PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1212}

Park Jurajski

Jurassic Park
7,0 333 911
ocen
7,0 10 1 333911
7,5 36
ocen krytyków
Park Jurajski
powrót do forum filmu Park Jurajski

6,9?

użytkownik usunięty

Dlaczego?

ocenił(a) film na 8

Dokładnie dlaczego?!

ocenił(a) film na 8
czesiek77

Już jest 7.0.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9

No właśnie, dlaczego?

ocenił(a) film na 10

Ja nie wiem, ale wśród moich znajomych na Filmweb których znam również osobiście, tylko jedna osoba dała 9/10.
Reszta dała 6, a dwie dziewczyny nawet 4 i 5.

Od dzisiaj nie są już moimi znajomymi.


A tak poważnie to jestem lekko w szoku. Rozumiem że nie każdemu musi się ten film podobać,
ale jeżeli ktoś ocenia ten film na mniej niż 7/10 to jest ignorantem.
Efekty specjalne w tym filmie to arcydzieło, nawet dzisiaj, ponad 20 lat od premiery filmu zdarzają się gorsze i mniej przekonujące sceny.
Jurassic Park się nie starzeje! Poza tym to dobra rozrywka.
Próbuję spojrzeć na to obiektywnie.

ocenił(a) film na 6
szybki1244

Ocena 6, to ocena w sam raz. Efekty specjalne faktycznie były bardzo dobre jak na tamte czasy. Ale poza efektami, film nie oferuje nic. Bo niby co? Wciągająca fabuła? Nie. Ciekawe role? Nie. Dialogi? Nie. itd. itp.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6

Dzięki. Rozbawiłeś mnie swoim postem :)

ocenił(a) film na 9
szambiarz

mnie też, "dzbanie" jako obelga? :D

ocenił(a) film na 4
tomek00225

Ten człowiek był przed swoim czasem, dopiero w 2018 określenie "dzban" stało się modne!

Jojo_24

O kur*a faktycznie! :O

ocenił(a) film na 9
Korsarzyc

Legenda! :O

ocenił(a) film na 6
Jojo_24

Używałem "dzbana" na pewno w 2013, może w 2012 roku, przyszło to z zachodniej części Polski. :)

ocenił(a) film na 7

Film zdecydowanie jest ważnym punktem w kinematografii, choć w pełni docenić go może tylko ktoś, kto był w 93' roku w kinie. Szkoda tylko, że nie postarali się o warstwę historyczno-geograficzną :). W zasadzie powinien się nazywać "Park Kredowy" bo większość z tych dinozaurów żyła właśnie w kredzie, a nie w jurze. Ciekawe też jak z jednego komara udało im się uzyskać DNA dinozaurów żyjących w różnych czasach i na różnych kontynentach. W 1993 roku nie robiło mi to żadnej różnicy, ale dziś mam syna, który nie zaśnie bez czytania o dinozaurach :) Do tego jeszcze -1 za Goldbluma - no i mamy 7/10

ocenił(a) film na 10
voyano_wrecemocny

"ważny punkt w kinematografii" no ja bym powiedział, że przełomowy, klasyk w każdym calu. Co do pozyskiwania dino-dna, Hammond przedstawił tylko koncepcję w oparciu o dany osobnik komara ale jak ktoś się chce przyczepić to zawsze coś wyduma :/ jak dla mnie 10/10 + 1 za muzykę Johna Williamsa

ocenił(a) film na 9
szambiarz

Swietne efekty specjalne. Wciagajaca fabula. Swietna muzyka. Fajna gra aktorska. 10/10 ode mnie

ocenił(a) film na 10
szambiarz

Efekty specjalne na tamte czasy były rewelacyjne a nie "bardzo dobre". Nikt wcześniej nie stworzył czegoś tak realistycznego, a i długo później ten film nie miał pod tym względem konkurenta.

Mówisz że poza efektami nic nie oferuje. Nie zgodzę się. Mimo całego efekciarstwa i nastawienia na dzieło widowiskowe - Jurassic Park pokazuje jak kończy się zabawa w Boga. Jak ignorancja i zaślepienie kasą odbiera zdrowy rozsądek do takiego stopnia, ze człowiek potrafi zaryzykować nie tylko własne ale i cudze zycie.
Także ostrzega - jak wielkie niebezpieczeństwo niesie ze sobą grzebanie w genach. Zaczyna się od kwadratowych pomidorów (bo przecież się lepiej pakują w kartony) a skończy ...no właśnie - na czym?
Dinozaury są tylko sposobem pokazania tego niebezpieczeństwa. Sposobem widowiskowym i przyciągającym miliony przed ekran oraz miliony do kieszeni twórców bo taki był również cel tego filmu. Miał zarobić, więc widowisko a la Spielberg sprawdziło się w 100%.

