Jestem William

Jeg er William

2017 1 godz. 26 min.
6,6 528
ocen
6,6 10 528
492
chce zobaczyć
{"rate":7.3333335,"count":3}
{"type":"film","id":786074,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Jeg+er+William-2017-786074/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Jestem William
 • Więc mamy w filmie DLA DZIECI psychiczną matkę i śmiertelny wypadek ojca. Mamy wujka który wisi kasę jakiemuś bandycie i musi ją spłacić. To znaczy że w Danii nie ma policji, albo wujo sam ma problemy z prawem. Takie sytuacje rujnują psychikę dziecka tylko trochę mniej niż doświadczenia pedofilskie, a tymczasem dzieciak zachowuje dobry humor. A to już oznacza że film fałszuje rzeczywistość.
  Myślę że z filmu wyjdzie totalna kaszana, w filmach DLA DZIECI nie powinno się pokazywać np. rozwodów, śmierci bliskich, alkoholizmu ani bandytów (chyba że w formie humorystycznej jak w Goonies albo Kevinie, czyli gangsterzy - nieudacznicy).

 • CorporalHicks Rozumiem wiec że dziecko powinno żyć w mglistej bańce i nie powinno nic wiedzieć o śmierci? - Która dotyczy każdego z nas nawet dziecka.

  Polecam ci chociażby ci ''Most do Terabithii' czy ''Siedem minut po północy'' oboje produkcje są co prawda na podstawie książek, natomiast uważam dobrze że powstają historie też z perspektywy dziecka bo śmierć nie wybiera i warto uświadamiać w tym temacie również dzieci.

 • percas ocenił(a) ten film na: 7

  buterfly marudzisz.

 • percas ocenił(a) ten film na: 7

  buterfly Ps. marudzisz było do CorporalHicks nie do Buterfly . Pomyłeczka. Buterfly słusznie prawi.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 8

  CorporalHicks Bo dzieciom matki nie chorują, ojcowie nie giną w wypadkach i wszyscy w rodzinie są kryształowo czyści moralnie? Jest mnóstwo dzieci, które borykają się z takimi lub jeszcze większymi problemami. I świetnie, że takie filmy powstają, bo dają siłę i pokazują że nie tylko ja mam nie idealne dzieciństwo. To film, który jest bardzo dobrym przyczynkiem do rozmowy z dzieckiem - o trudnych sytuacjach w domu i w szkole, o różnych kolegach z klasy, o przemocy w szkole, o chorobie psychicznej, o śmierci. Tak, na te tematy trzeba z dziećmi rozmawiać.

 • Agatonik Więc można kręcić filmy O DZIECIACH, które nie są DLA DZIECI, tylko dla dojrzałego widza (choćby kontrowersyjny "Plac Zabaw"). I tam poruszać trudne tematy.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 8

  CorporalHicks To jest film dla dzieci i o dzieciach. Jeszcze raz - nie jest dobrze chronić dzieci przed trudnymi tematami. Trzeba tylko umieć z nimi na ten temat rozmawiać.

 • aklinora ocenił(a) ten film na: 8

  CorporalHicks Nie zgadzam się z tym, co napisałeś. Film jest nakręcony z przymrużeniem oka, i sądzę, że każdy nastolatek będący w normie intelektualnej wyłapie tu pewne przekłamanie rzeczywistości. Jest cała masa podobnych filmów, z podobnym przesłaniem, kierowanych zarówno do dorosłych, jak i do mniej dorosłych widzów. Poruszane w nich tematy są zaczerpnięte z życia, ale ukazane w sposób przystępny dla widza, bez brutalności. Uważam, że pokazywanie młodzieży i dzieciom wyłącznie lukrowanej laurki, która nie zawsze ma wiele wspólnego z naszą codziennością, więcej może szkody przynieść w konfrontacji z tym realnym światem.