Komedia małżeńska

1993 1 godz. 35 min.
7,1 25 701
ocen
7,1 10 25701
2 211
chce zobaczyć
{"rate":5.33333,"count":3}
{"type":"film","id":6820,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Komedia+ma%C5%82%C5%BCe%C5%84ska-1993-6820/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Komedia małżeńska
 • renounce ocenił(a) ten film na: 6

  Glowna bohaterka okradziona przez cyganki. Dzisiaj taki numer by nie przeszedl.

  Dzis w czasach popapranej poprawnosci politycznej rezyser za cos takiego musialby sie publicznie ukorzyc, przeprosic i ofiarowac jakis szmal na Dom Cygana czy cos w tym stylu.

  Wybiorcza i TeFauEn zaczely by lincz rezysera, zarzucajac mu szowinizm, ksenofobie, faszyzm i pewno przy okazji homofobie, bokazdy ksenofob to homofob.

  Rezyser poddany towarzyskiemu ostracyzmowi musialby sie ugiac i dac sie zaprosic do talk show 50-letniego nastolatka, pol-idioty w rogowych okularach. Tam musialby zlozyc obszerna samokrytyke i napluc na Polske i poski katolicyzm. Wyjasnic, ze cygany to narod bardzo pracowity i najuczciwszy w swiecie a on sam ulegl tylko niesprawiedliwym stereotypom.

  Jako pokute dostalby nakrecenie filmu gloryfikujacego cyganow, ich milosc do uczciwej pracy, zamilowanie do uczciwosci oraz przy okazji skrytykowac polski koltunizm.

  Wtedy glupki spod znaku politycznej poprawnosci bylyby usatysfakcjonowane.

 • renounce Przede wszystkim sam byś podpadł za słowo "cyganki", bo teraz to są tak zwane "Romki" (i pewnie A'Tomki:-))
  A pisząc serio to też sądzę, że w ciągu 20 lat Polaków już na tyle wytresowano, że wcale bym się nie zdziwił jak reżyser zrezygnowałby z takiej sceny.

 • Jack_Holborn wy dzielni obrońcy narodu!
  cyganie kradną a ta lewacka polityczna poprawność każe mówić inaczej.

  Walczcie z tym! walczie z cyganami, z arabami, z murzynami, z gejami!!!! walczcie tylko wy zostaliście, ostatnia linia oporu aby polska była polską!!

  KRETYNI

 • Pawel_G_ ocenił(a) ten film na: 7

  BartasBartas Tylko potwierdzasz ich słowa pajacu.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • zbawiony ocenił(a) ten film na: 8

  renounce dokładnie tak :) . Nie zdziwię się jak za jakiś czas tego typu sceny będą po prostu usuwane.

 • renounce Akurat Cyganów nadal nie chciałaby mieć za sąsiadów większość ankietowanych Polaków. To najbardziej nielubiana mniejszość etniczna, obok Arabów.

 • Trojden Tylko, że Arabowie nie są mniejszością etniczną. Więc prawdopodobnie Cyganie są najmniej lubianą mniejszością etniczną. O reszcie mniejszości etnicznych statystyczny Polak wie tyle, co nic.

 • littlelotte52996 Parcowałam z Łemkiem- przesympatyczny człowiek. Cyganów nie trawię bo jestem z natury naiwna i nie lubię kombinatorstwa...

 • paulina_corleone Ja staram się nie dać stereotypom, ale napotkani na życiowych ścieżkach Cyganie najlepszego wrażenia nie pozostawili :)
  A co do Arabów, to oni po prostu nie są mniejszością etniczną. O ile w ogóle są jakąś mniejszością (wedle kryteriów RP), to mogą być narodową.