PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=361406}

Konklawe

The Conclave
6,4 2 413
ocen
6,4 10 1 2413
Konklawe
powrót do forum filmu Konklawe

Z opisu wynika, że film jest o najbardziej rozpasanym papieżu w historii Kościoła. Jego córka Lukrecja była słynną trucicielką i miała wielu kochanków. Syn Aleksandra był kardynałem i umarł na syfilis. To właśnie rządy Aleksandra III Borgii doprowadziły do reformacji. Oczywiście sam Aleksander będąc już papieżem nie stronił od kobiet. Ciekawe co na ten film powiedzą moherowe berety?

slroslen

to między innymi rządy Borgii doprowadziły do reformacji, ale na pewno nie był to główny powód - odsyłam do książek o reformacji. Pozdor 600

dziajda

ja natomiast odsylam do ksiazki Mario Puzo - Rodzina Borgiów ;)

slroslen

Nie nazywał się Aleksander III lecz Aleksander VI. Tak dla ścisłości. A film warto obejrzeć. Dla samej historii.

slroslen

hehe w jakims tam rezulatacie moze i przyczil sie do reformacji choc sam ten proces jest tak zlozony ze nawet nie chce mi sie go to wyjasnaic. A Aleksander III ladne jaja dawal jako papiez:D

Fame_chamber

Jak ktoś napisał wyżej nie III lecz VI.
Zainteresowanym polecam przeczytanie garstki informacji na temat tego cżłowieka...:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Papie%C5%BC_Aleksander_VI

Jest on dziś uważany min. za pierwowzór dla przyszłych ojców chrzestnych włoskiej mafii :]
Pzdr

Crazy_3

Oprocz tego, ze Aleksander IV miał córkę i syna to na dodatek organizował orgie, na których z Lucrecją i synusiem współzył.. Takze za normalni to oni na pewno nie byli. A mocherom nawet nie staraj sie tego mówić, bo padną na zawał ;)

ocenił(a) film na 7
Izasss

VI*

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

I nie, on z córką nie współżył, to mit.

ocenił(a) film na 7
slroslen

Aleksander VI*
Nie, byli gorsi papieże.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones