PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6531}
7,9 278 407
ocen
7,9 10 1 278407
7,4 18
ocen krytyków
Jak rozpętałem drugą wojnę światową
powrót do forum filmu Jak rozpętałem drugą wojnę światową

Jedna z najlepszych polskich!

ocenił(a) film na 10
BostonMan

zgadzam się kocham tą komedię bo Kociniak w niej grał. Zajebisty był, mogliby zrobić dalsze przygody Franka tylko że na emeryturze. Chociaż jeśli mam wybierać między Frankiem a Murgrabią to wybieram Murgrabiego, i Marcina Kabata.

ocenił(a) film na 10
kinomanka_13

Ja wszystkie 3, Kabat był świetny, murgrabia super, ale Franek to było arcydzieło, przez cały film był bezbłędny, kocham tę rolę po prostu

ocenił(a) film na 10
BostonMan

ja do roli Franka nic nie mam, ale Kociniak jest utożsamiany z tą rolą, z Murgrabią i Kabatem jest mniej utożsamiany.

ocenił(a) film na 10
kinomanka_13

Bez murgrabiego Janosik straciłby 50 procent wartości

ocenił(a) film na 10
BostonMan

zgadzam się, Murgrabia to moja ulubiona postać zaraz po Janosiku, Kwiczole, Pyzdrze, Hrabiemu, Marynie, Gąsiorze, Klarysie, Belluni (ona była gościnnie ale i tak mi się podobała). Tylko szkoda że potem Murgrabia nie miał tych szalonych pomysłów, bo tymi niewypalonymi pomysłami bawił mnie do łez.

ocenił(a) film na 10
kinomanka_13

Pomysły miał genialne...:) I ta jego "odwaga"....:)

BostonMan

o tak,odwaga powalająca...

ocenił(a) film na 10
Wera_135

i te teksty... "naprzód gamonie!"... itp uwielbiam gościa

BostonMan

Ja też,najlepsza scena,jak kręci się razem z rurami w podartych gaciach-za każdym razem płaczę ze śmiechu ,no i jak słyszę-''Polak wziął''-powalające.

ocenił(a) film na 10
Wera_135

albo "batalioni! naprzód, hurrrra!!!"

BostonMan

Cały ten znakomity film to jeden super tekst

Wera_135

Fajny niuans:) Dobre!

ocenił(a) film na 10
BostonMan

Dla mnie najlepsza!

ocenił(a) film na 10
Marcin_Kabat

W sumie fakt!

ocenił(a) film na 10
Marcin_Kabat

Niestety Franka Dolasa już nie ma między nami....

ocenił(a) film na 10
BostonMan

Niestety, ale na szczęście film jest często emitowany i ciągle wspaniale się ogląda

ocenił(a) film na 10
Marcin_Kabat

Chociaż coś...

ocenił(a) film na 10
BostonMan

Zgadza się!!!!

ocenił(a) film na 10
mam_sporo

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
BostonMan

Również się zgadzam :)

ocenił(a) film na 10
Weronikaaa_fw

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
BostonMan

Szkoda, że ta sama ekipa nie robiła więcej filmów. Coś pięknego z klimatem.

ocenił(a) film na 10
karolius

DOKŁADNIE!!!!

BostonMan

Mnie sie bardziej Sexmisja podobala. W ,,Jak rozpetalem..." tylko pierwsza czesc mi sie podobala, druga juz byla nudna...a trzeciej nawet nie ogladalam juz.

ocenił(a) film na 10
EwaAnna1992

Oj trzecia tak samo dobra jak pierwsza!

ocenił(a) film na 7
EwaAnna1992

No a właśnie trzecią część uważam za najlepszą. Ale zgadzam się, że Seksmisja lepsza i Miś też, dużo temu filmowi brakuje do tamtego poziomu.

ocenił(a) film na 10
qqryqu

Ja tych filmów nie porównuję, bo są zupełnie inne, ale tak samo dobrze się je ogląda

BostonMan

A w jaki on sposób rozpętał ta wojnę? Co on tam zrobił na początku bo nie zwróciłem uwagi

ocenił(a) film na 10
Jean_Martun

Zobaczył niemieckiego generała, myślał, ze to dywersant i strzelił w powietrze, żeby się zatrzymał. A zaraz potem była 4.45, Niemcy zaczęli ostrzał Polski, a Franio myślał, że to odpowiedź na jego strzał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones