to ja miałem jak pomocnik elektryka 4000 na rękę, a elektryk u którego pracowałem ponad 7000 :-) Akurat Czechy to ja znam chciałbyś mieć takie ceny i ich wypłatę. Załuje jedynie że nie szukałem tam roboty po tym jak nam sie zlecenie skonczyło :)

bartek26tm

Czemu mam się leczyć? zdrowy jestem. Nerwy puszczają? Pragnę zauważyć, że nie każdy jest elektrykiem, dlatego płace porównuje się, jako średnią wszystkich zawodów. Co z tego, że jako elektryk zarabiasz dużo, skoro pani na kasie w Czechach zarabia dużo mniej niż pani na kasie w Polsce (która tak przyznaję zarabia za mało).

ocenił(a) film na 9
steepien

Co do imigrantów. 12 tys uchodzców, za chwile będzie 60 tysiecy bo oni rozmnażają się jak króliki, a po kilku lata milion. Zrozum chłopie że to zwykły najazd w celu destabilizacji. Nikt tego nie kontroluje. W konflikcie o uchodzców nie chodzi o dzisiejsze 12 tysiecy, czy ile tam, ale to co będzie za 20 lat. Oni nie używają prezerwatym, bo nie im to koło pupy lata czy mają 2 dzieci czy 8

bartek26tm

Nie lata im czy mają 2 czy 8 dzieci. Oni właśnie lubią mieć dużo dzieci (ostatnio był ciekawy artykuł przedstawiający wyniki badań, że wraz z rozwojem społecznym i wykształceniem kobiety mają mniej dzieci - dlatego w Europie Europejki mają coraz mniej dzieci, a kobiety z krajów Bliskiego Wschodu mają wciąż po 4-5 dzieci). Nie dyskutujmy o kwestii emigracji zarabkowej, której jesteśmy świadkami z krajów Bliskiego Wschodu (prawda jest taka, że większość osób która przybywa do Europy to nie żadni uchodźcy a emigranci zarabkowi) - tak trzeba ją powstrzymać. My tutaj mówimy o polskiej racji stanu, która jest taka, że UE to nasz największy gwarant bezpieczeństwa i dobrobytu. Może nam się wiele rzeczy w niej nie podobać, ale i tak nam z nią lepiej niż bez niej. Teraz jest tak, że przyczyniamy się do zniszczenia UE, bez UE Niemcy, Francuzi czy Brytyjczycy nie będą mieli żadnego interesu w tym aby Polskę utrzymać w kręgu Zachodu, a zgadnij kto już sobie na to ostrzy zęby? Tak zgadłeś. Więc popieraj sobie dalej rząd, który niszczy UE, a z haseł jakim to wielkim narodem jesteśmy i jakim silnym za 10-15 lat będzie musiał przejść do podziemia. Dlatego myśleć nie powinni obywatele, a odpowiedzialne elity polityczne.

steepien

a póki co nieodpowiedzialne elity polityczne wmawiają Wam , że UE jest zła, choć w programie swojej partii mają wyraźnie napisane, że UE jest gwarantem nazego bezpieczeństwa i rozwoju ekonomicznego. Logika? Nie, brak logiki. Liczy się tylko aktualne słupki poparcie, a co będzie za 10 lat nas już nie interesje.

ocenił(a) film na 9
steepien

Gwarantem rozwoju ekonomicznego? hahaha ty wiesz że naszych pieniędzy już nie ma i dzisiaj wydaje się pieniądze moich ew. przyszłuch wnuków. Chlopie my mamy prawie 1,5 biliarda długów! Bezpieczenstwo :D Niemcy ci dają takie jak w 39 :D

steepien

Szanowny Pan/Pani czy mógłby Pan/Pani zdawać sobie sprawę, z tego iż UE jeszcze od 2004 roku nic nam nie dała. Każdy pieniądz który trafil do PL z UE pochodzi z podatków które my płacimy lub jest obłożony bardzo ładnym % kredytowym co by Twoje prawnuki miały co spłacać lub pracować pod batem na wysypisku nuklearnym. Czy ty wiesz że przed 2004 a po 91r PL mogla sie pochwalic 3x wiekszym wzrostem gospodarczym niż po wstapieniu do UE. Dziś może nie mielibyśmy tyle niepotrzebnych inwestycji, za to ludzie byli by bardziej wolni i szczęśliwi.

Czołem Wielkiej Polsce!

bezelown

"Unia Europejska, a wraz z nią Polska wkroczyła w 2014 rok z nowym budżetem, który będzie obowiązywał do 2020 roku. Podobnie jak w minionych latach Polska będzie największym beneficjentem funduszy unijnych. Ze wspólnej kasy otrzymamy 106 mld euro, z czego prawie 82,3 mld euro na politykę spójności, wyrównującą różnice w rozwoju regionów."

Otrzymamy a ile otrzymalismy. Ciekawe niby ile nasz kraj moze placic UNii ze swoich podatkow bo watpie,ze 106mld e ;)
W skrocie opowiadasz Pan glupoty.

ocenił(a) film na 9
adi200022

Zrozum żeby dostać trzeba wpłacic. Co więcej. Do 2020 wezmiemy a będziemy splacac przez 10 pokolen, albo Niemcy zaczną w ramach tych długów kupować za grosze lotniska i spółki Panstwowe jak już to robią w Grecji. Zrozum że trwa wojna, wojna ekonomiczna

bartek26tm

Masz jak byk napisane,ze najwiekszym beneficjentem jest Polska. A to prosto tlumaczac oznacza,ze dostajemy wiecej niz wplacamy. Kraje bogate Unii wiecej wplacaja niz dostaja i nikt tam nie placze. Ciekawe czy wiesz dlaczego?

"Skoro bowiem wynegocjowaliśmy na lata 2014-2020 około 106 mld euro i wpłacimy około 40 mld euro składki, to netto uzyskamy około 66 mld euro, podczas gdy w latach 2007-2013 uzyskaliśmy około 95 mld euro, co przy zapłaceniu około 25 mld euro składki oznacza, że uzyskaliśmy netto koło 70 mld euro."

ocenił(a) film na 9
adi200022

Czytaj co ja piszę? Do 2020 będą nam wypłacać? ale kto to spłaci. Już 3 pokolenia mają 1,5 bld do zapłaty

bartek26tm

Napisales wczesniej,ze doplacamy wiec Ci odpisalem,ze nie. Teraz znowu napisales czy do 2020 beda nam wyplacac. Tak beda bo czytaj co ja napisalem. Kraje zawsze maja dlugi. Ludzie maja dlugi. Takie zycie.

ocenił(a) film na 9
adi200022

Teoretycznie ja swoich nie mam i praktycznie spłacam za innych :-) Tylko idioci żyja w kredycie

bartek26tm

bartek26tm,

nie trzeba być ekonomistą, a wystarczy znać podstawy ekonomii by wiedzieć, że odpowiedzialne zadłużanie się jest lepsze, niż utrzymywanie zbalansowanego budżetu czy też nadwyżki. Oczywiscie, czytając Twoje posty już trochę rozumiem Twój tok myslenia, więc nie spodziewam się, że to zrozumiesz. Polecam przeczytać jakis podręcznik do podstaw ekonomii (chociaż szczerze wątpię bys to zrobił, wręcz mogę się założyć, że tego nie zrobisz). Bo Twoim podręcznikiem są demotywatory i stamtąd czerpiesz swoją wiedzę. I tacy ludzie jak Ty głosują, a potem dzieje się jak się dzieje.

ocenił(a) film na 5
steepien

zawsze lubię ten przykład Korea Południowa też w 89' była na poziomie Polski i co w końcu szklanka w połowie pełna czy pusta?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones