PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817417}
7,7 113 810
ocen
7,7 10 1 113810
6,5 51
ocen krytyków
Jojo Rabbit
powrót do forum filmu Jojo Rabbit

I polecam także uświadomić sobie, że II Wojna Światowa, "nie należy do nas". Proszę sobie wyobrazić, że każdy może zrobić o niej film i interpretować ją jak chce i nie musi zawierać w niej polskiego wątku w ogóle oraz może odczuwać zupełnie inne emocje aniżeliby odczuwałaby większość Polaków.
Naprawdę można sobie wyjąć ten kij z dupy i obejrzeć dobry film bez niepotrzebnego nikomu grymasu.

No kurcze Ty masz kij w d... Dlaczego o tym wspominasz? Nawet nikt nie odpowiedział. Ja dopiero kilka dni temu zobaczyłem trailer i stwierdziłem - coś nowego, świeżego itp. Wszedłem na filmweb, żeby zobaczyć wpisy, a tu od razu rzuca się w oczy Twój. Nikt filmu nie bojkotuje, jest spokój, a Twoj temat ma chyba na celu prowokację? Bo nie wiem co na serio.

Alex_Tyler

No nie ma bojkotu, bo ten film jeszcze u nas nie wyszedł xD

Komentarz opa jest imo trafny i nie odnosi się tylko do tego jednego filmu, a do mentalności wielu polskich widzów ogólnie. Zresztą sekcja komentarzy pod takimi filmami jak chociażby Ida dobitnie pokazuje, że op ma po prostu rację.

Chazz1995

Ida to nie ten kaliber filmu oraz inna treść. Komentarz nie jest trafny . "Mentalność wielu polskich widzów " - czujesz się lepszy od wielu może od większości Polaków ?. Nie będzie bojkotu to oczywiste . Szkoda że nie będziesz mógł udowodnić jaki to jesteś lepszy od innych prawda ?

zhangzy

U, ale kogoś dupsko swędzi

ocenił(a) film na 7
tolerancja91

Oczywiście op ma rację - sam ten kij w d... noszę i jest bardzo niewygodny.
Byłem wczoraj na filmie. Fabuła w skrócie:
"Końcówka wojny. W okupowanym przez nazistów niemieckim mieście rozkwita ruch oporu wspomagany przez oficerów gestapo. Na "pięcioosobowej szubienicy" codzienna zmiana dekoracji. Zwykli Niemcy wieszani są przez nazistów.".
No i tutaj op zaraz spieszy mi donieść, że to wprawdzie nie jest historia, tylko polityka historyczna - a ta, jak wiadomo, z historią nie ma nic wspólnego (jak Pokłosie, czy Ida). Film ma służyć rozrywce i nie należy w nim szukać niczego innego, a już prawdy historycznej najmniej.
No i zgoda - tu mój kij mnie nie uwiera, ale tylko pod jednym warunkiem: jest to film jeden Z WIELU takich. Innymi słowy Oscara dostają nie same Idy i Joja dla jaja zrobione. Obudź się drogi op i policz nagrody dla filmów wojennych z ostatnich 20 lat, w których Polacy ratują Żydów z narażeniem życia (nie musi być film o tym - wystarczy wzmianka), albo gdzie jest pokazane jak rozpoczęła się II WŚ. Zostaliśmy wymazani. Pojedź do USA, Kanady i zapytaj jakie kraje najbardziej ucierpiały w II WŚ - w końcu popkultura zaserwowała już kilka filmów na ten temat i każdy "wie jak było". To się zdziwisz "jak było".

Film fajny. Żarty nie najgorsze, choć da się wyraźnie zauważyć, że nikt z rodziny reżysera nie zginął na wojnie. Tu "Życie jest piękne" deklasuje ten filmik kompletnie. Fotele w kinie wygodne, kij trochę uwierał, ale zasadniczo to kwestia przyzwyczajenia, więc nie było problemu - wiedziałem na co idę i bawiłem się dobrze.
Jeśli się nie mylę, to był nawet jeden polski akcent - rozstrzeliwaniem jeńców na końcu zajęli się Polacy. To było wyraźnie słyszalne dla anglojęzycznych odbiorców (USA, Kanada). Porządni, honorowi żołnierze takich rzeczy nie robią - to mógł zrobić taki np. Polak... To taki smaczek na koniec.

mantyka

Bardzo dobrze napisane

ocenił(a) film na 8
mantyka

Większych bzdur dawno nie czytałem.
'W okupowanym przez nazistów niemieckim mieście (...)', W niemieckim mieście, kropka. Równie dobrze mógłbyś pisać o polskim mieście okupywanym przez POPiS, czy amerykańskim, okupywanym przez Demokratów. Zauważyłeś, by zwykłym ludziom żyło się tam źle? Ot, zwyczajne niemieckie małe miasteczko. Nie można okupować własnej ziemi, widzisz więc tam coś, czego zwyczajnie nie ma.
'Zwykli Niemcy wieszani są przez nazistów.' Nie 'zwykli Niemcy', a zdrajcy, ot drobny szczegół. Za darmo się tam nie bujają. Nawet na przykładzie matki Jojo widać było, że angażowała się w działalność wywrotową, więc i inni tam wiszący są tam, bo sprzeciwili się władzy, i rządowi Niemiec. Twarde prawo, ale prawo.
Niby film ten sam, ale każdy widzi w nim, co chce.

ocenił(a) film na 4
truegod

Ten film tak przedstawia to miasteczko! My wiemy o co chodzi, ale przeciętny widz zza oceanu widzi biednych niemców okupowanych przez nazistów (zapewne polaków).

solonaryba

marzy ci się

ocenił(a) film na 5
mantyka

niby oglądasz aś dureń... miasteczko okupowane :D twoje głowa jest okupowana przez pustke chyba. "Zwykli" niemcy również byli wieszani .... więc nie wiem czy żart z twojej pustej głowy czy co? Poza tym pajacu MYLISZ się, zadnego polskiego akcentu nie było - scena z końcówki z rozstrzelaniem jeńców nie była z udziałem polskich żołnierzy bo raz, że dobitnie widać po mundurach, że to zsrr, a po drugie wyraźnie słychać komendy wydawane w j.rosyjskim... Nie wiem jakim bezmógim ignorantem trza być, aby pisać takie brednie - tak więc sam polak baran nie potrafi filmu czytać, a piszesz o USA czy Kanadzie lol

zhangzy

Vous voulez regarder un film complet de bonne qualité >>

Chazz1995

Jak się zna historię, nie jej propagandową odmianę a właśnie HISTORIĘ to Ida powinna oburzać, dostała zresztą Oscara właśnie za ten antypolski przekaz. Jojo Rabbit to film zupełnie z innej beczki i te porównanie jest kompletnie od czapy.

villemo75

Nie wiem dlaczego Ida ma oburzać, skoro przedstawia tę niechlubną część naszej historii. Oczywiście nie zakładam, że trafiała do tych, do których powinna, bo Ci oburzeni pewnie nawet jej nie oglądali :-)

Woo71

Sęk w tym, że to nie jest historia tylko kalumnie. Twoja wypowiedź świadczy o tym, że za mało czytasz albo czytasz tylko pozycje "mile widziane w empiku". Skoro wolisz słowo mówione to polecam Kanał racjonalny na YT, który zawiera wykłady śp. już niestety profesora Wolniewicza, znajdziesz tam co najmniej 3 filmy o Idzie i jej "historycznych" konotacjach. A jak się dokopiesz do prawdy, kim była osoba, na której wzorowano postać ciotki graną przez Kuleszę, to dopiero się zdziwisz, jak bardzo można zakrzywiać rzeczywistość.

villemo75

W "Idzie" akurat wyraźnie jest powiedziane, kim jest postać grana przez Panią Kuleszę, sama zresztą to gdzieś miedzy wierszami zaznacza. Nie zmienia to faktu, że nawet bardzo zły człowiek może odnaleźć w sobie krztę człowieczeństwa, co w filmie jest zapewne zwykłą fikcją literacką. Nie zmienia to też istoty problemu pokazanego w filmie, czyli czystek etnicznych zafundowanych przez Polaków! Czy się to komuś podoba, czy nie, miały miejsce i zwłaszcza w takich czasach obecnych należy o tym pamiętać. Bo nawet dziś, gdyby tylko pojawiło się przyzwolenie, znajdzie się sporo tępych oszołomów, którzy z przyjemnością zlikwidowali by parę grup tzw. wrogów ojczyzny, choćby mniejszości seksualne, Żydom zresztą zapewne dostało by się ponownie! Oczywiście nikt nie zaprzecza, że wśród Polaków, wielu Żydom pomagało. Jak zawsze, byli ludzie źli i dobrzy. Proponuję zacząć dostrzegać wszystkie odcienie rzeczywistości, bo nie jest ona zero jedynkowa, jak próbują nam wtłoczyć prawilne, siermiężne media.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
villemo75

Sądząc po tym co wypisujesz w czasie wojny byłabyś idealną szmalcowniczką... dawno czegoś tak wstrętnego nie czytałem. Ale podobnie czułem się po przeczytaniu wywiadu z historyczką Kurek, więc nie powinno nic dziwić

nemo131

Twoja ignorancja - wierzę, że to ignorancja a nie po prostu czyste zło - jest tak uderzająca, że szkoda mi czasu na dalszą dyskusję.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Woo71

jw jesteś baranem, który niby komentuje jakieś ambitne Idy, a nie ma tak naprawę pojęcia o co biega....

użytkownik usunięty
Alex_Tyler

Napisałam ten komentarz, gdyż przeczytałam negatywne komentarze na temat tego filmu, osób które nawet go nie oglądały i twierdziły, że film w Polsce nie ma racji bytu ze względu na mentalność wielu ludzi. Komenatrze widniały tu na filmwebie. Inaczej bym go nie napisała.
Pozdrawiam

Napisałaś, wys...aś bo okazałaś się zwykłym fake kontem, które filmweb usunął.

Alex_Tyler

tak, jest to swieże fajne spojrzenie, myślę że nie ma co dodawac tam jeszcze takich polskich smaczków.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
agrutko

A co jest tak zlego w tym filmie, zeby dawac mu 1? Jest bardzo dobry.

agrutko

A ja polecam, usuń konto, wyłącz komputerek albo telefon rozpędź się, i walnij głową w ścianę, może coś najdzie albo selekcja naturalna zadziała :) Miłego wieczoru.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
agrutko

Zachęcanie do samobójstwa? Ja tylko wskazałem drogę do szybkiego przeskoku w głowie na teyb myślący. Co do ostatniego zdania. Selwkcja naturalna nie prowadzi tylko do śmierci, kochanie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
agrutko

Polecam się dowiedzieć więcej :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
agrutko

best pro ever

agrutko

A ja polecam obejrzeć, nabić im kiesę i liczyć na to, że powstanie więcej takich filmów. Jojo Rabbit jest świetny. Zabawny, wzruszający, absurdalny. Pokazujący w zarówno humorystyczny jak i dramatyczny sposób czym była II wojna, czym jest propaganda, jak niełatwo sobie poradzić z presją narodu, jak jedna chwila może wywrócić nasz światopogląd do góry nogami. To jest film, na który powinno się zabierać wycieczki szkolne. Może nauczy młodych, czym jest tolerancja i jak presja rówieśnicza może nas niszczyć.

ocenił(a) film na 1
Raven_86

Rozumiem, że w drugiej części pokażą humorystyczne odcinanie głowy chrześcijanom przez panów z ISIS.
Infantylizowanie wojny to zły pomysł na zrobienie 'familijnego' filmu.

ocenił(a) film na 8
agrutko

A skąd możesz wiedzieć, skoro nie widziałeś?

agrutko

Co za inteligentny inaczej powiedział ci, że to film familijny?!
Jojo Rabbit to nie jest film o wojnie. To studium fanatyzmu. Pokazanie jak górnolotne słowa, charyzma i chęć przynależności do grupy zmieniają ludzi. Oraz to, że zmiana, wyzwolenie od tego, jest możliwe.

ocenił(a) film na 1
Raven_86

I ma do tego filmu zachęcić zwiastun, który przypomina reklamę Szeregowca Ryana z muzyką z Przyjaciół?

agrutko

Chyba oglądaliśmy różne zwiastuny

ocenił(a) film na 1
Raven_86

Oglądałem oficjalny :D Z całym szacunkiem do Bowiego Heroes pasuje tu jak pięść do nosa. Ale to problem debili-filmowców. Nie dyskutujmy już - dalej oglądaj swoje 'komedio-dramaty' o Katyniu i Oświęcimiu a ja dalej będę im wystawiał 1/10.

agrutko

Nienawidzę filmów o tematyce II wojny światowej. Jeżeli po jakiś sięgam, to tylko dla aktorów. Rzadko kiedy jestem którymś zachwycona. Tym jestem. Jeżeli ci to nie pasuje, to trudno. To moja opinia i jej nie zmienię.

ocenił(a) film na 1
Raven_86

Właśnie przypomniałem sobie jeden dramat-komedię o 2WŚ - Życie jest piękne. Rewelacyjny. Polecam obejrzeć i porównać do tego czegoś.

ocenił(a) film na 9
agrutko

to jest film o tym jak idnoktyrynowano małe dzieci do swoich celów. Dzieci zupełnie inaczej odbierały świat Nazizmu, wyobrażały sobie rzeczy, których nie było. I ten film jet świetny w tym względzie. Bohater im dłużej poznaje ten świat tym film zaczyna przybierać barwy dramatu i "komedia" się kończy. Tylko bezmózgie Yeti ocenia coś chociaż nigdy na oczy nie widziało. Typowe Polactwo.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
agrutko

Właśnie ten film doskonale pokazuje ludzi takich jak ty, ślepo wierzących w bzdury, które można narzucić bez mrugnięcia okiem. Niestety, ale fanatyzm i indoktrynacja ciągle są żywe. A są, bo są tacy ludzie, którzy wszystko przyjmują za pewnik kierując się jakimiś urojonymi koncepcjami nie zbadając nawet sprawy albo wierząc ze coś jest prawdziwe. Ta metoda badawcza, którą prezentujesz - scholastyka, to była domena średniowiecznych mędrców, którzy niczego nie robili, bo wystarczyło im wyobrażenie czegoś aby dojść do prawdy. Równie dobrze kiedyś sąd może skazać cię na więzienie bez żadnego procesu, bo uzna ze skoro nosisz dresy to na pewno jesteś złodziejem, bo wszyscy złodzieje noszą dresy. I twoje życie zamieni się w dramat Kawki, który paradoksalnie sam propagujesz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
agrutko

To już twój problem. Wiesz ile ja genialnych meczów piłkarskich był przegapił, gdybym po pierwszych 15 minutach kopaniny ten mecz wyłączył? Całą masę. Tak kiedyś przegapiłem mecz Wisła Real Saragossa, gdzie nasi przegrywali 1 : 0 do przerwy, na wyjeździe baty 1: 4 i uznałem ze badziewia nie ma co oglądać bo i tak odpadną. Myliłem się. No ale cóż, ty myl się dalej.

ocenił(a) film na 1
stadnicki82

Proszę, nie każ mi wypowiadać się o 'sporcie', w którym 22 zniewieściałych chłopów biega za nadmuchanym balonem :D

ocenił(a) film na 9
agrutko

Czym innym jest nielubienie czegoś a czym innym realna ocena. Są rzeczy na których ani ja ani ty się nie znamy. Więc oceniając je z perspektywy laika można odnieść wrażenie ze coś jest gów... Ja nie muszę słuchać disco polo żeby wiedzieć, ze to dla mnie bulszit, ale innym się podoba i nie twierdze, że to gówno. Po prostu spełnia swoją określoną funkcję. Jakbyś obejrzał z przesłaniem Króla Lwa to byś wiedział, że każda cząstka na świecie odgrywa mniejszą bądź większą rolę. Każde mniejsze bądź większe stworzenie uczestniczy w łańcuchu życia i tak samo jest z wytworami naszej kultury. Nie ważne że np. tanie romanse nie mają żadnych wartości artystycznych a dla niektórych są beznadziejnie nudne. Ważne że w pewnych sytuacjach koją duszę tym mniej "kumatym" i to trzeba zaakceptować, bo nie każdy zaczerpnie przyjemności z Tokarczuk, Grocholi czy innych twórców wyższej półki. Nie potrzebują tego bo spełniają inne funkcje życiowe na tym świecie. Ty natomiast oceniasz coś po okładce, po trailerze i psujesz ekosystem wystawiając ocenę wobec filmu, którego nie widziałeś. Przez co niszczysz ocenę dobrego filmu i cały ranking tego filmu bez żadnego celu. Więc jak stworzą portal z ocenianiem trailerów filmowych to wtedy możesz oceniać i to będzie miało sens.

ocenił(a) film na 8
stadnicki82

Ja oglądałem do konca, malo takich zwrotów akcji w historii pilki bylo, Wisła dała czadu :)) podobne historie to finał LM Manchester Bayern z 99 z 0:1 na 2:1 w doliczonym czasie albo Milan Liverpool 3:3 z 3:0 z naszym słynnym Dudek dance :) dobra koniec offtopu, ale fajne wspomnienie wyjales z myślodsiewni

ocenił(a) film na 9
spoxgreq_2

ja w przerwie przełączyłem na Dragon Balla i nie chciało mi się do meczu wracać. Jakie było moje zdziwienie jak w telegazecie sprawdziłem wynik i oniemiałem. Na szczęście kolega nagrał mecz na kasecie, ale to już nie było to co na zywo. Szkoda tylko że tak wcześnie bo o 15 grali i komentował Zydorowicz (chyba on) którego się słuchać nie dało

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones