PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804059}
5,2 25 499
ocen
5,2 10 1 25499
3,6 14
ocen krytyków
Jurassic World Dominion
powrót do forum filmu Jurassic World Dominion

Już po zwiastunach widać, że będzie to kolejna kretyńska część filmu o dinozaurach. Sprzeda się to fakt, bo teraz syf sprzedaje się najbardziej.

ocenił(a) film na 5
tomekguru

Przed chwila wróciłam z seansu. Zdecydowanie najgorsza częsc o szarańczy z dinozaurami w tle. Nawet powrót starych bohaterów zbytnio nie pomógł.

ocenił(a) film na 4
magda0911

dokładnie tak. Film porażka, pare niezłych ujęć, ale nic poza tym.

ocenił(a) film na 4
magda0911

Redakcja Filmweb nie napisała jeszcze recenzji, bo podejrzewam, że ocena będzie cos koło 4, a nie chcą psuć ludziom weekendu z dinozaurami.

ocenił(a) film na 7
magda0911

To chyba byliśmy na różnych filmach. Szedłem z różnymi obawami. Recenzje, jakie do wczorajszego wieczora pojawiły się w necie, nie napawały optymizmem. Rozczarowałem się przyjemnie. Owszem: film dość długo się rozkręca. Rzeczywiście tylko sentyment do pierwowzoru pozwala znieść pierwsze linijki dialogu dawnych bohaterów (przypomina to zjazd absolwentów z okazji 30-lecia matury, brakuje tylko informacji, kto ze znajomych już wyciągnął kopyta) - z drugiej strony dialog o dzieciach i poszukiwaniu następnych byłych żon przez Malcolma w oryginalnym JP też przyprawiał o ból zęba. Niemniej późniejsze sekwencje na Malcie godne są filmu o Jamesie Bondzie. Kiedy akcja przenosi się do ostoi Biosyn, tempo jest utrzymane. Wszystkie filmy z tej serii miały w sobie sporo nonsensu (naprawdę ktoś wierzył, że genom dinozaura można uzupełniać kawałkami DNA żaby?!), ale taki był (i dla mnie jest) urok serii. Jak dla mnie naprawdę fajne kino rozrywkowe, efekty na dobrym poziomie, ładne zdjęcia i spotkanie z postaciami, które są jak starzy dobry znajomi. Może nie ma tego absolutnego "wow", które czułem, gdy jako 13-latek byłem w kinie na pierwszym filmie, ale z mojej strony pójdzie ocena na mocne 7.

ocenił(a) film na 7
MisiekMMK

Mam podobne odczucia wobec tego filmu ..Naturalnie , pierwsza część Parku Jurajskiego , pozostanie moją ulubioną na zawsze (Jurassic World 1 i 2 nie lubię ) , jednakże mam ogromny sentyment i sympatię wobec aktorów z pierwowzoru, i w dużej mierze to dzięki ich obecności w Jurassic World Dominion , moja ocena to także 7 . Lecz niech już więcej tego nie kręcą ..Steven Spielberg włożył swoje serce w dinozaury Parku Jurajskiego i tchnął w nie dusze , w serii Jurassic World tego nigdy nie było i nie będzie .

ocenił(a) film na 4
tomekguru

film kręcili jak pandemia korona wirusa się rozkręcała. Może dlatego film jest taki dziadowski, bo chcieli jak najszybciej go nakręcić, żeby się nie zarazić

tomekguru

W 93 dinozaury lepiej wyglądały niż te z Dominion. Niby technika poszła do przodu, a jakieś takie plastiki. Może dinusie dostosowały się do standardów XIX wieku i zaczęły się bawić botoksem, więc stąd ten efekt.

ocenił(a) film na 4
michalnachi

Niby 185 baniek budżetu a cgi słabiutkie. Poprzednie części miały lepsze efekty specjalne. Przewidywałem że fabuła, scenariusz będą kulały ale myślałem że chociaż dinozaury będą wyglądały na poziomie. Filmy z przed 10 lat wyglądają lepiej. Na co poszedł ten budżet? Starczyło tylko na wypłaty?

zaleski17

Pierwsza scena, która stanowiła też trailer całego filmu (która zaczyna się od pokazania czasów dinozaurów), była wspaniale realistyczna, a było to chyba same CGI (chyba, bo w końcowej scenie z Gigantozaurem wiem, że wymieszali tam efekty CGI z animatronicznym łbem tego smoka). Później rzeczywiście jakby sztucznie. Ale zastanawiam się, czy to po części nie dlatego, że mając sentyment do jedynki z 1993, zbyt usilnie przypatrujemy się dinozaurom zamiast jednak wtopić się w całą akcję, kontekst. To pierwsza rzecz. Druga – w filmie z 1993 większość scen to jednak była animatronika. Trzecia rzecz – postęp w CGI sprawia, że można oddać więcej detali. Być może to daje efekt, że dinozaury są czasem mniej realistyczne właśnie we współczesnych filmach. Mam na myśli to, że nie potrafią do końca udźwignąć tego postępu, nie umieją zrównoważyć np. dynamiki ruchu lub odległości danego stwora i mnogości tych detali (czasem można policzyć każdą łuskę na skórze, no naturalnie to nie wygląda). W Parku Jurajskim takiego problemu nie było.

ocenił(a) film na 4
tadzimierz_filmweb

Ja już nawet nie sięgałem do pierwszej części JP. W pierwszym Jurassic World były lepsze efekty. Są filmy w których CGI wygląda zacnie. Coraz częściej jednak w filmach z dużym budżetem te efekty wyglądają po prostu gorzej. Nie wiem, może koszta tego strasznie poszły w górę.

tomekguru

Jak dla mnie ten film powinien się skończyć właśnie na jedynce. :)

ocenił(a) film na 5
tomekguru

Nie wiem jak, ale przebrnelam przez caly film. Od samego początku bylo mi ciezko zaadeptowac sie w fabułę. Najlepsza scena dla mnie z całego filmu byla juz koncowa, gdzie dwie moje ulubione osoby w końcu po dlugim czasie wrocili do siebie jako para.

nadzia_filmaniak

Od 2010 roku produkcja filmów ssie. Na palcach jednej ręki można policzyć naprawdę dobre kino. Kiedyś filmy robili ludzie z pasją. Odkąd w Hollywood rządzą prawnicy i księgowi to poziom kina zszedł na psy. Liczy się tylko hajs. Aktorów się dobiera ze wzgledu na wygląd, a nie umiejętności. Wysyp wymuskanych lalusiow i lalek Barbie. Dawniej aktorzy byli naprawdę wszechstronnie uzdolnieni. Trenowali aktorstwo, fechtunek, sztuki walki itd itp. Byli charyzmatyczni. Pacino, Deniro, Hackman, Williams, Brando to były wybitności, do ktorych dzisiejsze aktorzyny nawet nie próbują się przybliżać swym warsztatem. Dziś wystarczy trener personalny i mamy Pana aktora. W nowych jurassicach nie ma kompletnie chemii między aktorami. Dialogi są tak samo sztuczne jak dinozaury. Hajs się zgadza i tak trzeba podsumować ten film.

ocenił(a) film na 5
michalnachi

Niestety, era lśniących gwiazd w stylu Redford DeNiro, Ford, Hackman....zanikła. Młodym aktorom faktycznie brak ikry do grania, liczy się zarobek a nie satysfakcja dla widza. Strach myśleć co przyniesie przyszłościowa branża filmowa,i ile gniotów remakowych się doczekamy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones