PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750742}

Manipulated City

Jo-jak-doen Do-si
6,7 1 131
ocen
6,7 10 1 1131
Jo jak doen Do si
powrót do forum filmu Jo-jak-doen Do-si

Cudowny skok małym Matizem z trzeciego (?) piętra to lepsze niż przeskok Suzuki ponad figurą Papieża w wykonaniu naszego rodaka xd
W tym momencie wreszcie (OK, mało oglądam kina akcji) wiedziałam, że mamy do czynienia z (całkiem udanym) pastiszem i nic nie można tu brać serio. Tzn. w scenie z turystami błysnęło mi, że to cytat z "K2" (a i wcześniej zobaczyliśmy przecież twarz Jokera...), ale wciąż nie miałam pewności, zwłaszcza po dość obrzydliwych scenach więziennych...
Pomysł na postać niepozornego adwokata z urzędu, który okazuje się master mindem - bardzo dobry, podobnie jak mechanizm wrabiania w zabójstwa niewinnych ludzi (mechanizm, bo sama idea trochę bez sensu - przy tym samym nakładzie sił można pewnie byłoby "zniknąć" trupy...)
Chang Wook Ji (nie będę udawać, że obejrzałabym ten film, gdyby go tam nie było) żongluje tym samym zestawem środków aktorskich co w "Healerze", chociaż gra superbohatera z nieco mniejszym przekonaniem - a szkoda, bo najlepiej się go ogląda, jak skutecznie kopie tyłki... Bo co prawda zwykły chłopak z niego, ale kadra narodowa w taekwondo jednak do czegoś zobowiązuje - na przykład do niegarbienia się xd
Podsumowując: wątki komiksowe niezłe (w tym znakomita scena w ciemnościach), aktorstwo niezłe, ale i tak moim bohaterem został Matiz.

ocenił(a) film na 9
ACCb

Wspaniała recenzja, popłakałam się już nad tytulem, dzięki!
Wrażenia moje w punkt te same ale tak pięknie bym tego nie ujęła... :D

dodo61

Ha ha, właśnie uświadomiłam sobie, że - o ile zwykle nie zwracam uwagi na to, jakim autem jeżdżą bohaterowie filmów czy seriali - tak w przypadku Chang-Wooka zdarzyło mi się to dwukrotnie... I nawet jeśli w "Lovestruck in the city" był to produkt lokowany, to i tak mam dużą pewność, że chłopak opchnąłby mi każdy samochód ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones