Ivan Groznyy. Skaz vtoroy: Boyarskiy zagovor

1 godz. 28 min.
7,6 1 256
ocen
7,6 10 1256
1 426
chce zobaczyć
{"rate":8.25,"count":4}
{"type":"film","id":96360,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ivan+Groznyy.+Skaz+vtoroy%3A+Boyarskiy+zagovor-1945-96360/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Iwan Groźny: Spisek bojarów
  • ruscy zwineli niemcom kolorową taśmę żeby ją nakręcić
    efekt niesmowity i jeszcze ta muzyka prokofieva - cudo!

• CushArt ocenił(a) ten film na: 9

larsvontrier Nie zwinęli, tylko to Einstein wykorzystał to, że rosjanie wśród wojennych łupów znaleźli też taką miedzianą taśmę. A efekt świetny, fakt - ciekawe jednak co myślała cenzura jak pierwszy raz oglądała ten film (myślę, że oglądali ten film z zamkniętymi oczami - niezły numer z reżysera;)

• CushArt Aaaa to tak było! Zaskoczyło mnie to a efekt świetny.

• 777temida Ale w pewnym sensie to i tak cały czas masz rację, istotnie bowiem Ruscy po wojnie przysiedli Niemcom całą ich AGFĘ (system kolorowy Trzeciej Rzeszy) i długo u siebie wykorzystywali pod nazwą Sowcolor, po sekwencji w "Iwanie..." był "Czarodziejski kwiat" (46) już całkiem nakręcony w kolorze a potem kolejne produkcje. Nie to, że Ruscy nie mieli swego koloru (od połowy lat 30 pracowali nad własnym systemem) ale w porównaniu z niemieckim AGFacolorem czy anglo-amerykańskim Technicolorem metoda ta wydawała się nieco zacofana, stąd gdy nadarzyła się okazja to sięgnięto po lepszy kolor.

• larsvontrier Kiedyś usłyszałem,że Niemcy zabrali ze sobą szpule kolorowej taśmy aby nakręcić parade zwycięstwa na Placu Czerwonym,parada się nie odbyła szpule trafiły do Stalina a on je dał reżyserowi.