PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654970}

Jak dogonić szczęście

Hector and the Search for Happiness
6,8 22 720
ocen
6,8 10 1 22720
3,5 4
oceny krytyków
Jak dogonić szczęście
powrót do forum filmu Jak dogonić szczęście

Jak dobrze, że zobaczyłam film zanim przeczytałam forum o nim ;) Gdybym poczytała pewno bym nie obejrzała filmu.

ocenił(a) film na 8
DZASTII

bo tu piszą chyba głównie dzieciaki, którym się nudzi, nie mają co z czasem zrobić i szukają pustej rozrywki a potem dają durne oceny i komentarze typu, że nudny i nie ma akcji haha. nie warto się sugerować, chyba że to opinia osoby dorosłej i na poziomie, czasem po profilu można coś wywnioskować...

ocenił(a) film na 7
DZASTII

Komentarze i krytyka dotyczą często nie samej treści filmu, ale tego, czy polski tytuł jest właściwy albo czy do właściwej kategorii został przypisany. Jednym słowem film jest czymś innym niż sugeruje tytuł czy kategoria. Stąd myślę większość negatywnych komentarzy.

Mnie się film podobał. Uważam, że angielski tytuł jest lepszy. Bo to Hectora sposób na szczęście.

"Jak dogonić szczęście" sugeruje nakaz i ograniczenie autonomii człowieka w wyborze jego własnej drogi. Tak to polskie tłumaczenia zniechęcają czasem do oglądania.

ocenił(a) film na 7
Filmylubiamnie

Podbijam :)

"Tak to polskie tłumaczenia zniechęcają czasem do oglądania." niestety tak..
Dla mnie takim wyrazistym przykładem był włoski film "Perfetti sconosciuti" tj. "Perfekcyjnie nieznajomi". Gdybym znała tylko polski tytuł "Dobrze się kłamie..."- na pewno bym nie obejrzała tego filmu.

DZASTII

to bardzo słaby film. Brytyjskie stereotypy aż rażą w oczy, w samolocie w Afryce koleś siedzi obok kobiety która czyta książki filozoficzne etc... to stąd to stwierdzenie że to komedia.
Film jest drętwy, nudny aż spać się chce i na dodatek te angielskie schemaciki odnośnie narodów oczy bolą. W Singapurze oczywiście musiał prostytutkę zaliczać,
Lubię Pegga ale coraz słabsze filmy wybiera.

Banalny banał.

DZASTII

Jeśli czegoś się nauczyłem na filmwebie przez te wszystkie lata to... nie patrzeć na komentarze i wątki utworzone przez ludzi, bo niektórzy są chyba z innej planety i potrafią skrytykować nawet obiektywnie wspaniały film np. taki jak Nietykalni. Jeżeli coś ma ocenę powyżej 6 to można oglądać, nie raz było tak że film z oceną 6.2 oceniłem na 9 albo i 10.

Na oceny można patrzeć, ale nie na komentarze.

ocenił(a) film na 9
DZASTII

Film piękny! stanowczo ma za niską, ocenę ale to nie nowość na filmwebie :D o gustach ponoć się nie dyskutuje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones