PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33392}

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
6,6 142 474
oceny
6,6 10 1 142474
4,7 29
ocen krytyków
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki
powrót do forum filmu Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Wiem, że to niezrozumiałe, ale ten film przypomina przygodówki z lat 50., jest bardzo zabawny,
właśnie przez te wszystkie głupoty, to jest komiksowa wersja lat 50.XX wieku, mamy tutaj wszystkie
amerykańskie wątki z tego okresu-maccartyzm, Elvis Presley, zimna wojna, KGB, kosmici,
subkultura motocyklistów, krucjaty antykomunistyczne ("Better red than dead"), Eisenhowera ('I like
Ike"), bomba atomowa, protestancki kościół, bazy wojskowe-to jest właśnie komiksowe
amerykańskie myślenie. Będę bronić tego filmu, taki na pewno powstałby w 1957 roku w Stanach
Zjednoczonych, tylko czarno-biały, bo niskobudżetowa przygodówka. Rozumiecie mnie?

ocenił(a) film na 8
Dilofozaur

Nareszcie jakiś rozsądny komentarz, wyróżniający się na tle tych zajadłych komentarzy, bezmyślnie kamieniujących ten film ludzi, którzy głównie powtarzają to coś co tam inni mówią o tym filmie nie do końca przemyślawszy. Co do filmu filmu to raczej on naśladuje fantastykę z lat 50, i to zarówno te czarno-białą niskobudżetową, jak i bardziej okazały barwne filmy fantastyczne z lat 50. Tak czy inaczej mamy dobrze oddany powojenny zimnowojenny świat, z nawiązaniem do kina tego okresu.

ocenił(a) film na 7
denticulatus

Popieram.

ocenił(a) film na 8
Dilofozaur

Świetnie ujety temat:)
Zgadzam się również z tym że ten film jest udany;)

Pozdro:)

ocenił(a) film na 8
Dilofozaur

Film może nie jest tak dobry poprzednie części, ale zły nie jest.

Andrzejcoolziomek

Bardzo mi się podobał pomysł z obcymi trochę mi tu pachniało teorią jaką przedstawia Daniken.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones