As Above, So Below

1 godz. 33 min.
6,2 37 289
ocen
6,2 10 37289
8 309
chce zobaczyć
5,2 5
ocen krytyków
{"rate":5.2,"count":5}
{"type":"film","id":608456,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/As+Above%2C+So+Below-2014-608456/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Jako w piekle, tak i na Ziemi
 • Albi07 ocenił(a) ten film na: 7

  Bohaterowie filmu cały czas schodzili w dół, a w wąskich tunelach było napisane jeśli dobrze pamiętam, że czołgają się do piekła. Moim zdaniem to była jakaś forma czyśćca.. Wyznali swoje grzechy i .. (wydostali się?) .. w sumie nie wiadomo. Jeśli szli w dół, to jak wyszli na powierzchnię? (myśląc realistycznie). No i ta nagła zmiana grawitacji w końcówce mnie zastanawia. Pomysł trochę zerżnięty jakby z Grave Encounters, ale tam nie wydostali się na powierzchnie, a tkwili w labiryncie pomieszczeń.

  Myślę, że sam film w sobie jest ciekawy ze względu właśnie na te niejasności. Ja też oczekiwałem jakiegoś wejścia do piekła, ale autorzy filmu zrobili psikusa :). A może odwołując się do tytułu rzeczywiście żyjemy i cierpimy w piekle? ;p

 • Vamp_97 ocenił(a) ten film na: 8

  Albi07 Mi się wydaje, że ziemia na której żyjemy jest tym "piekłem" ale to tylko jedno z wielu przypuszczeń. Film (szczególnie końcówkę) można interpretować na wiele sposobów co osobiście mi się podoba :)

 • Hydeist ocenił(a) ten film na: 9

  Albi07 Dokładnie było napisane "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate" ("Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie") - w Boskiej Komedii Dantego taki napis widniał przy zejściu do piekła, więc tak, dokładnie tam trafili. Generalnie cały film czerpie garściami z Boskiej Komedii - jak się przypatrzeć, to widać, że przeszli przez 9 kręgów piekła i na końcu kiedy dochodzą do ostatniego kręgu (środka ziemi - idą cały czas w dół), grawitacja się odwraca i zaczynają wdrapywać się do czyśćca.

 • aureliarose ocenił(a) ten film na: 9

  Hydeist To nie do końca jest czerpanie z Boskiej Komedii, ten film jest naładowany alchemicznymi i okultystycznymi prawdami, które istnieją w naszym życiu w rzeczywistości. Aczkolwiek podejrzewam, że to wiedza już dla bardziej wtajemniczonych.