Ciekawych ról też nie było? To dość subiektywne. Sam Neill - chyba jeden z najbardziej niedocenianych aktorów wg mnie świetnie wypadł jako Alan Grant. Już nie subiektywnie - Laura Dern została wysoko oceniona za występ drugoplanowy choc nominacja tylko do Saturna.

No i przede wszystkim MUZYKA! Jak mozna nie wspomnieć o wspaniałym dziele Johna Williamsa?
3 Oscary przecież też nie wzięły się znikąd

Jeśli ktoś patrzy na to dzieło, które było naprawdę bardzo ważnym punktem kinematografii tylko na zasadzie "film o dinozaurach" to jest w błędzie. Tak jak napisałem "patrzy" a nie ogląda.

Mam nadzieję że takie kontrargumenty bardziej Cię zadowolą od obrzucania durniami i dzbanami ;)

ocenił(a) film na 6
air87

Film nie przekonuje mnie dziś i nie przekonywał mnie w dniu premiery. Wielkim jego minusem jest dwójka tych cholernych bachorów. Nienawidzę filmów z dziećmi... Panikujące kobiety jeszcze zdzierżę, ale nie dzieci!

ocenił(a) film na 8
szambiarz

No cóż, czyli najczystszy subiektywizm. Szacunek za szczerość, a nie wymyślanie kontrargumentów. Ja też czasem nie lubię dobrych filmów przez jakieś absurdalne niuanse, które mnie irytują. Tak już mamy, my ludzie.

ocenił(a) film na 10
szambiarz

ten młody jest ostatecznie jeszcze do zniesienia, ale tą małą potworę mam ochotę udusić (tak naprawdę to mam ochotę na coś bardziej drastycznego, ale nie mogę tu przecież napisać, ze mogłabym ją zastrzelić, rozszarpać albo rzucić na pożarcie rexowi albo tym raptorkom kiedy tak strasznie wrzeszczy w samochodzie i macha latarką... :D ) za każdym razem kiedy oglądam ten film :D

ocenił(a) film na 6
pahero

Czyli gdyby nie ta mała, to byś dała 11/10, tak? Skoro masz takie negatywne uczucia co do jednej z bohaterek, to po co dajesz max ocenę?

ocenił(a) film na 10
szambiarz

niektórzy lubią negatywne emocje ;)

ocenił(a) film na 10
szambiarz

Max ocena dla max filmu, proste.
Powiesz coś jeszcze ciekawego? Może Jurassic World według ciebie lepszy?...

ocenił(a) film na 7
szambiarz

Dokładnie, poza tym jest ocena 6,9, czyli praktycznie 7. Po prostu dobry film i tyle.

chemas

Dobry i tyle? A może nie wiem, przełomowy film też przy okazji? Wydaje mi się że ten film taki właśnie był, plus trzyma się po dziś dzień co w tego typu filmach nie jest wcale standardem

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 10
chemas

Bluźnisz!

ocenił(a) film na 7
rolnik

oj tam oj tam zaraz bluźnierstwo

szambiarz

Hmm, a nie był przypadkiem przełomowy? Widziałeś kiedyś takie wykorzystanie efektów komputerowych? I fakt że trzyma się po dziś dzień? Nie oczekuj przełomowej fabuły w filmach kręconych za grube miliony dolarów. To nie ten gatunek doprawdy. Pokaż mi hit, który zarobił pierdyliard dolarów i był filmem ambitnym i nowatorskim fabularnie. Wielu ludzi ocenia różne filmy według jednej miarki. Lubią dramaty dla przykładu i wszystko co dramatem nie jest im się nie podoba

ocenił(a) film na 8
szambiarz

no stary Fabuła jest oryginalna podasz chociaż jeden film o dinozaurach nakręcony przed Jurassic Parkiem? no dobra jeden podasz ale i tak fabuła bardziej oryginalna niż oklepana już na każdy sposób horrory o nawiedzonym domie.

ocenił(a) film na 10
szambiarz

Co ty gadasz ten film ma lepsza fabule niz współczesne

ocenił(a) film na 10
szybki1244

I co jeszcze powiesz ciekawego? Że nowa odsłona jest lepsza bo nowsza? Czekam na odpowiedź...

ocenił(a) film na 10
patrykniedzialka

Czy ten post jest na pewno skierowany do mnie? Bo nie widzę powiązania z tym co napisałem.

ocenił(a) film na 10
szybki1244

O cholera! Przepraszam, mój błąd... Miało to być do tego Szambiarza...
Wybaczysz mi? ;(

ocenił(a) film na 10
patrykniedzialka

spoko, przez chwilę byłem zdziwiony ale szybko się połapałem że to błąd ;)

ocenił(a) film na 10

Właśnie nie ogarniam tego zupełnie. Jeszcze średnia ocen moich znajomych wynosi 6.45 czas zrobić czystki

ocenił(a) film na 8
chowder

Zależy jakich kto ma znajomych :D Jestem nowy i jeszcze nie mam ale wkrótce kilku będzie :P Twoi znajomi to hejterzy lub trolle (za przeproszeniem jeśli się pomyliłem). :P
Pozdro

ocenił(a) film na 8

Większość "oglądających" uważa to za zwykłą bajkę przez co daję 5\10 Ja osobiście dałem 8 ze względu jak na dobre efekty w porównaniu do innych filmów z lat 90.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10

Ten Film powinienem być w czołówce albo w top 100 ;)

ocenił(a) film na 10
radas1998

w pierwszej czołówce sry nie dopisałem

Film w swoim czasie był filmem przełomowym.

Ktoś pisze, że tylko efekty i nic więcej. Tak? A może by tak przypomnieć fenomenalną ścieżkę dźwiękową, którą znają nawet najmniejsze brzdące w dzisiejszych czasach? Mistrzowskie zdjęcia? Niezwykłą historię? Niezapomniane role Goldbluma i zmarłego właśnie dzisiaj sir Richarda Attenborough?

Opinie opiniami, ale fatalny gust czy ignorancja zasługują na pogardę.

Co najmniej 7.5/10 to odpowiednia ocena dla tego filmu.

ocenił(a) film na 10
MarekAntonivsz

Na IMDb jest ocena 8,1 :)
Czyli jak widać to Polacy nie doceniają.

ocenił(a) film na 9

Filmweb - wyraża więcej niż 1000 słów...

ocenił(a) film na 10
1_2_filmweb

na IMDb jest ocena 8,1 :)

ocenił(a) film na 4

Film nie ma nic do zaoferowania. Momentami przynudza, a efekty specjalne mocno się przestarzały.

filmowiec1303

Taaa, ocenianie filmu sprzed 20 lat pod kątem efektów. I ewidentnie masz problem ze wzrokiem bo się właśnie nie postarzały. Po dziś dzień się trzymają fenomenalnie

ocenił(a) film na 8
filmowiec1303

nie no filmowiec który zapewne chodzi do 3 podstawówki. Efekty specjalne sprzed ponad 20 lat. Fabuła oryginalna, niepowtarzalna, a ty dajesz 4 ja nie wiem jakim cudem cię ten film przynudza moim zdaniem trzyma w napięciu.

ocenił(a) film na 8
filmowiec1303

mówi to gość który: Idę ocenił na 5, szybkich i wściekłych na 1, a avatar na 3.

ocenił(a) film na 8

Bo to filmweb...
Tylko polskie filmy ocenia dobrze.
A to mnie wkurza.

ocenił(a) film na 8

Dlatego, że na filmwebie oceny powyżej 8 mają 3 rodzaje filmów.

a) filmy bardzo dobre, nieznane gimbusom, oceniane przez wąska grupę użytkowników np "Dersu Uzała" czy "Zwierciadło"

b) filmy z podręcznego zestawu gimbusa pozującego na gimbusowego konesera kina czyli przeciętne pretensjonalne filmidła aspirujące tanimi zagrywkami do bycie ambitnymi np. Zielona Mila, Skazani na Shawshank, Nietykalni

c) wszystko co nakręcił Tarantino łącznie z jego filmami rodzinnymi. Tarantino to bożek wszystkich filmwebowych gimbusów który tak bawi się kinem i żongluje schematami, że och ach i trzeba klikać 10 jeszcze, przed premierą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones