Audycja zawiera lokowanie produktu

Rozumiem, że Apple wyłożyło hajs, więc ich macbooki nieustannie przewijają się w filmie, ale gadka o znakomitych osobowościach, które odeszły i wymienienie Steve'a Jobsa obok Edisona i Einsteina rozwaliło mnie na łopatki :D

68
 • Steve'a Jobs Był wizjonerem naszego pokolenia. Edison też większość swoich wynalazków wynalazł tylko dla kasy.

 • Edison? Wielkim wynalazcą? Kimkolwiek ważnym? Hahahahaha

  Jeśli znasz angielski, polecam się doedukować. Każdemu po kolei to polecam, bo przeciera oczy. To co w szkole mówią, to tylko mały ułamek prawdy.
  http://theoatmeal.com/comics/tesla

  Edison... Haha

 • Nie wiem czy oglądasz jakieś produkcje USA, ale jeżeli tak to powinieneś zauważyć, że niemalże we wszystkich filmach/serialach z USA są produkty apple, no czasem blackberry. To wszystko. Nawet czasem bawią mnie, gdyż wygląda to tak jakby każdego tam było stać na Iphone'a itp. Dlatego myślę też, że przyczepiłeś się do czegoś co przewija się we wszystkich filmach/serialach. I musisz się zgodzić, że nie ma takiej chamskiej reklamy jak w naszych produkcjach, gdzie wyglądało by to mnie więcej tak: "bla bla bla jak dobrze, że mam Iphone'a bo na niego jest dostępna aplikacja bla bla bla".

 • Co do produktów Apple, to w amerykańskich filmach będą się one pojawiać często, bo dla amerykanów są one czymś powszechnym, to nie jest wydatek na poziomie 2 miesięcznych zarobków jak u nas tylko kwestia niecałej wypłaty. Do tego dochodzi kwestia inteligencji amerykanów i podatności na trendy a te firma Jobs'a potrafi kreować wybitnie i mamy to co mamy, czyli wszechobecne przekonanie, że iPhone'a, iPada i Maca posiadać trzeba i sporo amerykanów je posiada a to przekłada się na przemysł rozrywkowy. Zgadzam się natomiast ze zdaniem o Jobsie jako wybitnym umyśle na równi z Einsteinem. Steve nie był wizjonerem, był jedynie bardzo dobrym marketingowcem. Innowacyjności w produktach Apple nie ma za grosz, są nad wyraz drogie zupełnie nieadekwatnie do swoich funkcjonalności i jakości, wszystko co było i jest sprzedawane pod logiem nadgryzionego jabłka jest produktem pierwotnie wymyślonym przez inne osoby i firmy zupełnie niezwiązane z firmą Apple. Jedyne co je z nią łączy jest fakt, że zostały ukradzione i wypromowane prze Apple.

  • Jasne, świadom jestem tego, jak powszechne to jest, ale powyższe to już skrajność w tego typu zabiegach :D

  • Nie masz pojęcia o czym piszesz.. Produkty Apple mają swoją wartość, widoczne nie miałeś z nimi nigdy wspólnego ale spokojnie ich wyższa cena spłaca się już przy roku użytkowania. Dla przykładu:
   Uruchomienie komputera Windows ok 1min MAC- 5s
   Uruchomienie przeglądarki strony, działanie to kwestia ok 5min w stosunku godzinnym
   Idealne połączenie z iphone/ipad zyskasz kolejne 5min w stosunku godzinnym
   Świetnie działający kalendarz itp.
   Takich plusów jest dużo.
   Ale realnie na macu w przeciągu godziny zaoszczędzasz 10min.
   Pójdę na korzyść WIN i przyjmę żę dziennie zaoszczędzasz ok 1h pracując na MAC`u
   w skali miesiąca to 20h w skali roku to 240h licząc zarobki 240*20zł daje wynik bliski 5000zł
   Komputery porównywane różnią się ceną ok 3000zł. Więc MAC juz zarobił.:)
   Jakość. Ostatni mój laptop na Windowsie to Dell Precision M4800 (nowy kosztował blisko 15 000zł) Najwyższa możliwa półka Della i po 2 latach korzystając delikatnie bo nie był zbyt mobilny wyglądał gorzej niż mój MacBook Pro który ma już 6lat i jest mocno eksploatowany. Na nim nie widać śladów zużycia.
   Więc macie małe uświadomienie - dla ścisłości jestem informatykiem którego trudno było przekonać do Maca, ale po 2dniach nie widziałem innych komputerów.

   Teraz dla tematu, tak Jobs był wizjonerem i stworzył coś co zmieniło świat, nikt w tamtych czasach nie wierzył w to że komputer może być w domu! Job wykreował taką modę. Stworzył coś co nie istniało - "Komputer dla zwykłego człowieka". Doskonale znam historie, m.in. kradzież patentów firmy XEROX czy jego wymyślona wojna z IBM ale to były elementy. Tak samo jak szło i żarówka. Jobs poskładał wiele zmiennych, potrafił to sprzedać i powstał taki sprzęt.
   Co do ceny sprzęt Apple w stanach jest w tej samej cenie co inne marki a jest zdecydowanie lepszy dlatego tam jest tak popularny, ludzie umieją liczyć czas i wiedzą ile jest wart.

 • Pracuje w Irlandii. naprawiam telefony 90% rynku telefonów to apple w domu każdy ma ipada ipoda i iPhone'a wiec nie sądzę ze apple musiało wyłożyć kasę na film, tak samo jest w Anglii i Ameryce. jak zapytasz o PC z Windowsem to 90% zada ci pytanie "what does it mean".

 • Obejrzyj sobie naszego "Kilera". Co chwilę "lokuje się tam" pewna sieć telefonii komórkowej - jeszcze bardziej nachalnie

 • Fajo masz racje w sto procentach :) Steve Jobs niczego nie wymyslil. Byl marketingowcem, PR itd. Pierwszy i pozniejsze tez komputery (a od tego powstalo Apple) "zbudował" nasz rodak Steve Wozniak.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: