PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468065}
6,2 86 459
ocen
6,2 10 1 86459
5,4 23
oceny krytyków
Ile waży koń trojański
powrót do forum filmu Ile waży koń trojański?

Lubimy krytykować swoje.
Film o wiele lepszy od kilku amerykańskich produkcji z top500. To 6,1 jest nie do przyjęcia, "Nie zadzieraj z fryzjerem" został oceniony przychylniej. Katastrofa.

ocenił(a) film na 2
DeWitt

ludzie narajaliście się ... przecież to płytka i seksistowska fabuła ..... sztuczny idealizm z mocno zarysowanymi postaciami które wam dyktują kogo lubić kogo nie ...... pozytywny/negatywny ... pierwszy mąż/negatywny drugi/pozytywny i przerysowany wyidealizowany stworzony sztucznie. Film płaski .....

r887500219

Seksistowska? Bo pokazuje kobietę, która wierzy w swoje prawo wyboru? Nawet nie lubię feminizmu, ale Twój argument nie ma sensu.
Idealizm? A co jest wyidealizowane?
To kogo lubić, a kogo nie, kto jest pozytywny i negatywny, jest ustalone z góry w większości powieści i filmów fabularnych. Zbrodnia.

Nikt nie mówi, że to film wybitny, ale jego ogólna ocena jest po prostu wynikiem przekonania, że w Polsce dobry film powstać nie może, a jak powstał, to znaczy że nie jest dobry. Jeszcze raz wracam do porównania z totalną chałą z zachodu, która otrzymała lepszą ogólną ocenę.

DeWitt

Zgadza się - sztuczny idealizm i wyraźnie zarysowane postacie... A jak piszesz "chała z zachodu", to powinieneś wiedzieć, że "Ile waży koń..." to remake "Peggy Sue wyszła za mąż", także "chały z zachodu".

Ilona Ostrowska boli w oczy, kiedy gra... Chodziła chyba do tej samej szkoły aktorskiej co Kristen Stewart, tylko na specjalizację "ograniczanie mimiki do jednej zadowolonej miny", kiedy Kristen chodziła na "ograniczanie mimiki do jednej smutnej miny". Obie aktorki należałoby zapytać, czemu tak uparcie chcą grać, jak nie potrafią wcale. :-D

Podsumowując: scenariusz jest pożyczony, zagrane jest to karygodnie a żarty są tak czerstwe, że zęby sobie można połamać. Fabuła jest tak przewidywalna, że aż boli i nie chce się oglądać... Machulskiemu się kiedyś coś udało i do teraz jedzie na tym przez pola przeciętności.

PS. Tytuł filmu też boli i kiedy pada w filmie, praktycznie na samym początku, to przechodzą człowieka ciary żenady, jak sobie pomyślę, że komuś się to podoba. Jaka była grupa docelowa? Mało bystre kobiety po 40tce? Ludzie z Rancza? Jak dla mnie 2/10 tops...

ocenił(a) film na 9
r887500219

A ja się niw zgodzę.;) ja uważam że Więckiewicza dało się lubić bo był spontaniczny, charyzmatyczny i pomimo że zdradzał czego nie pochwalam to miał jakiś swój urok:D albo kwestia Więckiewicza, który odegrał tę postać GENIALNIE! Kuba z kolei dla niektórych może być miałki i nudny:) więc wcale nie uważam więc że zarysowane były dobre i złe postaci.

ocenił(a) film na 10
DeWitt

"Ile waży koń trojański" jest moim ulubionym filmem polskim i też nie rozumiem tak niskiej oceny.

ocenił(a) film na 9
DeWitt

W pełni się z Tobą zgadzam.Obejrzałem ten film dopiero pierwszy raz na TVN i żałuje że dopiero teraz go obejrzałem a nie już wcześniej,kilka lat temu jak powstał.Bardzo pogodny,śmieszny i ciekawy film.Fajnie było się przenieść do przeszłości,kilkanaście lat wstecz,podobnie jak z serialem : Alternatywy :D.Ja oceniam tą komedie 9/10 i jak najbardziej polecam ;).

DeWitt

Nie sugeruję się ocenami na Filmwebie bo każdy ma swój gust i oczekiwania, więc te oceny są bardzo subiektywne i niemiarodajne. A cały film obejrzałam dopiero kilka dni temu po kilku podejściach i jestem nim pozytywnie zaskoczona. Pamiętam, że jak wchodził do kin to po przeczytaniu opisu fabuły - w stylu popularnych wtedy komedii romantycznych - wiedziałam, że szkoda kasy na bilet. Niesłusznie.

DeWitt

Ponieważ "Nie zadzieraj z fryzjerem" jest po prostu lepszym filmem.

użytkownik usunięty
kohamusa

Jest tragicznym filmem…

DeWitt

Tak. Film generalnie jest niezły. Szkoda tylko, że główną rolę gra bardzo brzydka i niesympatyczna kobieta.

ocenił(a) film na 6
DeWitt

Napisz te słowa zawodowym krytykom. Oni to dopiero wybrzydzają.

ocenił(a) film na 8
DeWitt

Pani krytyczka która dała 3 gwiazdki musi mieć jakieś problemy psych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones