PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108548}

Jak we śnie

La science des rêves
7,3 13 745
ocen
7,3 10 1 13745
7,1 8
ocen krytyków
Jak we śnie
powrót do forum filmu Jak we śnie

podobne filmy

ocenił(a) film na 8

do jak we śnie lub orzeł vs rekin? bardzo prosze o propozycje? reżyserów i scenarzystów obu dzieł znam dobrze ale może i inni są równie porysowani?
oglądam sporo śmieci ale takiego gatunku mam niedosyt!

ocenił(a) film na 10
supermnich

heh ja też szukam i czasem trafia się coś podobnego, ale takiej perełki jak oba wymienione to jeszcze nie trafiłem:)

supermnich

Jeśli chcesz coś surrealistycznego to zobacz "Kłopotliwy człowiek" i "Tamten świat samobójców". Jak ktoś znajdzie coś nowego z tego gatunku proszę o info.

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
HarryBlock

ja też polecam "wristcutters (Tamten Świat Samobójców)"

ocenił(a) film na 7
electrocute

Polecam "OTIK" Svenkmajera

"ZAKOCHANY BEZ PAMIĘCI" Michela Gondry

"ADAPTACJA" Spike'a Jonze'a

"NIEBIAŃSKIE ISTOTY" Petera Jacksona

supermnich

może "Być jak John Malkovich"? lalalalalalalalalala

ocenił(a) film na 8
miccet

o tak... bardzo mi ten film się kojarzył z "Być jak J.M.", zwłaszcza sceny w pracy i sam szef ;).
Poza tym dorzuciłbym tą niezwykłą historię Ameli Poulain, czyli po prostu "Amelię" i kilka innych filmów Jeunet'a oraz zdecydowanie "Arizona Dream". To takie luźne skojarzenia, a sporo filmów stricte surrealistycznych można znaleźć tu: http://www.surrealmoviez.info/news.php

ocenił(a) film na 9
supermnich

Obowiązkowo "Duża ryba" Tima Burtona, jak ktoś nie widział. Poza tym
Kusturica (szczególnie "Underground"), Kolski ("Jancio Wodnik" i "Grający z
talerza"). Jak ktoś lubi to Terry Gilliam i zupełnie surrealistyczny
Alejandro Jodorowski. Do tego polecam naprawdę gorąco "Rok diabła"
oryginalnego Zelenki.

ocenił(a) film na 7
jacolan

rowniez surrealistyczny nieco: ETERNAL SUNSHINE OF THE SPOTLESS MIND !

ocenił(a) film na 8
fabon_2

aa ja polecę Delicatessen. loiuyresxcghjkoyrdfcghjklogs

supermnich

'Tarnation', bez dwóch zdań! Oraz 'Requiem dla snu'. 'Vanilla sky' też jest nieźle pokręconym filmem, ale nie zachwycił mnie.

ocenił(a) film na 8
supermnich

Wszystko Jana Švankmajera. Z tym, że od razu zaznaczę: jak dla mnie Gondry się do czeskiego mistrza nie umywa.

supermnich

Źródło Źródło i jeszcze raz Źródło - film perła:)

ocenił(a) film na 5
Keysee

Przede wszystkim animacja "Życie świadome"(Waking Life) Linklatera. Oczywiście także oryginalne "Otwórz oczy", bo ktoś już nawet wcześniej wspominał hollywódzką kopię tego filmu, czyli Vanilla Sky. Polecam jeszcze wbrew pozorom film "Solaris" z Clooneyem, który to także porusza problem mieszania życia realnego-świadomego ze snem czy wyobrażeniami o życiu realnym.

ocenił(a) film na 5
ziggy15

a i jeszcze "Zaklęte serca"(Mozart and the Whale) z Joshem Hartnettem, trochę inna tematyka, ale podobnie trudna miłość, dwójki nieprzystosowanych do życia ludzi...

ocenił(a) film na 8
ziggy15

"Solaris" o filmie jak i świetnej książce prace maturalną pisałem ;) Resztę wcześniej czy później również widziałem. Thanx

Keysee

owszem perła, ale moim zdaniem surrealizmu to tam nie ma. a może jestem wyczulona na te kwestię gdyz jestem historykiem sztuki. no i surrealizm dla mnie to surrealizm a nie jakieś około, które można przyłatać.

ocenił(a) film na 8
supermnich

"Unmade beds / Niezasłane łóżka" wreszcie obejrzałem i wydaje mi się, że do tej listy jak najbardziej pasuje.

ocenił(a) film na 9
parura

nigdy w życiu nie wrzuciłabym ich do tej samej kategorii, 'jak we śnie' jest ujmujący, senny, słodko-słony, refleksyjny, ale przede wszystkim diabelnie uroczy (nooo i, lekki surrealizm). niezasłane łóżka są płaskie jak moje biurko, bez polotu, matowe, i kropli surrealizmu w nich się nie znajdzie.

ocenił(a) film na 8
Pandora_107

no i tym się widocznie różnimy ;)
dla mnie choćby te wątki miłosne są dość podobne - poszukujący siebie, lekko zwariowani/oderwani od rzeczywistości (ten tzw. lekki surrealizm) ludzie.
A reszta, m.in. ujmujący, senny, słodko-słony, refleksyjny, diabelnie uroczy [...] płaskie jak moje biurko, bez polotu, matowe, itp. to są mocno subiektywne wrażenia, a nie wyznaczniki kategorii, czy gatunku (przy czym kategoria, gatunek to dziś dość nieostre pojęcia)

ocenił(a) film na 8
supermnich

do orła vs rekina to napoleon dynamite jest podobny

ocenił(a) film na 8
supermnich

Krótkie formy też się liczą..? http://www.youtube.com/watch?v=gb3AQxJ9jmk

ocenił(a) film na 8
parura

jak najbardziej! proszę więcej
z góry dziękuję! pozdrawiam

supermnich

nie surrealistyczny, ale ciepły i równie bajkowy z nutką niepokoju - "Miłość Larsa"

użytkownik usunięty
wymcio

"Miłość Larsa" to film zdecydowanie warty uwagi.

supermnich

wyśnione miłości, niezasłanie łóżka, marzyciele, zabiłem moją matkę, zakochani widzą słonie, noi albinoi, garden state, granatowy prawie czarny, sztuczki, pusty dom

ocenił(a) film na 8
rubyblue89

Nadrabiałem straty... szczególnie dziękuję za "Tamten świat samobójców", "Zabiłem moją matkę", "Miłość Larsa", "Sztuczki". DZIĘKI i szukam dalej!

supermnich

hotel splendide

supermnich

"Guzikowcy". Może nie podobne, ale też inne

użytkownik usunięty
supermnich

Rusałka i w pewnym sensie Simon Birch.

ocenił(a) film na 9
supermnich

Krótkie formy to na pewno:


Niektóre teledyski Kanału Adytywnego i solo L.U.C'a
Generalnie u Eluce można znaleźć krople surrealizmu.

Polecam film "Jabłka Adama".Nie do końca surrealizm.A może jednak?

supermnich

w podobnym stylu jest "Submarine"

supermnich

Synekdocha, Nowy Jork

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones