PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6818}

Komando FOKI

Navy Seals
6,1 5 139
ocen
6,1 10 1 5139
Komando FOKI
powrót do forum filmu Komando FOKI

film z ery vhs

ocenił(a) film na 6

oj ogladalo sie ,fajne czasy. Tlumaczenie tytulu rzeczywiscie tragikomiczne , ja na kasecie mialem komandosi morscy.

kamdek

taaa slyszac komando foki w tv myslalem, ze to jakas komedia

kochamAndzie

Ja też tak skojarzyłem, że to komedia.

kamdek

Tylko, że zarówno w materiałach prasowych, książkach (wspomnieniach) pisanych przez ex- komandosów z tej jednostki, jak również potocznie - też się często pojawia takie określenie - foki.
I było to jak najbardziej celowe zagranie - zabawa słowem, jako porównanie - foka zwierzę żyjące zarówno na lądzie, jak i w wodzie (przy czym woda to jej główne środowisko) - podobnie jak specyfika tej jednostki...
Choć zamiast komando faktycznie znacznie lepsze byłoby określenie "oddział"

kamdek

Foki bo nazwa jednostki to US NAVY SEALs (sea, air and land).

ocenił(a) film na 7
kamdek

Też mam, lektorem tej wersji Tomasz Knapik jest. Oczywiście to pierwszorzędny pirat :D. Ale lepsza była oficjalna wersja od ITI z tł. Tomasza Beksińskiego, tam Jarosław Łukomski czytał - nie dość, że przekład o klasę lepszy, profesjonalniejszy, to jeszcze bardzo ostry, opiewający w liczne bluzgi.

ocenił(a) film na 3
kamdek

Ja wiem, że to film z lat 80/90 i rządzi się swoimi prawami... Ale litości... Navy Seals z bieda sztabów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones