PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=217801}

Jestem legendą

I Am Legend
7,5 482 588
ocen
7,5 10 1 482588
5,8 24
oceny krytyków
Jestem legendą
powrót do forum filmu Jestem legendą

Tak jak w temacie jest to jeden z moich ulubionych filmów sama historia apokaliptyczna wizja świata gdzie panuje wirus i zagłada to jest to kino jakie lubię.
Bardzo podobała mi się ścieżka dzwiękowa w ty filmie wprowadzała w taki klimat że film oglądało się jeszcze lepiej i jeszcze bardziej podbudowała napięcie przy np scenie w biurowcu.
Mam pytanie czy ktos widział alternatywne zakończenie filmu ? bo ja tak i te w normalnej wersji jest lepsze ;-)

ocenił(a) film na 8
Matiq_17

Film super, Też uwielbiam filmy o tematyce postapokaliptycznej.

ocenił(a) film na 10
Matiq_17

Koniecznie obejrzyj The walking dead tematyka zombie jest sto razy lepiej oddana(bo tu sa raczej zmutowane potwory) i jest znaczne bardziej rozwinieta no bo to w sumie serial czyli jakies 60h na oko.A konkretnie chodzi mi o to ze filmy sa nastawione na efekty i dynamike akcji np. "World war z" zombie tez sa nadpobudzone i to mocno niestety.

ocenił(a) film na 9
BlackDragon777

Tylko problem w tym że to jest nieadekwatne porównanie bo w "Jestem Legendą" nie ma zombie a coś w rodzaju mieszanki zombie / wampirów - wie ten kto czytał książkę, na ktorej podstawie powstl film choć i w niej jest przedstawiona inaczej ta mutacja. Więc nie ma tutaj odniesienia Twoje stwierdzenie, że zombie w twd zostało lepiej lub gorzej przedstawione bo to nie ta działka :)

ocenił(a) film na 8
Matiq_17

Alternatywne zakończenie to zapewne pełny "happy end", czyli wersja typowa dla amerykanów :)

ocenił(a) film na 9
Matiq_17

Ja właśnie jestem anty fanem post apokaliptycznego świata, prawie żadna produkcja z tym związana mi się nie podoba, nie wiem czemu, po prostu tak jest. Ale Jestem legendą to perełka w całym tym filmozbiorze. Naprawdę jest klimatyczny, człowiek czuję to jego osamotnienie. W końcu jest to film gdzie naprawdę czułem że głównego bohatera nie czeka żadna nadzieja, fakt że pierwszy raz oglądając ten film byłem młodszy, ale film zdecydowanie uważam za udany.

ocenił(a) film na 9
Matiq_17

Obejrzyj Coś The Thing 1982 rownie swietny klimat i muzyka.

użytkownik usunięty
daniinter

The last of US polecam.

Matiq_17

jesli chodzi o horrory to znam duzo lepszych mimo ze go go jeszcze nie
ogladalem ;p

hercules38

Przeczytałeś w ogóle to, co napisałeś?...

Sekeletu

koles ja wiem ze sa lepsze niz ten mimo ze nie ogladalem bo sie dobrze znam i widizlem zwiastun

hercules38

Gratuluję, "koleś".

Sekeletu

o co ci chodzi lamo

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lord_Kane

zamknij paszcze wiem ktore horrory naleza do najlepszych napewno nie film o durnym uciekaniu i i widizlem zwiastun napeno nei jest lepszy od egzorcysty klatwy drogi bez powrotu te ringu rec nienarodozny hallowen piatek 13 teksasnka masakra pila mechaniczna odrodzenie koszmar wzgorza maja oczy paranormal activiti wywiad z wampirem underworld obcy to sa lepsze horrory

hercules38

Najpierw naucz się pisać, następnie dorośnij, później zmądrzej, a następnie zajmij się ocenianiem filmów, pierd*isz takie pierdoły, że tego czytać się nie da. Oceniasz film, a nawet go nie widziałeś, DO SZKOŁY GIMBUSIE!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
juchacz17

nie ma czegos takiego jak gimb matole wczoraj ogl ten film nie caly ale widac ze az tak super nie jest ogl duzo lepszych i nie tym tonem

