PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=73}
7,4 80 914
ocen
7,4 10 1 80914
7,5 31
ocen krytyków
Jackie Brown
powrót do forum filmu Jackie Brown

K

ocenił(a) film na 9

Większość czytających ten komentarz będzie pewnie zdziwiona, rozbawiona, w skrajnym wypadku
obrażona... dla mnie ten film to rekompensata po Pulp Fiction, którego po dziś dzień nie potrafię w
zgodności z odczuciami nazwać lekkim i zabawnym kinem. "Jackie Brown" zafundował powtórkę z
tego co +Tarantinowe (mięso, krew, oryginalna fabuła, świetna gra) ale ponadto dorzucił fachowe
podejście do tematu, którego u charów z PF jakoś nie szło się dopatrzeć.

Jedyny minus to trochę za długi czas trwania, sprawiający, że momentami się nudzi. Ale poza tym
bombowe kino, cieszę się, że wreszcie się zebrałem i obejrzałem.

ocenił(a) film na 9
Kadente

co ty pierdzielisz

ocenił(a) film na 9
3xOG

że wyrka nie ścielisz :v

ocenił(a) film na 9
3xOG

HAHAHA;d To samo sobie od razu pomyślałem;v

ocenił(a) film na 10
Kadente

Zgadza się kolego, kocham ten film, jest lepszy od przereklamowanego trochę Pulp, oglądałem Jackie chyba z 10 razy, świetnie graja Samuel, De Niro, Fonda, Forster, klimat Californii, kochane lata 90

ocenił(a) film na 10
Hlasko

+1
Nic dodać :)

ocenił(a) film na 8
Hlasko

Pulp Fiction to film, który zrewolucjonizował całą kinematografię, a jeżeli to za duże słowo to przynajmniej na pewno doprowadził do ewolucji kina. Dokonał przełomu w branży filmowej, niektórzy dzielą historię kinematografii na tą "przed" i "po" Pulp Fiction. Tarantino poprzez PF tchnął w kino nowego ducha, zastosował tyle nowych i znaczących patentów, które się spodobały i przez kolejne dwie dekady były kopiowane przez innych twórców. Nie da się określić tego filmu „przereklamowanym”, bo stoją za nim fakty świadczące o jego znaczeniu. Charlie Brown to bardzo dobry film, ale jednak to nie ten wymiar znaczeniowy, co Pulp Fiction. Oczywiście Pulp Fiction może się komuś nie podobać, ale nie da się zaprzeczyć, że to jeden z najważniejszych filmów w historii.

ocenił(a) film na 8
Kadente

Nie wiem co to charów. Tzn. wiem ale chyba nie o to ci chodziło.

ocenił(a) film na 9
okmanek

Sądzę, że jak najbardziej obaj używamy tego słowa poprawnie - chodzi o charaktery, czyli postacie ;)

ocenił(a) film na 8
Kadente

Chociaż jestem w trakcie ponownego odkrywania twórczości Tarantino, sądzę, że Jackie Brown to jego najbardziej dojrzały film. Bohaterowie są tutaj czymś więcej, niż tylko maszynkami do wystrzeliwania dziarskich dialogów. Oczywiście nie chcę nic odbierać Pulp Ficiton, ale tutaj Tarantino chyba naprawdę chciał rozwinąć te postaci. Być może wpływ na to miał fakt, że jest to adaptacja książki.

ocenił(a) film na 9
Kadente

Też bardzo lubię ten film, dla mnie 1 trójka filmów Quentina

ocenił(a) film na 8
Kadente

Aaaaaaaaaaa ghrrrwwwww!!!!!!!!!!! :O Co ja czytam!?!?!? Po tym co teraz przeczytałem nie wiem co mam robić! Chyba se zaraz strzelę w łeb! <zwariowałem>

ocenił(a) film na 9
raVadrian

Oddychaj głęboko :D

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 7
Kadente

Cóż każdy ma inny gust ;D Jedyne do czego się przyczepie, to "ale ponadto dorzucił fachowe
podejście do tematu, którego u charów z PF jakoś nie szło się dopatrzeć." ja właśnie uważam, że fachowe podejście w JB jest nieporównywalnie gorsze od PF, to główna bolączka tego filmu jak dla mnie, bo reszta jest dobra, ale to moje zdanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones