Komornicy

Repo Man

1984 1 godz. 32 min.
6,2 1 752
oceny
6,2 10 1752
1 477
chce zobaczyć
{"rate":5.5,"count":2}
{"type":"film","id":88333,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Repo+Man-1984-88333/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Komornicy
  • Axel ocenił(a) ten film na: 8

Skąd ten tytuł "Komornicy" ? Ja zawsze ten film znałem jako "Repo Man" - w takiej wersji był emitowany na Polsacie z Tomaszem Knapikiem w roli lektora. Tak więc nie wiem skąd wytrzasnęli ten głupi i prymitywny tytuł "Komornicy", który zupełnie nie pasuje.
    No a film niezły ogólnie. Dobra rola Esteveza no i ta tajemnica z bagażnika tego auta. Ogólnie miło wspominam.

• Picu ocenił(a) ten film na: 7

Axel Leciał z 2 lata temu na C+ pod takim tytułem, więc jakiś 'mondry łeb' musiał dodać jako polski tytuł. Ale spoko jeśli tylko polsat wyświetli jeszcze raz będzie można zmienić (to się pewnie już nie zdarzy). Z drugiej strony lepsi tacy komornicy niż ten nasz polski ;)

• kikujadek ocenił(a) ten film na: 7

Axel Tak se nieraz myślę że ci co tłumaczą to wcale angielskiego nie znają, tylko na podstwie fotosów zgadują o czym jest mowa...

• Axel ocenił(a) ten film na: 8

kikujadek Zwłaszcza, że Repo Man w ameryce to nie to samo co u nas Komornik.

• kikujadek ocenił(a) ten film na: 7

Axel No dobra to samo... ;}

• bibbobibowski ocenił(a) ten film na: 7

Axel dobrze że zmeinili bo repo man kojarzyło by się z jakimś super hero, a komornicy to zawsze coś negatywnego i bardziej życiowego, więc bardziej pasuje wg mnie

• SithisDagoth ocenił(a) ten film na: 8

bibbobibowski Repo men z filmu też byli negatywnie kojarzeni, więc pod tym względem by pasowało.

• bibbobibowski ocenił(a) ten film na: 7

SithisDagoth Ale odgrzebane:P No tak ale w końcu repo man to właśnie komornicy samochodowi o których był ten film :P Stwierdzam, że chyba zostałbym jednak przy tytule Repo Man, bo pod tym tym tytułem go zapamiętałem, a 'komornicy', od razu wyleciałoby mi z głowy. Zresztą tytuł ten trochę spłaszcza prawie komiksowy film Coxa, tu nie chodzi o bycie komornikiem, ale o konkretny styl życia, z polskim komornikiem takim jak np. u Feliksa Falka nie wiele ma do czynienia, toteż Repo Man lepiej oddaje charakter tytułu.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

Axel A najlepsze jest to, że na imdb funkcjonuje polski tytuł "Handlarz" ...
    http://www.imdb.com/title/tt0087995/

• schiz ocenił(a) ten film na: 1

nie funkcjonuje

• iraz75 ocenił(a) ten film na: 3

Axel Repo man - komornik samochodowy, tak ich tam nazywają
    https://www.diki.pl/slownik-angielskiego/?q=repo+man

• Axel Powinno być raczej "Windykator", i to właśnie w liczbie pojedynczej, bo takie jest znaczenie oryginału. Komornik to funkcja urzędowa.