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
hercules38

Po pierwsze, "JEST NAPISANE" ANALFABETO PIERDO*OLONY
Po drugie, pod "Zmierzchem" też jest napisane horror, to znaczy, że to też jest horror? Polemizowałbym ;)

juchacz17

ale zmieszch to co innego a ten film to co innego wiec nwm co to mialo znaczyc

hercules38

Nieee, to właśnie to samo. Jestem legendą, to żaden horror, jesteś idiotą, jeśli twierdzisz, że to był horror

juchacz17

to horror chyba nie ogl go calego ale patrzac na temat i te ludki zmienione w te potworki to moze byc horror bo co innego napewno nie przygodowy ani akcji bo to inne tematy

hercules38

Przygodowy, tak właśnie o wiele lepiej pasuje. Horror to na przykład: Sinister, Krzyk, Obecność itp. Ale nie Jestem legendą

juchacz17

nie wyglada jak przygodowy predzej horror

hercules38

Może nie wygląda, ale tak jest, horror to film, przy którym masz odwrócić wzrok z przerażenia. W Jestem legendą nie było nic strasznego, albo obrzydliwego

juchacz17

no masz racje ale sa czasem takei slabe horroy ktore zle wyszły i malo tg maja poza tym jak ty bys byl na miejscu tg gosicia to bys sie bal ;p

hercules38

Przykładowo na miejscu Rambo, też bym się bał, gdybym był sam w Wietnamie.

juchacz17

ale tu nie ma tematyki horroru a tamci nie sa psychopatami czy kanibalami wiec jest inny rodzaj strachu

hercules38

To nadal nie jest horror

juchacz17

to jest horror nie zbyt straszny ani dobry ale raczej horror ;p

Matiq_17

ja widziałem całą masę lepszych filmów. Niemniej "Jestem legendą" jest bardzo efekciarski i płytki wobec czego nie trzeba wcale wysilać szarych komórek oglądając go. A to sprawia że niemal zawsze daje sporo frajdy i przyjemnie się go ogląda.

ocenił(a) film na 10
Matiq_17

Moim zdaniem to wlasnie arcydzieło, ale mozliwe że trzeba ten gatunek lubic.

ocenił(a) film na 9
Matiq_17

Nie ma lepszego filmu o tej tematyce, następnie można sklasyfikować 28 dni i 28 tyg później na kolejnych miejscach.

lukagrabo

rec jest lepszy:D

Matiq_17

BOB MARLEY 'THREE LITTLE BIRDS'

Matiq_17

Po dzisiejszym obejrzeniu filmu Czas wymierania uważam, że jest on lepszy od Jestem legendą.

ocenił(a) film na 9
Matiq_17

Martiq_17 - ja mam tak samo, to jest jeden z moich ulubionych filmów, wiem że jest dużo konkurencyjnych ale ten jakoś skradł moje serce :)

ocenił(a) film na 4
Matiq_17

Tak, widzialam, chociazby stare mad maxy i planety malp, nie mowiac juz o Zielonej pozywce. Barbarelli czy nawet ucieczce Logana, A to niestety zmarnowany potencjal, bo poczatkow swietny klimat rodem z Fallouta, oczywiscie pomijajac wyobcowanie i brak fajnych grup ludzi w tym swiecie, a ostatnie kilkanasicem inut obraza jak tylko moze inteligencje nawet mniej niz przecietnego widza.

ocenił(a) film na 8
Matiq_17

Wracam do tego filmu pamięcią...
Chętnie zobaczyłbym go w wersji serialu lub kolejnych odsłon.

ocenił(a) film na 10
Matiq_17

Jestem legendą jest zdecydowanie moim ulubionym filmem w tym gatunku. Miałam to szczęście, że byłam na nim w kinie. Gdy wychodzilismy po skończonym seansie była kompletna cisza co bylo dosc dziwne, bo sala była pełna. Tak jakby film trzymał jeszcze wszystkich w napięciu :)

Dobrym filmem jest też "księga ocalenia". Warto obejrzeć.

Matiq_17

welp that did not age well

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones