PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108548}

Jak we śnie

La science des rêves
7,3 13 747
ocen
7,3 10 1 13747
7,1 8
ocen krytyków
Jak we śnie
powrót do forum filmu Jak we śnie

8/10

ocenił(a) film na 8

Filmy Michela Gondry'ego albo się kocha albo mocno nienawidzi. Reżyser stosuje w swoim kinie specyficzną formę w pokazywaniu świata swoich bohaterów, co dzieli odbiorców na dwie skrajnie różniące się grupy. Jeśli o mnie chodzi to jestem w tej, która z chęcią przenosi się do tych dziwnych, magicznych światów kreowanych przez reżysera. Moim ulubionym jest "Jak we śnie" opowiadający o nieśmiałym grafiku, który ma problem z odróżnieniem świata rzeczywistego od snu i tego co dzieje się w jego głowie. Wprowadza się do nowego mieszkania, gdzie poznaje Stephanie nową sąsiadkę, w której się zakochuje. Chłopak jednak nie potrafi przestać żyć wyobraźnią i stanąć twarzą w twarz z realnym światem. To dla mnie najlepsza rola Bernala, jeszcze w duecie z Gainsbourg! "Jak we śnie" to gorzka historia o samotności i ucieczce, jednak to właśnie forma sprawia, że całość staje się tak uroczo i pozytywnie oderwana od rzeczywistości.

https://zprzymruzeniemokaa.blogspot.com/2017/04/5-najlepszych-filmow-z-gaelem-ga rcia.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones