Kimi no Na wa.

2016 1 godz. 46 min.
8,3 22 621
ocen
8,3 10 22621
12 433
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"type":"film","id":760082,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Kimi+no+Na+wa.-2016-760082/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Kimi no Na wa.
  • Obejrzałam to dzisiaj. Prawdziwy wyciskacz łez. Bardzo wzruszające anime. Główni bohaterowie mnie oczarowali. Jednym słowem wspaniały seans. Jednakże i tak większość Polaków powie, że to przecież "bajka dla dzieci". Ech Polacy pod tym względem są strasznie zacofani. Czasem anime jest bardziej wartościowe niż nie jeden amerykański film. Nie twierdzę oczywiście, że wszystkie amerykańskie produkcje są złe, ale są tak hollywoodzkie... to mnie trochę odstrasza.

• morgana_lefay_2 Z drugiej strony skądś taki stereotyp jest.

Też mi się film spodobał :)

• dhqisajah ocenił(a) ten film na: 10

Magnolia1993 Stereotyp wziął się zapewne stad, że anime jest animowane, wiec jak coś jest animowane musi być dla dzieci, bo u nas tak jest i koniec, i większość Polaków ma Japończyków za idiotów, poprzebieranych za lolitki i inne takie.

• Heller1304 ocenił(a) ten film na: 10

dhqisajah Mangozjeby łączmy się!!

• dhqisajah ocenił(a) ten film na: 10

morgana_lefay_2 Ja się zakochałam w tej produkcji, naprawdę. Obejrzę jeszcze nie raz.

dhqisajah To obejrzzzzzyj! Ja przed chwilą obejrzałem i daję 10/10.

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• Eiris_80 ocenił(a) ten film na: 7

Heller1304 Kochani, a gdzie można obejrzeć to cudo w polskiej wersji?

Eiris_80 Tu:
    https://shinden.pl/series/45192-kimi-no-na-wa/episodes
    Albo tu:
    https://animeon.pl/anime/39/kimi-no-na-wa

• kundzia44 ocenił(a) ten film na: 6

morgana_lefay_2 Właśnie obejrzałam film i szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziona. Znam twórczość Mokoto Shinkaia i tworzy naprawdę piękne animacje i ciekawe historie, ale z drugiej strony jest nieco wtórny. Cały czas opowiada o młodzieńczych zauroczeniach, które odciskają się na bohaterach przez wiele lat, czekają na siebie i spotykają się bądź nie. Sam pomysł jest ciekawy, jednak trochę za szybko pociągnęli ten rozwijający się między nimi romans. Znaczy wiadomo nie spotkali się, tylko żyją cudzymi życiami, więc poznają się nawzajem, ale trudno mi tam zobaczyć początki uczucia. Nagle nam rzucają w twarz: podoba Ci się ktoś inny, ta płacze jak umawia go na randkę i jakoś nie czuję i trudno mi uwierzyć, że już te emocje i uczucie. Jakaś więź, koleżeństwo owszem, ale nie zauroczenie. Wydawało mi się to nieco pospieszone i brakowało mi scen, w których odkrywali siebie nawzajem i widzieli co ich łączy. Fajny twist w pewnym momencie, ale wszystko co dzieje się potem wydaje mi się nieco rozwleczone, zbyt oczywiste. I jakoś zabrakło relacji Mitsuha - ojciec, zabrakło mi tam puenty. Wszyscy zaraz mnie pewnie zjedzą, ale generalnie w porządku, choć nic niesamowitego ;)

• kundzia44 Wiesz każdy ma inny gust i nikt nie powinien się doczepić. O gustach się nie dyskutuje :) Bynajmniej ja zawsze z takiego wychodzę założenia.

• kundzia44 zgadzam się z kundzia44 w 100%

• rascal0pl ocenił(a) ten film na: 10

morgana_lefay_2 A ja myślę, że to nie tylko problem Polaków. Serio. Zobacz jak wielkim krajem jest Ameryka. Prawdopodobieństwo sukcesu japońskiego filmu tam jest o wiele większe. Dlaczego? Z prostego względu. Przy takiej ilości ludzi, zdecydowanie łatwiej znaleźć fanów gatunków, czy ludzi z bardziej otwartymi umysłami.
    Btw i tak mam wrażenie, z tego co czytałem w recenzjach, że nawet tym, którym się podobało - nie zrozumieli oni tego filmu, tylko odebrali bardzo powierzchownie jako zwykły romans, ze względu na brak znajomości kultury i wierzeń Japończyków.
    Trochę się u siebie rozpisałem na ten temat:
    https://rascal.pl/anime-manga-japonia/kimi-no-na-wa-2016/

• mhrocznyszatan ocenił(a) ten film na: 6

rascal0pl Myślę, że przesadnie hajpujesz ten film po prostu. Odniesienia jakie wymieniasz, i które mają być dowodem cudownej fabuły - podobne znajdziesz w każdym bardziej przemyślanym filmie. Zamieszczanie ich nie jest niczym niespotykanym. A czerwona nić przeznaczenia jest przez japońców chyba upychana do każdego cholernego romansu. A w :"Twoim imieniu" to wręcz ta metafora rzygała na widza co parę chwil. Shinkai upychał te czerwone nici gdzie się tylko dało.

Zgadzam się z opinią wyżej. Shinkai jest strasznie wtórny. Od czasu "Jej kota" robi ten sam film, z jedynie lekko zmienioną otoczką.

mhrocznyszatan "podobne znajdziesz w każdym bardziej przemyślanym filmie"
    Czymś takim można podsumować dosłownie wszytko. Czepiłeś się tej czerwonej nici, a ja wyraźnie pisałem, że to kompilacja tego wszystkiego oraz samego pomysłu, czy klimatu sprawiła, iż uważam to dzieło za genialne - nie sam jeden element. Nie jest ważne, że coś pojawia się często lub nie (sporo motywów, o których wspomniałem nie pojawia się prawie wcale), ważne jest to, jak jest użyte by poprowadzić fabułę. No i jak już wspomniałem gdzieś chyba też - ten film różnił się kompletnie od tego, co prezentował wcześniej. A, że tematyka podobna? Tutaj również możemy dosłownie każdy film czy serial podsumować w ten sposób.

rascal0pl Nie, nie dosłownie wszystko, bo to ty wyszedłeś z teorią, że nikt inny nie zwrócił uwagi na to. I że trzeba znać dobrze kulturę japońską, by wiedzieć jaką rolę pełni w niej nić :)

I tematyka? Cała budowa postaci i fabuły jest identyczna w każdym kolejnym filmie shinkaia. Mamy młode osoby, zaprzyjaźnione w dzieciństwie, które w jakiś sposób zostały od siebie rozdzielone. I jakimś magicznym zbiegiem okoliczności udaje im siębie odnaleźć w ostatniej scenie filmu. Przy czym same filmy przetykane są pięknymi pejzarzami nieba, długimi ujęciami szkoły, fascynacją pociągami i generalnie pokonywaniem przestrzeni w poszukiwaniu drugiej osoby. Wszystkie mają podobną muzykę, podobne charaktery postaci i tak dalej i tak dalej. W każdej bohaterowie są nieśmiałymi osobami, które nie potrafią wyznać drugiej osobie swoich uczuć. Bohaterów nawet spotykają podobne przygody. I nie zasłaniaj się tym, że to uproszczenia którymi można każdy film scharakteryzować. Bo tak nie jest.

• Equmini ocenił(a) ten film na: 9

morgana_lefay_2 Czuje, że obejrzę jeszcze nie raz :D

• AndcRew ocenił(a) ten film na: 7

morgana_lefay_2 Anime bardzo fajne... gdyby nie ten idiotyczny dobór muzyki. W anime Mizayakiego gra orkiestra... tutaj chyba wynajęli jakieś licealne kapele pop-rockowe. To tak jakby w Reksiu puszczać przeboje taneczne Krzysztofa Krawczyka. Muzyka strasznie spłyciła ten film.

AndcRew Shinkai po prostu lubi taką muzykę. Jeśli dobrze kojarzę, to we wszystkich jego filmach jest podobna.

AndcRew Orkiestry to najnudniejszy i najbardziej generyczny rodzaj ścieżki dźwiękowej. Nie mogę sobie wyobrazić nic mniej kreatywnego niż używanie w pełni orkiestrowego soundtracku. Jak słyszę coś takiego to robi mi się niedobrze, ponieważ wszystko w tym stylu brzmi niemal identycznie. Dobrze, że to nie jest częsta praktyka jeśli chodzi o anime. No i moim zdaniem bardzo wyrywkowo oceniłeś muzykę w KnNW, ponieważ wspomniałeś jedynie o 3(!) insert songach (jedna na start, druga i trzecia w połowie), a nie samej muzyce tła towarzyszącej widzowi przez cały film. Ogólnie jest mnóstwo wstawek orkiestrowych również w całej ścieżce dźwiękowej. Motyw końcowy (なんでもないや/nandemonaiya) jest swoją drogą genialny.