PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759290}

Ja, Daniel Blake

I, Daniel Blake
7,4 16 883
oceny
7,4 10 1 16883
6,1 26
ocen krytyków
Ja, Daniel Blake
powrót do forum filmu Ja, Daniel Blake

Świetny film. Ken Loach nie zawodzi. Dziś oglądałem na Nowych Horyzontach. Mocne społeczne kino, brytyjskie klimaty. Film prosty (w sensie pozytywnym), który wzrusza, ale i posiada dawkę humoru, pokazujący w realistyczny sposób jak system upokarza i niszczy dobrych ludzi tylko dlatego, że są biedni i muszą korzystać z pomocy społecznej. Tylko czemu takie filmy nie powstają w Polsce?

ocenił(a) film na 7
Steinbeck

Mało że są biedni, główny bohater przez całe życie płacił uczciwie składki, więc go po prostu okradli i zabili.

arekde

Arkade pisze, że go "okradli i zabili". Nie oglądałam jeszcze filmu. Jeśli bohater naprawdę umiera, to serdeczne dzięki :/ Spoilery się oznacza!

ocenił(a) film na 7
alicja_p_filmweb

Słuszna uwaga, przepraszam. Rozumiem rozżalenie, ale i tak polecam obejrzenie filmu

arekde

Przeprosiny przyjęte :) Na film się pewnie wybiorę. Wydaje się być bardzo interesujący. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
alicja_p_filmweb

Osobiście, pomimo iż nikt mi nie zaspojlerował przeczuwałem/wiedziałem, że to się tak musi skończyć... Upodlenie człowieka przez aparat państwowo-korporacyjny najwyższych lotów!

Pocieszające jedynie, że u nas o wiele lepiej, przynajmniej jeśli chodzi o aspekt kontaktu urzędnik-petent i pomocy przy składaniu wniosków, bo to co się tam musi wyprawiać...

ocenił(a) film na 8
ZSGifMan

To co w filmie pokazano to akurat trafienie na skrajnych służbistów. W rzeczywistości dużo pomocniejsi i mniej czepialscy są brytyjscy urzędnicy.

truegod

Zgadzam sie. Lekarze, urzednicy, sluzna zdrowia o wiele sympatyczniejsze niz w Polsce.

arekde

dzięki za spoiler :/

ocenił(a) film na 7
Steinbeck

Polski film - "Plac Zbawiciela" moim zdaniem wart obejrzenia.

ocenił(a) film na 9
beata2k

O to to to! IMO to film nawet lepszy od "Ja, Daniel Blake", choć być może dlatego, że nam bliższy.

ocenił(a) film na 9
beata2k

Też mi się od razu pomyślało o "Plac Zbawiciela"

ocenił(a) film na 2
beata2k

Plac zbawiciela to film o dewetloperach.co ma wspolnego z pomoca socjalna?

Steinbeck

Porażająco piękny, dogłębny, wzruszający.

ocenił(a) film na 6
Steinbeck

Jak nie?
Akurat kino społeczne nie jest nam jakoś obce. Głównie jak już inni zauważyli na myśl nasuwa się "Plac Zbawiciela". Film który według mnie jest lepszy od tego.

ocenił(a) film na 6
Steinbeck

Całe lata powstawały. Zanim coś napiszesz, sprawdź.

ocenił(a) film na 10
Steinbeck

Czyż w człowieku nie wybuchają grona gniewu. Człowiek i urzędnicza trumna. ...ja, Daniel Blake, jestem obywatelem niczym mniej, niczym więcej - jestem człowiekiem a nie psem. Mistrzostwo świata kina społecznego. Kenie Loach, ni mniej, ni więcej jak 10/10 !!! za "Ja, Daniel Blake" daję.

ocenił(a) film na 8
Steinbeck

Pełno jest takich polskich filmów.

Steinbeck

Oby polska język był łatwiejszy dla Ty :(
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones