Ju-on

1 godz. 32 min.
6,8 17 134
oceny
6,8 10 17134
3 766
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":3}
{"type":"film","id":107475,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ju-on-2002-107475/tv","text":"W TV"}]}

W pewnym domu, który teraz stoi pusty wydarzyła się tragedia. Ojciec przed popełnieniem samobójstwa zamordował swoją żonę. Ich sześcioletniego synka nigdy nie odnaleziono. Od tego czasu zły i brutalny duch matki nawiedza tą posiadłość zarażając nienawiścią i zarazą każdą żywą istotę, która przekroczy próg domostwa.

Nishina Rika jest wolontariuszką, która przez przypadek odwiedza ten dom. Zauważa w nim małego chłopca, który po chwili znika. Nishina po pewnym czasie orientuje się, że historia tego domu jest prawdziwa, ponieważ przekleństwo rzucone na nią po wizycie w tym domu sprawiło, że zaczęli umierać po kolei członkowie jej rodziny. Dziewczyna musi rozwikłać sprawę i znaleźć rozwiązanie, zanim śmierć przyjdzie i po nią kończąc jej krótkie życie...

Takeo Saeki w ataku szału morduje w mieszkaniu swoją żonę Kayako, po czym sam popełnia samobójstwo. Ich synek Toshio znika bez śladu. Od tego czasu na dom pada klątwa - ktokolwiek przekroczy próg w niedługim czasie ginie. Wolontariuszka Rika dostaje za zadanie udać się do przeklętego domu i sprawdzić co się dzieje z rodziną, która obecnie tam mieszka, ponieważ poprzedni wydzielony do tego człowiek zniknął w tajemniczych okolicznościach... Dziewczyna znajduje tam małego chłopca i...nie wraca z owego mieszkania już przez długi czas. Zaczynają dziać się coraz to dziwniejsze i straszne rzeczy, co w efekcie zapoczątkuje falę śmierci... Klątwa JU-ON, to klątwa człowieka, który zginął przez poryw wściekłości, klątwa, która wciąż otacza miejsce jego śmierci... Na zawsze.

blacki
opis użytkownika

Toyama prowadzi śledztwo w sprawie śmierci pani Sachie i mieszkającego z nią małżeństwa. Znaleziona na miejscu nieprzytomna Rika twierdzi, że widziała w domu małego chłopczyka. Stopniowo detektyw zaczyna poznawać tajemnicę miejsca, w którym przed laty rozegrała się tragedia. Odkrywa też że ciąży nad nim klątwa, która dotyka każdego kto się w nim pojawi.

Wolontariuszka Rika ( Megumi Okina ) zostaje wysłana do domu pani Sachie. Na mijescu zastaje wielki bałagan i wyczerpaną kobietę. We wnętrzu jednej z szaf odkrywa Toshio, małego chłopca o dziwnie bladej twarzy. Kiedy wraca do pani Sachie, widzi nad jej ciałem cień. Przerażona traci przytomność. Kiedy dochodzi do siebie, w domu jest pełno policji. Okazuje się, że jej podopieczna nie żyje. Funkcjonariusze znajdują na strychu ciała pozostałuch mieszkańców domu. Detektyw Toyama (Yoji Tanaka) zaczyna śledztwo.

izabel661
opis użytkownika