PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=179985}

Jedna noc z królem

One Night with the King
6,4 2 758
ocen
6,4 10 1 2758
Jedna noc z królem
powrót do forum filmu Jedna noc z królem

Zydowska propaganda

ocenił(a) film na 3

Film jest przepiękny jeśli chodzi o kostiumy, scenografie, krajobrazy ale żenujący jeśli chodzi o fabułę i treść

W obrazie tym:
1. Żydzi są dobrzy, wykształceni, uczciwy, zajmują wysokie stanowiska, a wszyscy w koło są głupi, fałszywi, knujący intrygi, a król jest zniewieściałym artystą a nie wojownikiem
2 Żydzi mogą wymordować cały naród (kobiety, dzieci - wszystkich), ale jak jeden ocalały odbudowuje naród a po 500 latach jego potomek chce zemsty to już jest lament
3. Żydzi nie pchają się do władzy, nie chcą złota, po prostu 'tak wychodzi' (księżniczka co nie chciala byc księżniczką)
4. Żydzi to dumny, cnotliwy naród, ale wszyscy w koło chcą jego zagłady (przesłanie dla dzisiejszych ludzi)

Podsumowując - film jest niesmaczną bajeczką, która ma podtrzymać pozytywny obraz 'narodu wybranego' (od czasów wojny w hollywood powstało ok 500 filmów o żydach, ale w żadnym z nich nie są oni negatywnymi postaciami)

bestman

Pokaż chociaż jeden film, w którym są ukazani Żydzi inaczej niż to wyżej opisałeś :-)))) Niestety, ale tak się kreują, szkoda, że my, Polacy, tak nie potrafimy się w świat sprzedać.

ocenił(a) film na 10
bestman

"2 Żydzi mogą wymordować cały naród (kobiety, dzieci - wszystkich), ale jak jeden ocalały odbudowuje naród a po 500 latach jego potomek chce zemsty to już jest lament"
no ale jak to mówią dzieci nie są winne za błędy rodziców, a w tym przypadku pra....pradziadów. A w czym zawinęła Hadasa (i jej bliscy i jej naród żyjący w tym samym czasie co ona) za wojnę Żydów swoich ojców 500 lat temu??? Z resztą Haman i tak wymordował dość sporo swoich "wrogów" - jak to nazwał.
"3. Żydzi nie pchają się do władzy, nie chcą złota, po prostu 'tak wychodzi' (księżniczka co nie chciała być księżniczką)"
A co ty myślisz, że wszyscy to krętacze i złodzieje, w tym przypadku Żydzi???

Ja w każdym razie ubóstwiam ten film. I nic i nikt nie przekona mnie do zmiany zdania.

ocenił(a) film na 9
gosiunia210_2

To tak jak ja :D Uwielbiam ten film, a jak byłam mała to opowieść o Esterze była moją ulubioną z Biblii :D

ocenił(a) film na 10
bestman

Taka żydowska propaganda jak cała Biblia, w której "Księga Estery" jest jedną z ksiąg. Szczególna "propaganda żydowska" to akcja superagenta Mossadu chyba? niejakiego "Jeszui" alias Jezus, który udawał stolarza. Nie ośmieszaj się - Estera to nie Hobbity - czytaj Biblię.
Kapitalny film.

kkutz

Lepsze "Hobbity" niż ta biblijna kupcia.

użytkownik usunięty
bestman

To pewnie dlatego, że tak wielu noblistów jest żydami, oraz nie wysadzają się w tłumie i nie nawołują do eksterminacji innych nacji.


No ale ty pewnie, jak większość Polek, preferujesz uroczych i miłujących pokój arabów :).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
bestman

przecież to właśnie się obserwuje szczególnie w Polsce (na górze w polityce i sztuce kto niby jest właśnie)?

porównaj nauki Kabały np. Zohar do Biblii to przekonasz się jakie to są poziomy (jak uniwersytet do przedszkola)

od kiedy to bycie wojownikiem jest cnotą, albo wyrazem mądrości (raczej to jest propaganda robiąca z ludzi mięsko armatnie. Wszechobecny w TV kult walki, martyrologi, cierpiętnictwa i zemsty to raczej wyraz najwyższych lotów głupoty
np. w powstaniu Warszawskim kwiat młodzieży noszony nieniewieścią, czyli najniższymi emocjami, wolał zginąć niż zasilić swym intelektem budowę silnego powojennego narodu. Podżeganie do wojny, walki sposób na śmierć i zniszczenie. Bo gdy dwóch się kłuci trzeci korzysta -czyż nie)?

Mądry nie walczy, gdy nie ma się rozumu to pozostaje siła.
Mądry łatwo przechytrzy głupiego choćby był wiele razy silniejszy.


Zauważ jak powstał Izrael (z niczego na obcej ziemi silne państwo).

O.k. zgodzę, że że w hollywood powstają takie pochwalne filmy.
Ale czego Ty oczekujesz - bo to chyba tylko głupi będzie źle mówił o sobie
(wg. tego, jak pewną religią wypierze się jemu umysł na bycie ofiarą, cierpiętnictwo, pokutę, kajanie się itp)


bestman

Wybacz nie widzę w tym nic niesamczego - Dla mnie to piękna baśń .

bestman

Piękny film, podobał mi się. Ciekawa historia narodu wybranego

Lena_162

Naród wybrany?Nie każdy wierzy w biblijne mity

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones