Jestem mordercą

2016 1 godz. 47 min.
7,2 73 644
oceny
7,2 10 73644
30 103
chce zobaczyć
7,0 17
ocen krytyków
{"rate":7.0,"count":17}
powrót do forum filmu Jestem mordercą
 • Stachu_18 ocenił(a) ten film na: 6

  Właśnie wróciłem z premiery w Katowicach. Przykro mi, ale nie wstałem przy owacjach na stojąco. Czaje wszystko. Podwójne znaczenie tytułu, emocje Policjanta, rozchwianie przy decyzji 'być czy mieć'. Świetny dźwięk jak na polskie kino, świetny plan, scenografia. Nie kupuję jednak całości. Nie kupuję podszywania się pod kino w stylu amerykańskim, nie kupuje emocji, wątku romansu. Pokazania wszystkiego i niczego. Czułem irytację i brak wyraźnego zarysowania, dlaczego mielibyśmy kibicować 'Marchwickiemu'. Jak na człowieka oskarżonego o tak grube przestępstwo, trochę zbyt męsko i dumnie przedstawił swoją postać, niczym Brudny Harry, który ma wszystko gdzieś. Stąd scena w celi, przy próbie własnoręcznego zakończenia sprawy, totalnie nie pasowała do całości. Nagle Harry ma emocje, tylko jakby za późno ? Nie czuję w tym winy aktora, bo ten już nie raz udowodnił, że zagrać potrafi- tak mu chyba kazali. No i jak jesteśmy przy doborze obsady, to i Policjant, nie pasujący do roli milicjanta na miarę PRL. Grzeczny chłopczyk, jakiś taki poprawny politycznie, robiący głosowanie na karteczkach ? Typ, który w ogóle ośmiesza się zaśmiać mu w twarz bujając się na krześle ? NIKT w PRL nie odważyłby się tak zachowywać do 'wyższych rangą', nawet wobec świeżaka. Dokoptowanie Adamczyka do surowej i poważnej roli to już podsumowanie tej groteski. Aktor, który w moich oczach już nie zdejmie z siebie łatki 'komedii romantycznych' finansowanych przez ITI. Zabrakło zbliżeń na marki samochodów lub markę paczek papierosów palonych w tonach. Historia warta opowiedzenia i nakręcenia, ale nie w takim wydaniu.

 • a_kwitek ocenił(a) ten film na: 8

  Stachu_18 Bzdurą jest dopinanie aktorom jakiejś łatki.Ludzie mówią,że Kot taki sraki i owaki np a stworzył dwie chyba najgenialniejsze kreacje w polskim kinie czyli Ryśka Riedla w Skazanym na bluesa i doktora Religi w filmie Bogowie.A reszta filmografii? Aktor to zawód ,musi za coś jeść,wyżywić rodzinę.Co do Adamczyka.Rewelacyjna rola w Czasie honoru czym odciął sie nieco od komedyjek.

 • monica80c ocenił(a) ten film na: 6

  Stachu_18 Dałam pkt wyżej z powodu jednej sceny. Film się bardzo dobrze ogląda, ale zgadzam się z recenzją. Więcej tu brakuje niż jest. Mnie drażniła, wyjątkowo, Agata Kulesza.

 • Stachu_18 *milicjant nie policjant raczej?

 • amorphis_bk ocenił(a) ten film na: 6

  Stachu_18 Zgodzę się, że nie w tym wydaniu, nie tak. Nie wiem dlaczego Pan Pieprzycza tak zmarginalizował tragiczną postać Marchwickiego. Wielka historia a wyszedł mały, niezły film... Szkoda. Nie zgodzę się co do oceny Adamczyka. Tzn w tym konkretnym obrazie. Zagrał dobrze. Mała wiedza, giętki kręgosłup, smutne, że i teraz tak jest. Kapitana też kupuję. Tym bardziej, że świeży, z poza zespołu, kt 3 lata biegał już za wampirem. W tej organizacji co prawda za plecami częściej ale i w oczy do "podstwionych" potrafiono tak mówić.

 • mariol250 ocenił(a) ten film na: 8

  Stachu_18 wyraźnie widać marki samochodów i są też zbliżenia na papierosy - np : Adamczyk pali CARMENY