PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=428472}
4,4 25 295
ocen
4,4 10 1 25295
4,4 8
ocen krytyków
Jeż Jerzy
powrót do forum filmu Jeż Jerzy

Nie jestem osobą, która ogląda namiętnie tego typu filmy, nie lubię przeklinania, prymitywnych
żartów, ale ta produkcja, to naprawdę świetna satyra! I wbrew pozorom całkiem mądry film, a ocena
4??? A Kot Fritz ponad 7??? No przepraszam, ale jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że tak niskie
noty tu, a tak wysokie tam, wiążą się tylko i wyłącznie z krajem pochodzenia i wiekiem, bo akurat
nasza współczesna animacja jest niczego sobie, może trochę mało płynna, ale za to bardzo ładne
lokacje, aż się oko raduje. Co to za moda na nieadekwatnie wysokie oceny niektórych przeciętnych,
starych filmów?

honey1

A ja nie rozumiem, co w tej satyrze było takiego, że zasłużyła u Ciebie na 8. Szczególnie, że z Twoich ocen wynika, że ta durnota jest dla Ciebie lepsza od takich filmów jak np. Taksówkarz. No cóż, różne gusta, ale po obejrzeniu tego shitu nie sądziłam, że ktoś może powiedzieć o tym filmie, animacji, satyrze, że jest dobra..

ocenił(a) film na 7
blablabla_12

Ten film, to nie durnota, mnie się bardzo podobał, a taksówkarz, to film dobry, który nie do końca jest w moim guście. I pytam się teraz Ciebie dlaczego krytykujesz moje ocenianie filmów na podstawie jednego taksówkarza? Jest cała masa wartościowych produkcji, które oglądam, taksówkarza akurat nie uwielbiam. A ten tutaj polski film animowany miał rewelacyjny wprost dubbing i bardzo przyjemną muzykę, która grała prawie cały czas, przez co nie był pusty i ciężki jak 3/4 polskich filmów. Dodam jeszcze tylko, że u Ciebie "Lejdis" ma ocenę 10, więc nie wiem jakim prawem przyczepiasz się do zasłużonej 8 Jerzego...

honey1

Ja po prostu głośno myślę.

ocenił(a) film na 7
blablabla_12

To nie jest żadna odpowiedź.

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 7
honey1

Też nie mam pojęcia skąd taka niska nota. "Jeż Jerzy" to zdecydowanie najlepsza polska animacja ever :D

ocenił(a) film na 7
Ultor

Tak dopracowanej w szczegółach , atrakcyjnej wizualnie i dobrze zdubbingowanej animacji polskiej jeszcze nie widziałem , jest to stosunkowo gorzka i udana satyra obrazująca faktycznie gusta i zachowanie naszych rodaków , wyolbrzymiona i przerysowana . Fakt że wielu nie rozumie kontekstu np politycznego , niektórzy mają problem z czytaniem , a wystarcz przeczytać choć część napisów na murach , nawet one są przemyślane i aktualne . A niektórzy jak widać obrażają się na wulgaryzmy i scenki rzygająco - pierdzące , jakby to było tu najważniejsze . I teraz pytanie , kto tak nisko oceniał : czy dzieciaki , dla których ten film nie był przeznaczony , a jednak go obejrzały i g..... z niego zrozumiały , czy ich rodzice , którzy z powodów rodzicielskich dla zasady dali parę oczek w dół ...? A może dlatego że to film POLSKi , a jakby chodziło o amerykański South Park który ma prawie 8 , to byłoby super?

ocenił(a) film na 1
jjarek_filmweb

Litości, nie porównuj tego śmierdzącego czegoś z South Parkiem.

To mój obowiązek, jako fana JJ, wystawić temu badziewiu ocenę 1.

ocenił(a) film na 7
kosobi

Fana komiksu jak sądzę... Ja niestety oglądałem tylko film. Ale nie dziwię się, nie jesteś pierwszy który mając osobisty stosunek do książki czy postaci, po ujrzeniu ekranizacji czuje się zawiedziony... Ja też tak czasem mam.

honey1

ja wiem- bo to badziewna bajka. Miało być śmiesznie a wyszło żenująco- jak zwykle

ocenił(a) film na 7
Marek84

Mnie się tam podobało.

ocenił(a) film na 7
honey1

moze to sprawka łysych??

honey1

Niska ocena bo duża część społeczeństwa nie przyjmuje krytyki. Film obnaża przywary Polaków. Może z przerysowaniem, ale bardzo celnie. Obejrzałem połowę ze 2 lata temu i poluję na ten film. Jak zobaczę całość to ocenię. Na pewno wyżej średniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones