PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111965}

Jesienne popołudnie

Sanma no aji
7,5 641
ocen
7,5 10 1 641
8,0 3
oceny krytyków
Jesienne popołudnie
powrót do forum filmu Jesienne popołudnie

ta muzyka :/

ocenił(a) film na 2

Nie wiem, co wstąpiło w Ozu, że postanowił wrzucić wesołą muzyczkę niczym z anime w najpoważniejsze sceny filmu. Jak można tak zepsuć przekaz emocjonalny? :/ Film byłby naprawdę dobry,
gdyby nie denerwujący podkład muzyczny, który w newralgicznych momentach zupełnie psuje immersję i sprawia, że tego, co się dzieje widz po prostu nie może wziąć na poważnie. Scena, w
której córka starego profesora płacze - no jak można było zepsuć scenę z tak potężnym ładunkiem emocjonalnym dodając jej w tle wesołą muzyczkę? :/

Być może muzyka bierze się z tego, że film jest, like, japoński, a poruszanie tak ciężkich tematów bez ironicznego filtra zdaniem Ozu (albo producentów) zawężyłoby krąg odbiorców filmu, ale to
niczego nie usprawiedliwia. I przez ten kardynalny błąd nie mogę dać filmowi więcej niż 7/10 (a szkoda, bo uwielbiam Ozu).

xenakiss

"Scena, w
której córka starego profesora płacze - no jak można było zepsuć scenę z tak potężnym ładunkiem emocjonalnym dodając jej w tle wesołą muzyczkę? :/"

KONTRAST. Chodzi o zbudowanie kontrastu. Pamiętasz "Dziewczynę z tatuażem" Finchera i piosenkę w wykonaniu Enyi? Ozu zrobił identycznie i dzięki temu scena z córką profesora nabrała jeszcze bardziej dramatycznego wymiaru. Bo choć muzyka leci wesoła, to widz nie ma się z czego śmiać. Znakomita scena.

ocenił(a) film na 2
La_Pier

XD

Wiem, dojrzałem już trochę od czasu napisania tego pięknego posta. Miałem chyba wtedy fetysz na filmy bez soundtracku, dlatego mi ta scena zrobiła bardzo źle. Od tego czasu obejrzałem jeszcze raz i doszedłem do dokładnie tych samych wniosków :3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones