PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835083}
7,4 129 962
oceny
7,4 10 1 129962
5,4 30
ocen krytyków
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Jednak można zrobic w Polsce dobry film spójny od początku do końca do tego trwający ponad 2 godziny i wcale nie nudny nawet przez jedną minute czego nie można powiedzieć o Polskich komediach

ocenił(a) film na 1
blazejchojnacki

FILM NA MAX 4/10 - FAŁSZYWE KONTA NA FILMWEB ZAWYŻAJĄ OCENĘ !!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 8
gustawZwyzimy

za to jest prawdziwe konto gustawZwyzimy zaniżające ocenę założone dzisiaj

ocenił(a) film na 9
gustawZwyzimy

Moje napewno fałszywe ma tylko 11 lat twoje 2 dni

ocenił(a) film na 1
blazejchojnacki

Powiedz mi czy ten film serio jest taki wulgarny? Czytam tu na forum, że są nagie penisy, że ostry seks, że wulgaryzmy, przesadna przemoc itd. Czy to prawda?

ocenił(a) film na 8
DaveDovah1993

Nie jest wulgarny, aczkolwiek na pewno dla widzow +16

ocenił(a) film na 9
DaveDovah1993

Mniej wulgarny jeśli chodzi o słownictwo niż obecne nastolatki : )

ocenił(a) film na 10
DaveDovah1993

Blanka już powiedziała żeby oceniać więc będzie miał za niedługo 10 albo więcej

ocenił(a) film na 7
DaveDovah1993

Oceniłeś film na 1. I pytasz czy film jest naprawdę wulgarny? Super:) Wypadało by najpierw obejrzeć film zanim go oceniasz. Taka rada na przyszłość pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
DaveDovah1993

Właśnie lipa, bo cycki Natalii Siwiec to widać może przez pół sekundy i to są jedyne cycki w filmie. Raz jest trochę penisa pokazane, ale tak to zdecydowanie nie ma nagości w tym filmie.

RipRoy

czyjego penisa :)?

ocenił(a) film na 8
Monikaslask

Waldena - dlatego wszyscy mówią, że taka świetna rola, bo im się penis najwyraźniej spodobał :)

RipRoy

To az tak ładnego ma :)?

ocenił(a) film na 8
DaveDovah1993

Pytasz gdy wystawiłeś już ocenę 1?

ocenił(a) film na 10
gustawZwyzimy

A wiesz że Blanka na swoim instagramie powiedziała żeby oceniać film gwiazdkami wiec poleci mocno w gór hehe

ocenił(a) film na 7
gustawZwyzimy

Odezwał się ten z wiarygodnym kontem...Nie rób z siebie błazna.

ocenił(a) film na 6
blazejchojnacki

W dupie byłeś, gówno widziałeś, fake ocena. N

blazejchojnacki

"Polskie", "polskich" itd pisze się małą literą, bo to przymiotniki. Na serio nie będziesz bardziej patriotyczny pisząc te słowa wielkimi.

ocenił(a) film na 1
blazejchojnacki

Dla mnie kiczowaty

ocenił(a) film na 4
blazejchojnacki

To naprawdę jest tak dobre? 10 tysięcy ocen, średnia 8...

ocenił(a) film na 9
LukaszJarosz25

Wydaje mi się, że jak na nasze polskie standardy odstaje w bardzo pozytywny sposób.

ocenił(a) film na 7
Odi

Dokładnie

ocenił(a) film na 8
LukaszJarosz25

Jest dobry, dość bardzo spłycony (dla tych którzy grzebią głębiej w powiązaniach mafia-polityka), ale cała narracja i fabuła jest naprawdę świetna.
Szczerze? Spodziewałem się gunwa a'la ostatnie Papryki Vgetariańskie, a tu, mimo, że też były sceny agresywnych seksów, przekleństw i przemocy, to było ładnie poziomowane.
Serio , dobre nasze rodzime kino.

ocenił(a) film na 7
LukaszJarosz25

Dla polskiego widza, ktory zna tylko filmy Papryka Vegety albo komedie romantyczne z Karolakiem/Adamczykiem, to bedzie arcydzielo. Dla reszty taki sobie.

ocenił(a) film na 8
LukaszJarosz25

Najlepiej samemu zobaczyć i ocenić. Porównywanie do innych filmów raczej nie ma sensu.

blazejchojnacki

Bo generalnie zrobienie dobrej, naprawdę dobrej komedii jest najtrudniejsze. Pierwszy przykładowy tytuł , jaki mi się nasuwa, to "Pół żartem, pół serio", polski film z W.Pokorą w roli gosposi, francuski "Kolacja dla głupców " ... i tyle.

ocenił(a) film na 9
blazejchojnacki

To jest dokładnie to co powiedziałam siedząc dziś w kinie na końcowych literach "jednak w Polsce można zrobić dobry film". Chociaż Underdog też mi się bardzo podobał. Reżyser na talent i wątpię czy wchodzący niedługo na ekrany film "Psy" będzie w stanie to pobić.

ocenił(a) film na 9
Szamanka30

Ogrzewane kotlety typu Psy często są nieudane oby w przypadku Psów było inaczej

ocenił(a) film na 6
blazejchojnacki

Po popelinie typu " Futro z Misia " , myślałem że kolejny gniot serwuje nam mister Soloż...ale nie było tak żle , z kina nikt nie wyszedł , a to już coś ...sam film , niezły ... ale tylko niezły.

ocenił(a) film na 9
Tow_stop_eran

U mnie na seansie były jaja bo jak była końcówka na statku już to ludzie wyszli z sali bo był alarm pożarowy haha ale po chwili go wyłączyli ale cześć widowni tak się przerazila że dała dyla z seansu i już nie słyszeli komunikatu że alarm był fałszywy więc końcówki nie widzieli :-)

Tow_stop_eran

Jak dla mnie - za bardzo "ugładzony"

Film - rewelacja! Jeden z niewielu polskich filmów który mogę polecić, bo jak wizyta w kinie na polskim filmie jest zawsze obarczona wysokim ryzykiem żenady.

Z minusów zauważyłem w zasadzie trzy:
1. "cukierkowość" i polaryzacja niektórych scen. Czyli seks głownego "dobrego" jest romantyczny (basen, świece itd) a "złych" to hardcore i koks. Jak "dobry" zabija to z pełną kulturką, jak zabijają "źli" to trup się ściele i giną niewinni i przypadkowi. Jak "dobry" robi interesy to w fotelu i ze szklaneczką whisky, a "źli" w obskurnej norze i flaszką wódy.
2. Wybielenie "dobrego" bohatera. Bohater zabija, kradnie, robi rozróby, wymuszenia, morderstwa na zlecenie oraz bez - ale sumarycznie jest słodki i kochany i jest tym "dobrym". No coś tu jest jakby nie tak...
3. Trochę za dużo naiwności. Dziewczę spotyka "mechanika samochodowego" który ma kasy jak lodu, co chwila wraca pobity, towarzystwo ma "niekunieczne" ale spoko, biorę ja ciebie za męża. Mieszkają w chałupie za miliony (z pensji mechanika), jeżdżą Porsche i nagle... ona dziwi się że jednak po domu walają się walizki pełne pieniędzy. No niesamowite, jak to się mogło stać...

blazejchojnacki

zgadzam się. wczoraj byłem w kinie. film zayebisty. nawet N. Siwieci nieźle zagrała :) a aktor grający Waldena 10/10

ocenił(a) film na 9
blazejchojnacki

Dwaj główni aktorzy to cud miód i orzeszki :) Nie tylko Walden, ale główny bohater całkowicie skradł mi serducho. On nie udawał, że gra, tylko czuł to wszystko. Naprawdę jestem wdzięczna tym ludziom za to co zrobili. Każdemu kto przyczynił się do realizacji tego filmu.

ocenił(a) film na 10
joanne_4

Film jest mocny, warto zobaczyć , Co prawda pewnie nie każdy lubi taki gatunek filmu, ale na nude nie można narzekać.

ocenił(a) film na 9
kortezju

Do kina wybrałem się nastawiony bardzo sceptycznie. A tu takie pozytywne rozczarowanie :D Polecam, dobra fabuła!, klimat, żarty niewymuszone, które naprawdę mnie rozśmieszyły, bardzo dobrze wkomponowana muzyka etc. Dawno nie widziałem tak dobrego filmu. No i jeszcze o dziwo polski film. Jeszcze raz polecam.

ocenił(a) film na 1
blazejchojnacki

można zrobić, ale niestety ten taki nie był. Polecam allegrosz czy coś takiego ,(niskobudżetowy)

ocenił(a) film na 9
blazejchojnacki

A ja się zgodzę z autorem tematu. Vega się przy tym kryje, nawet Psy 3, które g tak były lepsze niż się spodziewałem są zdecydowanie gorsze.

ocenił(a) film na 1
blazejchojnacki

Przecież te konta trolli kupił od filmwebu kawulski. Ta szmira ma ocenę jak Scarface. To jest w pełni pokazany poziom spier**olenia tego portalu. To filmidło jest gównem. Ale trolki spełniły funkcje miały wypromować tą szmirę żeby hajs się zgadzał.

ocenił(a) film na 1
johnas777

film dno jakich mało. zero akcji. nic nie trzyma sie kupy, beznadziejnie nakręcony. błagam ludzie zacznijcie myśleć samodzielnie i mówić co myślicie a nie patrzeć co mówią inne downy życiowe i powtarzać. Film to mocne 0

ocenił(a) film na 9
vegamistrz

Film od początku do końca z sensem. Praca kamery świetna, próbowanie różnych efektów, dopracowane zdjęcia, świetny podkład muzyczny, doskonały dźwięk, gra aktorska naprawdę na najwyższym poziomie. Mogła ci się nie podobać historia, ale za mechanikę należy się filmowi z marszu kilka gwiazdek. Ocenianie filmu na 1 - jakiegokolwiek - pokazuje tylko jak słabo się znasz albo jakim złym oceniającym jesteś.

blazejchojnacki

Wreszcie film o którym można powiedzieć, że to dobra rozrywka przez 2 godziny. W dodatku to polski film. Magik radzi sobie coraz lepiej w różnych rolach. Przed seansem myślałem, że może to nie być najlepiej zainwestowany czas, bo historia o Pruszkowie została skopana przez TVN i film Odwróceni. Na szczęście to kolejny film gdzie każdy może się utożsamić lub poczuć w roli "kogoś". Taka opowiastka o tamtych czasach i kolegach z podwórka rywalizujących o wpływy i dziewczyny.... Fajnie i miło dla oka opowiedziana historia. Brawo! Nie oceniam ujęć, muzyki, dialogów itp. Oceniam pomysł i fabułę, a to się doskonale broni. :)

blazejchojnacki

Kto jest tym tytulowym gangsterem? O kim jest ten film??

ocenił(a) film na 3
blazejchojnacki

Apoteoza bandytyzmu. Ci, co tak chwalą ten film, powinni nie mieć prawa zgłaszania na policję wybitych zębów, bądź skradzionych torebek. Sami tego chcieliście.
PS Poza wszystkim "dzieło" rżnięte bez oporów z klasycznej kinematografii amerykańskiej. No cóż, kto nie widział Scorsese, niech wychwala te chińskie ..., przepraszam, kawulskie podróbki.

blazejchojnacki

Mnie rowniez się film podobał. Zauważyłam, że
Polacy bardzo negują polskie kino. Gdyby taki sam film był nakręcony USA, lektor byłby w języku angielskim, to zachwytów nie byłoby końca. Nie powiem, bo polskie komedie (nowe) to w większości jakieś nieporozumienie, ale ten film, czy Furioza, to dobre filmy, warte uwagi.
Nie b to typowy film gangestrki z pojedynkami, ale o cos innego w tym filmie chodziło.
I nie jestem klakierem, bo podobal mi się film, w przeciwieństwie do wielu ludzi. Może niektórzy mają wypaczony gust, może ci którzy oceniają go na 1, albo Ci, którzy oceniają powyżej 8? A może po prostu podoba nam się cos innego?

ocenił(a) film na 5
blazejchojnacki

Fajnie, że narrator tłumaczy każdą scenę, bo bym nie ogarnęła

blazejchojnacki

fajne wzorce dla młodzieży. super jest kraść i zabijać.

ocenił(a) film na 7
blazejchojnacki

Film nakręcony z holywoodzkim rozmachem. Polacy w końcu nauczyli się kręcić filmy na wysokim poziomie. Na dobry film składa się wiele szczegolow między innymi ciekawe kadry, muzyka, humor i tutaj to wszystko mamy.

blazejchojnacki

ktoś mi wyjaśni jak on z tej łódki pod koniec filmu znalazł się potem w więzieniu?

ocenił(a) film na 3
blazejchojnacki

Faktycznie, film nie jest nudny przez jedną minutę - jest nudny przez ponad dwie godziny.

ocenił(a) film na 10
blazejchojnacki

Zgadzam się z tą opinią i na dniach planuję obejrzeć go po raz piąty. Ten film jest tak dobry że nie mogę o nim zapomnieć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones