PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1212}

Park Jurajski

Jurassic Park
7,0 333 717
ocen
7,0 10 1 333717
7,4 36
ocen krytyków
Park Jurajski
powrót do forum filmu Park Jurajski

6.9?

ocenił(a) film na 10

ja pi....

tyskacz87

zgadzam się, ocena dla tego filmu to jakaś kpina. A pamiętam czasy jak miał średnią ocen 8,5 i był w TOP 100 na jakimś 45-55 miejscu.

ocenił(a) film na 8
DziurawaMarysia

I czemu to tak drastycznie się zmieniło? I w jakich to latach było?

ocenił(a) film na 8
tyskacz87

Współczesne pokolenia mają spaczone umysły przez te nowoczesne blockbustery...

ocenił(a) film na 10
LibertyPolak92

dokładnie frajernia wychowana na gównie marvelu....

ocenił(a) film na 9
tyskacz87

Od Marvela się odczep. Wydaje mi się, że fani filmów o superbohaterach też uwielbiają Park Jurajski. To raczej cała reszta, przypadkowy motłoch, który chodzi do kina nie po to by obejrzeć dobry film, ale by obejrzeć efekty specjalne z wklejoną fabułą.

ocenił(a) film na 9
doliwaq

co jak co nawet po tylu latach efekty JP powinny i muszą robić wrażenie. Sami hejterzy czy jak?

ocenił(a) film na 10
doliwaq

"efekty specjalne z wklejoną fabułą" - to mi właśnie do Marvela pasuje, no ale o gustach się nie dyskutuje...

ocenił(a) film na 9
Mikeshi

To może się tak wydawać osobom nie czytającym komiksów ani nieinteresującym się tym universum.

ocenił(a) film na 8
doliwaq

Bo ja wiem, to pasuje do np Avengers w 100%

ocenił(a) film na 9
jasiu15

Co prawda, ten film obok Iron-mana 3 ma najmniej fabuły, przynajmniej tej komiksowej, ze jak na razie, więc może się tak wydawać.

doliwaq

jak "wydawac"? przeciez ogladam film i widze: film - efekty = 10min mialkich dialogow, fabuly nie stwierdzono.

ocenił(a) film na 10
Mikeshi

Filmy typu ''Niesamowity Spider-Man'', Czy wspomniany już ''Avengers'' to tak. Ale Starsze filmy Marvela to fabuła budująca bardziej :)

użytkownik usunięty
doliwaq

Masz rację. Ja jestem fanem Marvela a jakoś kocham Park Jurajski. To właściwie jeden z moich ulubionych filmów.

ocenił(a) film na 9
tyskacz87

Bzdura. Ja uwielbiam filmy o superbohaterach Marvela a Park Jurajski to dla mnie jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem. Nie generalizuj.

Ocena na filmwebie to żart. Film jest bardzo dobry. Film jest klasyką. Film przeszedł do historii. Nie wiem jak można tego nie docenić.

ocenił(a) film na 6
tyskacz87

"frajernia" piękną masz akceptacje dla czyjegoś gustu - i ty oczekujesz, że ktoś będzie szanował twój ukochany film? Nie zasługujesz na to.

ocenił(a) film na 10
LibertyPolak92

Ja należę do wspułczesnego pokolenia a jakoś wole stare filmy ( lata 70 - 90 ) od tych nowych.

ocenił(a) film na 10
tyskacz87

Film ze względu na swoiste prekursorstwo w takiej tematyce s-f po przez efekty specjalne, realizację, wartką akcję, dobre aktorstwo i rozpoznawalny od pierwszych nut soundtrack zasługuje na co najmniej 7,5. Widownio Filmweba przebudź się!

tyskacz87

Bo oceniają to głupie dzieci wychowane na Transformersach.

MrMu

Nie, po prostu każdy ocenia według własnego gustu a głupkami są ludzie, którzy tego nie rozumieją. Ode mnie 7/10.

AlexabezKeksa

To widzę, że większość ludzi nie ma gustu.

MrMu

A moim zdaniem jest tu masa ograniczonych ludzi, którzy nie rozumieją czym jest pojęcie gustu. Na początku myślałam, że tylko jednostki mają z tym problem ale teraz widzę, że to jakaś plaga głupoty.

AlexabezKeksa

Dobrze, ale jak to wygląda? Że tak kultowy i rewelacyjny klasyk ma ocenę 6,9, a Transformers: Zemsta upadłych, uznany za jeden z najgorszych filmów ever z gronem złotych malin na koncie - 7,2? Kompromitacja serwisu i użytkowników, niestety.

nevler

Kogo obchodzi jak to wygląda? Ludzie oceniają wysoko to, co im się podoba. Może psychiatra to lepiej wyjaśni?

AlexabezKeksa

Kogo obchodzi? Każdego z odrobiną oleju w głowie. Gdybym ja wszedł na jakiś zagraniczny portal i zobaczył że Transformers 2 ma wyższą ocenę od JP, to chyba bym się tylko zaśmiał i nigdy więcej tam nie wszedł, nie mówiąc już o sugerowaniu się ocenami. A po to jest chyba ten portal, żeby sugerować się ocenami.

"Ludzie oceniają wysoko to, co im się podoba."
Jeśli tak, to pozostaje tylko zapłakać jakie gusta mają widzowie w naszym kraju.

nevler

Myślę, że kilka wizyt u specjalisty uzmysłowią ci, że każdy człowiek jest inny, każdy ma prawo do swojego zdania i każdy ma prawo oceniać np. filmy zgodnie ze swoim gustem. Rób co chcesz i daj innym robić co oni chcą a nie ujadasz jak wściekłe zwierzę bo ci się w twoim ciasnym umyśle nie mieści, że inny człowiek może mieć inne oczekiwania względem filmu. Naprawdę uwierz mi, że mało kogo interesuje co ty o tym sądzisz i myślę, że wszyscy mają w głębokim poważaniu, czy ci się to podoba czy nie.

AlexabezKeksa

Kolega wyżej ma rację. Oceny są zaniżane albo zawyżane przez niedojrzałych odbiorców.

bartoszcyc8

To, czy kolega ma rację to kwestia opinii. Moja jest inna i uważam, że ludzie nie pojmujący prawa innego forumowicza do wystawienia własnej oceny, są idiotami. Do tego służy to forum a jak ktoś wymaga aby szara masa myślała w ten sam sposób to polecam zapisanie się do jakiejś sekty.

AlexabezKeksa

Ale wiesz, że wielu z forumowiczów to np. dzieci, które nie potrafią docenić klasyków? Albo co gorsza trolle, które nawet bez oglądania wystawiają 1 albo 10. Wielu też po prostu nie potrafi oceniać i robi tak: nie podobał mi się - 1 albo 2, podobał mi się - 9 albo 10.

AlexabezKeksa

Ehhh dziewczyno, czytaj ze zrozumieniem. Nie wiem ile masz skoro do dyskusji potrzebne są Ci te ciągłe odsyłania do wizyt u specjalistów itp.

Sęk w tym, że ja mówię o czymś zupełnie innym. To co piszesz cały czas, o tym że każdy może mieć swoje zdanie - czy ja powiedziałem coś przeczącego? W którym miejscu podważam prawo użytkownika do opinii? Ja nie dziwię się nikomu, że ocenia coś inaczej, bo nie mam 10 lat i potrafię to zrozumieć. Ja ubolewam nad nieco zwyrodniałymi gustami naszych widzów, które przecież najlepiej odbijają się właśnie w ocenach.

Podam przejaskrawiony przykład, bo widzę że wciąż może być problem. Wchodzisz na ogromny portal muzyczny i widzisz że płyty techno lub disco polo mają dużo wyższe oceny niż twórczość Milesa Davisa. Jest wolność głosu? Jest. Tylko o czym to świadczy? Odpowiedz sobie sama.

nevler

Świadczy o tym, że każdy lubi coś innego, ogląda to co lubi, słucha takiej muzyki, jaką lubi - proste, ale najwyraźniej nie dla ciebie. I owszem, odbierasz użytkownikom prawo do własnego zdania i wystawiania ocen w zgodzie ich gustem pisząc, że użytkownicy się kompromitują i że taka ocena na tle innych źle wygląda. NORMALNY CZŁOWIEK w głębokim poważaniu będzie miał jakąś idiotyczną średnią ocen w internecie. Ktoś, kto ma w miarę poukładane w głowie obejrzy film, może chwilę nad nim poreflektuje, ewentualnie oceni skoro już tu ma konto, po czym wraca do rzeczywistości a wy bijecie pianę i podniecacie się tymi średnimi ocenami jakby to było nie wiadomo jak istotne. Kto o zdrowych zmysłach przeżywa jakąś średnią i to, co o danym filmie myślą inni ludzie? Niby to świadczy o waszej dojrzałości i wyrafinowanym guście? Zdrowo myślący człowiek ma to głęboko gdzieś a wy ewidentnie macie problem ze swoim ego skoro nie rozumiecie podstawowych praw, jakimi rządzi się forum internetowe. Niby nie odbierasz nikomu prawa do oceniania ale piszesz wprost o czyichś ocenach "jak to wygląda?!" albo "Kompromitacja serwisu i użytkowników, niestety.". To zdecyduj się, albo szanujesz cudze zdanie albo je krytykujesz i nie mieści ci się ono w głowie - i o czyjej ciasnocie umysłowej to świadczy to już sobie sam odpowiedz.

AlexabezKeksa

Nie odniosłaś się ani przez moment do mojego przykładu, ale to już pominę, bo może nie potrafisz.

Szanuje cudze zdanie. Jeśli mój kumpel powie że bardziej podobał mu się Transformers 2 niż Park Jurajski mogę to przeboleć - jego zdanie, ok. Ale gdy mamy ok 300 tys takich głosów na forum internetowym, to może być to powód do ubolewania nad tym, jak zniekształcone gusta są widzów w naszym kraju. Popularność szmiry to powód do wstydu, nie dumy.

I to jest jedyne co od początku chciałem przekazać. Podkreśliłem to w ostatnim przykładzie najwyraźniej jak potrafiłem, ale widocznie dalej trafiam w mur. A do swojej opinii mam takie samo prawo, jak Ty do swojego głosu.

Druga sprawa - z całej Twojej wypowiedzi wynika, że tak na dobrą sprawę tych ocen w ogóle nie powinno być, no bo kto się nimi przejmuje czy sugeruje. Ale czyż nie po to one są? Żeby w jakimś stopniu można się było sugerować? A takie kwiatki jak przytoczone oceny, zabijają tą wiarygodność.

Pewnie zapytasz czym warto się sugerować, jeśli nie oceną na filmwebie. Odpowiedź - wskaźniki rottentomatoes, metacritic. Już imdb jest lepsze od fw pod względem tych nieszczęsnych ocen.

AlexabezKeksa

Nie rozumiesz nic a nic z tego co do Ciebie piszą. Gust gustem, ale są obiektywne kryteria, którymi można film ocenić. Jak wygląd efektów specjalnych, gra aktorska, scenariusz i jego luki. Jak ktoś ocenia beznadziejny film na 10, bo jemu się podoba, spoko. Jeśli cała grupa ludzi ocenia szmirę wysoko to już świadczy o kiepskim guście użytkowników portalu. Wspomniany film Transformers Wiek Zagłady to obiektywnie zły film. Ma koszmarny scenariusz i jest tragicznie zagrany. Nie ma co się u kłócić to sa obiektywne kryteria. Jeśli taki film ma większą ocenę od Parku Jurajskiego... to pokazuje, że użytkowników portalu filmweb nie można brać na poważnie.

ocenił(a) film na 10
_Zero_

Myślę, że nawet gust można poddać ocenie według obiektywnych kryteriów. Osoby, którym podobają się słabe filmy a wybitne już niekoniecznie mają gust niewyrobiony, co oznacza słabą edukację. Najczęściej tacy ludzie nie interesują się filmami i generalnie nie lubią ich. Krytykują dla samego krytykowania, żeby poczuć się ważni, że ich zdanie ma znaczenie. Ktoś, kto lubi filmy, dużo ich ogląda i angażuje się emocjonalnie będzie chcąc nie chcąc uczył się poprzez obcowanie ze sztuką filmową. Coraz trudniej u takiego wyrobionego widza wywołać emocje indukowane filmową iluzją. Gust takiego widza będzie się rozwijał w jednym, wspólnym dla większości, kierunku. Ocena poszczególnych elementów filmowego rzemiosła będzie coraz bardziej spójna i konsekwentna. Laik pomimo swego przekonania o "równowartości" różnych gustów będzie błądził, nie będzie dostrzegał wielu rzeczy w obejrzanym filmie, nie przeżyje wielu emocji gdyż słabo widzi detale, nie dostrzega istoty, nie rozumie. Oceny takiej osoby będą bardzo powierzchowne i będą dotyczyły w zasadzie tylko tonu (lekki i przyjemny bądź ciężki i ponury), tempa montażu (szybki, powolny) oraz estetyki obrazu (dużo kolorów, mało kolorów).

ocenił(a) film na 10
AlexabezKeksa

Gust ma tu gówno do rzeczy. Załóżmy że nie spodobał mi się jakiś film. Ale oceniam fabułę,grę aktorską i cedaj i cedaj. I jeśli film był pod tym względem dobry to daję dobro ocenę a nie ,, Nie podoba mi się 1 " . Trzeba zlekceważyć swój gust i zobaczyć na film z innej strony.

Kinomaniak11122003

A robcie co chcecie, mnie to nie interesuje.

ocenił(a) film na 8
AlexabezKeksa

Takim jak ty to siię powinno konta w necie usuwać

ocenił(a) film na 9
damianpawlakkinomaniak

Damian, dokładnie

ocenił(a) film na 8
nevler

Z pewnością zgadzam się z tym, że serwis oceniający Zemstę Upadłego (po angielsku nawet ciekawe rozwinięcie skrótu RotF :) wyżej niż Jurajski Park wypada w tym miejscu mało wiarygodnie... ale przypominam, że w tym samym roku co Transy II wypuszczono dalece gorszą i bardziej zasługującą na owe złote maliny drugą część Zmierzchu, także proponuję jej użyć jako kontrprzykładu ^^

ocenił(a) film na 9
nevler

Nie powiedziałbym że Transformers 2 to gniot nie zgadzam się z tym ale fakt Park Jurajski w porównaniu z tym to arcydzieło. Welcome to Jurassic Park.

ocenił(a) film na 10
MrMu

na IMDb jest ocena 8,1 :)

ocenił(a) film na 10
tyskacz87

byłem na tym filmie w podstawówce w kinie, wtedy to była moc :) 10 i tak za nisko dla tego filmu ;-

neon77

Zazdroszczę, ja miałem wtedy zaledwie kilka lat, jak film wszedł do kin. Na szczęście dorastałem w magicznych czasach kaset vhs, pomimo tego że często odmawiały posłuszeństwa i dużo zakłóceń było przy ich odtwarzaniu to naprawdę jest co wspominać, Pani w wypożyczalni kaset często słyszała z moich ust, czy dostępny jest film Jurassic Park?. Dziś po tylu latach nadal rozpala moją wyobraźnię cała seria JP, obydwie książki czytam raz w roku a do filmów Spielperga też wracam z mniejszą i większą regularnością. Niestety trzecia część to już dla mnie koniec serii i choć przez lata czekałem na kontynuacje, to ze smutkiem ale wyłączyłem Jurassic World po 15 minutach, czekać tyle lat tylko po to by się rozczarować, cóż inne czasy nastały i tyle. Jeśli kiedyś dorobię się projektora to pierwsze co odpalę na nim, to Jurassic Park jeden i dwa :)

ocenił(a) film na 10
cable_Guy

A piątą część sobie odpuszczasz czy pójdziesz na nią do kina przez wzgląd na Jeffa Goldbluma ?

rusekolsztyn

Jeff Goldblum (Ian Malcolm) to moja ulubiona postać w całej serii JP. Wiele lat temu było zapowiedziane że ma wystąpić w kontynuacji Jurassic Park, po tej trzeciej części, i jeszcze wtedy były to całkiem mgliste plany jak ma wyglądać ta kontynuacja, nawet pewna wersja scenariusza wyciekła wtedy do sieci, aż ostatecznie po wielu latach powstał Jurassic World. Może i dam szansę i spróbuję od początku do końca zobaczyć tą piątą część, ale coś mam wątpliwości czy stary dobry Ian Malcolm będzie taki jak kiedyś, minęło już przecież tyle lat.

ocenił(a) film na 10
cable_Guy

Na zaostrzenie apetytu polecam ten link - możesz śmiało obejrzeć bez strachu o spoilery. Zobaczysz tam przez sekundę obecny wygląd Iana Malcolma, animatroniczną Rexy, samice tyranozaura, która 25 lat temu o mało nie pożarła ekscentrycznego matematyka oraz mnóstwo ujęć animowanych komputerowo gallimimusów, triceratopsów, zauropodów, stegozaurów, kompsognathów czy dinozaura , który zalicza w tej części debiut - Baryonyxa.
https://www.youtube.com/watch?v=Soj3sKXkMWE
Trailera, który pojawił się 7 grudnia radzę nie oglądać, bo już zawiera drastyczne spoilery i pozostaje czekać co będzie sobą reprezentować za dwa tygodnie następny spot z nowymi fragmentami filmu podczas finału SuperBowl.

ocenił(a) film na 10
tyskacz87

racja 6,9 teraz ma 7,0 a filmy naszpikowane grafika komputerowa jak avengers wojna bez granic ocena 8,2 na filmweb czy avengers koniec gry 8,3 ocena racja filmy bardzo dobre ale jaka jest technologia i kiedy filmy powstaly w 2018 i 2019 a park jurajski w 1993 od filmu wojna bez granic park jurajski 1993 dzieli 25 lat roznicy a od konca gry 26 lat wtedy w 1993 roku zrobic taki film park jurajski 1993 to arcydzieło mistrzostwo 10/10 to park jurajski powiniem miec conajmniej 8,2 na filmweb tak jak avengers wojna bez granic

ocenił(a) film na 8
tyskacz87

Już ma 7.0.

ocenił(a) film na 6
tyskacz87

Dorosnij. Świat nie kręci się dookoła Ciebie i Twojej jednej opinii.

Z drugiej strony ciężko spodziewać się czegoś innego po osobie, która w avatarze zamieściła sobie tego antykobiecego babo-chłopa z Feminism-Wars.

Red_Vision

93 rok Efekty specjalne w tym filmie jak na tamte czasy rozwalily system, a PLEBS zaniza oceny.

Xear0

Użytkownik cesare 10 obejrzał 2000 filmów i ocenił ten na 3 i uważa Spielberga za rzemieślnika bez talentu. I że to niby jeden z jego najgorszych filmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones