6 126
chce zobaczyć
{"type":"film","id":805204,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Killers+of+the+Flower+Moon-2021-805204/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Killers of the Flower Moon
 • Film naprawdę zapowiada się kosmicznie. Już z rok temu, gdy na jaw wyszło,że scenariusz zmienia kierunek na bardziej złożony i mniej komercyjny, pisałem, że to może przypominać "Aż poleje się krew". Teraz właśnie rolę dyrektora scenografii przejął legendarny Jack Fisk, który pełnił ta samą funkcję przy okazji dzieła PTA(a także przy "Mistrzu", "Drzewie życia" Malicka, "Zjawię" Iniarritu czy "Mullholand drive" Lyncha.

  Przedwczoraj był także podcast ze scenarzystą Ericem Rothem, który zdradził kilka ciekawostek. Powiedział, że zmiany kontrastu w scenariuszu były dobrym pomysłem, a sam film będzie czymś wielkim, niepodrabialnym, jedynym w swoim rodzaju,a także że to będzie prawdopodobnie najlepszy film przy jakim pracował(a pracował m.in. przy "Forest Gump"). O rolach DiCaprio i Plemonsa powiedział, że są równe w filmie, a Plemons jest bohaterem jako postać,a nie czasowym. O kreacji Leo powiedzial zaś znamienite słowa. Rzekł, że to rola skrajnie złożona, nieoczywista, sprytna i dla sprytnego aktora, i że gdyby taka kreacja przy dużym filmie była do wzięcia w złotej epoce kina, to na pewno przejąłby ją Montgomery Clift. To wiele mówi o tym dlaczego Leonardo porzucił rolę bohatera oczywistego na rzecz odegrania właśnie Ernesta Burkharta...

  Ważne role w filmie dostali również dwaj utytułowani muzycy - debiutujący Jason Isbell,a także Strugill Simpson. Do obsady dołączyli w tym samym czasie William Belleau, rdzenny Amerykanin, a także charakterystyczny Louis Cancelmi, którego Scorsese odkrył już przy okazji "Irlandczyka". W obsadzie są także rdzenne amerykanki zatrudnione wcześniej - legendarna Tantoo Cardinal, Lily Gladstone(jako żona postaci odgrywanej przez Leo), a także Jillian Dion, Janea Collins i Cara Jade Myers (jako jej siostry).

  Zdjęcia ruszają za około dwa tygodnie. Operatorem jest Prieto

  Za muzykę odpowie Robbie Robertson, znany m.in. z "Wilka z Wall street" czy "Irlandczyka".

 • mateos8 Do obsady kilka dni temu dołączyli również: Rdzenny Amerykanin - Tatanka Means oraz Pat Healy, Michael Abbot jr i Scott Shepaard w roli brata postaci DiCaprio. Wszyscy w dość znaczących drugo-trzecio planowkach. Widać, że Martin nie szarżuje z obsadzaniem twarzy z "pierwszych stron gazet" w rolach pobocznych, a daje szansę niszowym, ale jednak i też znakomitym warsztatowo odtwórcom - co się nie bywale ceni i jest kolejnym, entym PLUSEM produkcji.

  ***

  Prace przed produkcyjne w Pawhusce(Oklahoma) idą pełną parą. Przerabiane są wszelkie budynki, ściągane są auta z lat 20' , budowane tory i stare machiny do wydobywania ropy, castingi nie ustają. Kilka źródeł się mija z informacjami na temat rozpoczęcia zdjęć - jedno podają początek maja. Inni mówią, że ten miesiąc, a nawet przyszły tydzień (co by się pokrywało z info od Rotha). Więcej jest jednak tych drugich i patrząc na zdjęcia z prac przed produkcyjnych to też skłaniałbym się na ten miesiąc.

  https://mobile.twitter.com/OsageNews/status/1382473140773605...

 • mateos8 Jednak - wczoraj, vide 19.04, oficjalnie rozpoczeto produkcję!

 • mateos8 https://twitter.com/OsageNews/status/1385704786708766720

 • mateos8 https://twitter.com/OsageNews/status/1385703323576066048

 • mateos8 Pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu przedstawiające postaci grane przez DiCaprio i Lily Gladstone.
  https://twitter.com/OsageNews/status/1391788850545111042/pho...