1 godz. 26 min.
5,4 1 482
oceny
5,4 10 1482
983
chce zobaczyć
{"rate":5.5,"count":4}
{"type":"film","id":817243,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Koko-di+Koko-da-2019-817243/tv","text":"W TV"}]}

Pogrążeni w żałobie Tobias i Elin wyruszają pod namiot, aby zbliżyć się do siebie i spróbować uratować rozpadające się małżeństwo. Na miejscu, zamiast wyczekiwanej sielanki, zastają troje cyrkowych artystów, którzy wciągają ich w wir okrucieństwa, upokorzeń i psychicznego terroru.

platforma vod

Historia rodziny i urodzinowego przyjęcia, która nieoczekiwanie zmienia się w na poły baśń, na poły horror. Realizm powoli ustępuje pod naporem surrealistycznych zdarzeń, w fabułę wdziera się animacja, ożywają namalowane na pozytywce postaci. Monotonny, zapętlony dźwięk tej najbardziej melancholijnej z dziecięcych zabawek powraca u Nyholma w ścieżce dźwiękowej. Raz po raz odtwarza się też koszmar, z którego nie mogą się wydostać główni bohaterowie, sterroryzowani na leśnym campingu przez trzy groteskowe figury i wściekłego rottweilera. Biały kot jako zwiastun złej nowiny, czarny las, samotny domek czarownicy i melodyjka z pozytywki tworzą atmosferę jak ze złego snu, z którego nie sposób się wybudzić. Tym snem w przypadku Elin i Tobiasa jest poniesiona kilka lat wcześniej ogromna strata i choć wydają się gotowi, by rozpocząć normalne życie, wciąż zmagają się z gniewem, poczuciem winy, żalem i bólem. Każdy z wariantów sytuacji powtarzającej się na campingu rozwija opowieść o wzajemnych pretensjach i urazach, o rozpaczy i miłości, które w węzeł sprzecznych emocji splata żałoba.

opis festiwalowy

Przeżywający wieloletni kryzys małżeński Elin i Tobiasza wyruszają w podróż, mającą przywrócić harmonię w ich nadszarpnięty tragicznymi wydarzeniami związek. W malowniczym lesie spotykają cyrkowców, którzy urządzają dla nich zabawne gry. Bawić mają one jednak jedynie ich organizatorów, małżonkowie zaś zostają w ich wyniku poddani upokorzeniom i skutecznie sterroryzowani. Raz za razem zmuszeni zostają do przeżywania jednego dnia, aby znaleźć wyjście i przerwać błędne koło.
Ten rozdzierający serce horror to psychologiczna opowieść grozy o parze uwikłanej w zapętlony koszmar swych zmaterializowanych lęków.

platforma vod