PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810167}

Joker

8,3 320 824
oceny
8,3 10 1 320824
7,0 62
oceny krytyków
Joker
powrót do forum filmu Joker

JOKER

ocenił(a) film na 10

Po obejrzeniu zwiastuna myślę, że możemy oczekiwać w końcu jakiegoś inteligentnego kina. Po tylu popcorniakach dobrze będzie zobaczyć film, który zmusi do myślenia. Już się nie mogę doczekać. I coś czuję, że Phoenix będzie walczył o Oscara! :D

ocenił(a) film na 10
0ri0n123

Dubbing i tak zepsuje ten film.

Koks1999

w Polsce ucisza się media/osoby mówiące prawdę o polskiej sytuacji i rzą dzie,

Zamykanie do więzień - BNB Podstawka,
Wlepianie kar bez podstaw - Rola,
Zamykanie mediów - Międlar,
Kradzieże - Rola
Zamykanie firm patriotom - Zięba
Nalot ABW na media - Mossakowski,
Nasyłanie policji - Bąkiewicz,
Skazywanie za piosenki - raper Stopa,
Zamykanie za palenie kukły - Rybak,
niszczenie finansowe - Kękuś i wiele innych

ocenił(a) film na 9
Mariusz853

Chyba pomyliłeś komentarze i miałeś to wkleić na kanale w Realu 24, a tu inny. Tam może wkleiłeś coś o Jokerze pomyłkowo. ;)

Mariusz853

Czlowieku gdybym bral tak na powaznie zycie to tez bylbym nieszczesliwy haha

użytkownik usunięty
Mariusz853

Cha cha Przecież Międlar sam się pogrzebał jak zaczął chwalić tego mordercę.

Mariusz853

Swędzenie kukli- Stonoga.

ocenił(a) film na 10
Mariusz853

Test wzrokowy z jokera zapraszam fanów
https://youtu.be/ameQsDNgWq4

0ri0n123

Nad czym chcesz tu myśleć ;p ? To bedzie prosty film ubrany w coś niby głębszego dla prostych umysłów tyle i aż tyle.

użytkownik usunięty
kolo_103

Tak będzie. Taki płytki film psychologiczny z dodatkiem tandetnej akcji. I jeszcze wygląda to jak jakiś pilot serialu telewizyjnego a nie film kinowy. Legionem Samobójców też się wszyscy jarali a wyszło jak zawsze. Ale Legion miał chociaż fajny zwiastun, tutaj nawet tego nie ma.

użytkownik usunięty
kolo_103

Najwidoczniej tylko tak skomplikowane i wyrafinowane umysły jak kolo_103 potrafią tonem nieznoszącym sprzeciwu ocenić film na miesiąc przed premierą. Cóż za polot, cóż za odwaga i błyskotliwość, chapeau bas!

ocenił(a) film na 10
0ri0n123

Ten film w końcu będzie" Powrotem Mrocznego rycerza " Nolana do marki.I powiem tyle: MCU życzę ci jak najgorzej.

Cyprian_Swiecki

A co ci mcu zrobiło ? masz cos z głową czy jesteś dzieciakiem DC.

ocenił(a) film na 8
kolo_103

Po obejrzeniu zwiastuna, nie jestem dobrej myśli... Nie uwzględnili wgl wypadku Jokera, kiedy wpadł do kwasu w trakcie walki z Barmanem... Miał wypaloną twarz i zielone włosy. Właśnie z tego powodu Joker zaczął malować sobie twarz! W zwiastunie było już zupełnie inaczej... Czyżby to kolejna inna wersja DC ? :/

Perelka89

A nie pomyślałeś że to jest swoista geneza człowieka ,który stanie się dopiero Jokerem.Joker jako jedna z niewielu postaci nie ma swojej genezy.Joker po prostu był od zawsze.

Perelka89

Tak, to raczej geneza, przyczyna powstania. Film pewnie skupi się na procesie, który doprowadził do zmiany. To nie kadź z kwasem, makijaż i zielone włosy tworzą postać Jokera, tylko długa i dramatyczna droga.

ocenił(a) film na 10
Perelka89

Nie wiesz zbyt dużo na temat tej postaci, prawda?

Geneza opierająca się na wypadku w Ace Chemicals to jedna z wielu jakie ma, a na podstawie The Killing Joke przyjęło się, że nawet ona niekoniecznie jest prawdziwa. Zresztą sam komiks (nota bene świetny) pokazuje, że nie chodziło o sam incydent z chemikaliami, na jego szaleństwo złożyło się kilka czynników. Pozostałe najprawdopodobniej zostaną pokazane w filmie, bo na to wskazuje zwiastun.

ocenił(a) film na 8
judasiron

Wreszcie mądra odpowiedź :) Dzięki @judasiron ;)!
Ps. To prawda, za dużo nie wiem... ale lubię ten cały świat super bohaterów! Wiem tylko tyle, co z filmów, również animowanych, blogów czy wikipedii nawet :P
Komiksów niestety nie miałam okazji czytać :/

ocenił(a) film na 8
Perelka89

Cóż, nie do końca jest to prawdą. To jest tylko jedna z hipotez.

ocenił(a) film na 10
kolo_103

Nie oto chodzi, że jestem dzieckiem DC (choć to też), a oto że stały się dziecinne i przytym strasznie głupie.

Cyprian_Swiecki

jesteś idiotą XD

ocenił(a) film na 10
jestemtwoimojcem

A spadaj hejterze!!!

Cyprian_Swiecki

nie dość że idiota to jeszcze hipokryta. " I powiem tyle: MCU życzę ci jak najgorzej. " Sam hejtujesz Marvela , ale coś Ci powiem chłopczyku. Marvel był jest i będzie potęgą w przeciwieństwie do disi

użytkownik usunięty
jestemtwoimojcem

Tradycja na filmwebie: wyzywanie się od najgorszych w ramach akcji "Marvel górą, DC dupą".

ocenił(a) film na 10

Racja.XD Mimo że tak naprawdę DC jest pod prawie każdym względem lepszy.A no i Marvel skopiował wiele rzeczy od "Detective Comics".

użytkownik usunięty
Cyprian_Swiecki

Obaj jesteście pajacami.

spr

ocenił(a) film na 9
jestemtwoimojcem

Marvel jest potęgą co prawda jeśli chodzi o box office.

Jeśli chodzi o jakość to totalne dno pełne mułu :).

ocenił(a) film na 10
patryk250

Właśnie tak.

ocenił(a) film na 10
0ri0n123

Po obejrzeniu zwiastuny będę wyczekiwać z niecierpliwością jesieni :)

0ri0n123

Produkcje Marvela to fajne, blockbusterowe kino, ale to, co pokazano w zwiastunie - i mam nadzieję zostanie rozwinięte w filmie - odróżnia DC od głównego na rynku konkurenta. Mimo, że DC zmobilizowane/zmuszone kryteriami publiczności do montowania tytułów w stylu Wonder Woman czy Aquaman, mającymi nawiązywać walkę o box office'y, wciąż produkuje coś, co jest jego rozpoznawalnym stylem -odrobinę "poważniejsze" słodycze od landrynek.

ocenił(a) film na 2
0ri0n123

Po obejrzeniu zwiastuna mam złe przeczucia. Ludzie dostają małpiego rozumu, a wd. mnie to wygląda kiepsko. Reżyser i scenarzysta "Kac Vegas"... Ni to dramat, ni komedia. Phoenix nie pasuje do roli. Scena gdy ktoś mu kradnie tablicę, a potem wali nią w twarz przywodzi na myśl gagi z Benny Hilla. Ten życiowy przegryw zostanie królem zbrodni? Albo ten śmiech w klubie... A potem "wyginam chude ciało"... Nie. To nie zapowiada się dobrze.

ocenił(a) film na 10
Piramidoglowy

Dokładnie.

ocenił(a) film na 3
Piramidoglowy

"The Killing Joke" - najbardziej kultowy i ikoniczny komiks z Jokerem -tam Joker "w cywilu" też był absolutnym życiowym przegrywem...

użytkownik usunięty
Piramidoglowy

Oklepany temat. Lepiej jakby nakręcili Batman Venom jak nietoperz zmaga się z uzależnieniem albo z nowszych rzeczy Batman Who Laughs. Mocno schizowata historia.

0ri0n123

Problem tego filmu wydaje mi się prosty to najbardziej banalna historia jaką można opowiedzieć. Nie ma nic niezwykłego w tym że odrzucony społecznie facet zostaje świrem. Nie ma w tym żadnej przestrogi bo nie jest ciekawa obserwacja. Postać która ma być Jokerem w tym filmie przez większość zwiastunu nie zachowuje się normalnie. Problem jest podobny jak z Nikolsonem w "Lśnieniu" on nie umie wygląda na normalnego o stabilnego więc nawet w scenach przed szaleństwem wszystko jest przerysowane trochę. Boli mnie że marnują okazję do zrobienia czegoś ciekawego. Nie odbieram reżyserowi talentu kto wie jednak zwiastun i artystyczny kierunek celują w banał.

ocenił(a) film na 7
szymqw2

Może historia wydaje się banalna, ale ten film będzie się opierał na grze aktorskiej głównego bohatera, więc pytanie czy Phoenix podoła zadaniu.

ocenił(a) film na 9
Arturro_P

To chyba można już oficjalnie odpowiedzieć na to pytanie, że J.Phoenix rozbił bank swoim kunsztem aktorskim? Dla mnie mistrz. Był tak dobry w tej roli, że wolę tego filmu drugi raz nie oglądać, bo jeszcze sama przyświruję;)

ocenił(a) film na 7
agatusxrules

no i właśnie tak było, że historia była średnia, było widać czerpanie garściami z taksówkarza, king of comedy, natomiast Phoenix zagrał świetnie i dołączył do sławnych Jokerów.

0ri0n123

Wystarczy przestać odwiedzać popcornowe kina, zastrzeliłeś mnie tym komentarzem bo inteligentnego kina powstaje tyle że nie mam kasy na bilety żeby zobaczyć choć 1/3. Polecam przerzucić się na kina studyjne.

ocenił(a) film na 10
IvanFuture

Kiedy pisałem ten post to miałem na myśli kino superbohterskie. Wiem, że powstaje wiele dobrych artystycznych filmów każdego roku.

0ri0n123

Aaa, to faktycznie masz rację.

ocenił(a) film na 3
0ri0n123

Jest trochę filmów superbohaterskich przy których należy pomyśleć. Tylko mało komu się chce :)

ocenił(a) film na 10
Rozgdz

Oczywiście, na przykład "Watchmen". Swoją drogą w tym roku startuje wersja serialowa tej produkcji. :)

ocenił(a) film na 3
0ri0n123

Jest też kilka innych :)

użytkownik usunięty
IvanFuture

Dokładnie. Tak samo z muzyką. To wieczne narzekanie ludzi że nie ma już dobrej muzyki ale jednocześnie słuchają samej radiowej sieki. cha cha.

0ri0n123

Dwa japońskie spoty...
https://www.youtube.com/watch?v=tK-GmUc4LBQ
https://www.youtube.com/watch?v=_wfFhGNpW-U
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

ocenił(a) film na 10
0ri0n123

Phoenixowi wypadałoby w końcu wręczyć statuetkę. Zagrał wybitne role w Gladiatorze i Spacer po linie, a skończył jedynie na nominacjach - co Russell Crowe i Reese Witherspoon za wcale nie tak wspaniałe kreacje zgarnęli nagrody Akademii.

ocenił(a) film na 10
Bruce_Lee

Po recenzjach w Wenecji wydaje mi się, że Phoenix będzie mocnym graczem o Oscara. Ja będę mu bardzo kibicować.

ocenił(a) film na 10
0ri0n123

Phoenix to mega uzdolniony aktor; Johnny Cash go sam wybrał do roli w jego biografii; ponadto aktor nauczył się śpiewać jak Johnny i grac na gitarze.
Moim zdaniem, jedna z najbardziej niedocenionych postaci dzisiejszego Hollywood.

ocenił(a) film na 9
Bruce_Lee

Z Phoenixem jest taki problem że jest politycznie niepoprawny i jury z tego powodu go nie lubi. Za Gladiatora już należał się Oscar jak nic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones