PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747690}

Janis

Janis: Little Girl Blue
7,1 3 923
oceny
7,1 10 1 3923
6,8 5
ocen krytyków
Janis
powrót do forum filmu Janis

Ah w końcu obejrzałam film , i muszę przyznać że to istne arcydzieło , kiedy tylko film się zaczął przeszły mnie dreszcze , bardzo dobrze zrobiony dokument, a sama Janis była tak piękna , prawdziwa i szczera , oglądając ten film to tak jakby rozmawiać z nią bezpośrednio , poznajemy jej można powiedzieć "codzienne " zachowanie , o tym ze film jest rajem dla uszu to już chyba nie muszę wspominać , kupiłam to całkowicie , niestety tragicznie zakończona historia najbardziej charyzmatycznej śpiewaczki bluesa i rock and rolla, koniec bardzo wzruszający.

karotka002

Po obejrzeniu filmu "Amy" dochodzę do wniosku, że żaden dokument nie dorasta mu do pięt... I dlatego film o Joplin jakoś mnie nie powalił...

ocenił(a) film na 10
MKociarka

Muszę przyznać że dokument o Amy też jest wspaniały , natomiast ze względu na to że jestem większą fanką Janis bardziej oczekiwałam i fascynowałam się dokumentem o jej życiu :) W każdym razie oba te dokumenty to kawał dobrej roboty . A czy oglądała Pani dokument '' the doors historia nieopowiedziana'' - również bardzo dobry . Pozdrawiam.

karotka002

Oglądałam i też mi się podobał (bardzo lubię The Doors) :) Polecam także "Koniec wieku: Historia The Ramones" - oczywiście pod warunkiem, że lubi się The Ramones... ;) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
MKociarka

Ah tak ! Dokument o The Ramones też przypadł mi do gustu :) Myślę że jeszcze wartym polecenia filmem związanym z muzyką jest Skazany na Bluesa ;)

karotka002

"Skazany na bluesa" jest w porządku, chociaż Dżem to zdecydowanie nie moja bajka:) Natomiast bardzo lubię Joy Division i polecam film Closer - jest naprawdę świetny :)

ocenił(a) film na 10
MKociarka

Szerze mówiąc to można powiedzieć, że na muzyce Dżemu się wychowałam , rodzice są fanami wiec ta muzyka od małego mi towarzyszyła :) Hmmm chyba musze obejrzeć Closer . Czy ma Pani jakiegoś ulubionego reżysera ?

karotka002

Mam wielu - polscy to Bareja, Smarzowski, a niezbyt polscy;) - Kubrick, Fincher, Coppola, Scorsese, Jackson i wielu innych. Ale prawda jest taka, że i moim ulubieńcom zdarzyło się zrobić knota, np. Fincher stworzył "Dziewczynę z tatuażem", który to film do pięt nie dorasta pierwowzorowi szwedzkiemu "Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". Bardzo lubię skandynawskie seriale kryminalne, np. "Most nad Sundem" , naprawdę warto obejrzeć :) A z mniej skandynawskich polecam "Fargo", oba sezony to prawdziwe perełki :)

MKociarka

A "Zło" Håfströma?

Stagnetti

"Zło" wciska w fotel...

MKociarka

Ale byłoby lepsze, jakby w finałowej scenie zmasakrował ojczyma, zamiast się pozwalać nadal prać.

użytkownik usunięty
MKociarka

Skoro temat "poleceń", to polecam: "Spacer po linie" o J. Cashu, "The Runaways: Prawdziwa historia" oraz - nie biograficzny, ale piękny i świetnie zagrany film - "Szalone serce". Tyle w temacie filmów "muzycznych".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones