PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96360}

Iwan Groźny: Spisek bojarów

Ivan Groznyy. Skaz vtoroy: Boyarskiy zagovor
7,5 1 407
ocen
7,5 10 1 1407
7,8 5
ocen krytyków
Iwan Groźny: Spisek bojarów
powrót do forum filmu Iwan Groźny: Spisek bojarów

ruscy zwineli niemcom kolorową taśmę żeby ją nakręcić
efekt niesmowity i jeszcze ta muzyka prokofieva - cudo!

ocenił(a) film na 9
larsvontrier

Nie zwinęli, tylko to Einstein wykorzystał to, że rosjanie wśród wojennych łupów znaleźli też taką miedzianą taśmę. A efekt świetny, fakt - ciekawe jednak co myślała cenzura jak pierwszy raz oglądała ten film (myślę, że oglądali ten film z zamkniętymi oczami - niezły numer z reżysera;)

CushArt

Aaaa to tak było! Zaskoczyło mnie to a efekt świetny.

777temida

Ale w pewnym sensie to i tak cały czas masz rację, istotnie bowiem Ruscy po wojnie przysiedli Niemcom całą ich AGFĘ (system kolorowy Trzeciej Rzeszy) i długo u siebie wykorzystywali pod nazwą Sowcolor, po sekwencji w "Iwanie..." był "Czarodziejski kwiat" (46) już całkiem nakręcony w kolorze a potem kolejne produkcje. Nie to, że Ruscy nie mieli swego koloru (od połowy lat 30 pracowali nad własnym systemem) ale w porównaniu z niemieckim AGFacolorem czy anglo-amerykańskim Technicolorem metoda ta wydawała się nieco zacofana, stąd gdy nadarzyła się okazja to sięgnięto po lepszy kolor.

larsvontrier

Kiedyś usłyszałem,że Niemcy zabrali ze sobą szpule kolorowej taśmy aby nakręcić parade zwycięstwa na Placu Czerwonym,parada się nie odbyła szpule trafiły do Stalina a on je dał reżyserowi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones