PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502441}

Koriolan

Coriolanus
6,3 7 642
oceny
6,3 10 1 7642
5,2 5
ocen krytyków
Koriolan
powrót do forum filmu Koriolan

Hej za rok mam maturke a nie lubie zabardzo czytać. Wolę obejrzeć ekranizacje, bo wolno czytam i nie lubie. Obejrzałam już "Nad Niemenem", "Chłopi" i został mi m.in. ten Mickieiwicz. Dlatego pytam czy to wierna adaptacja czy nudziarska i czy bardzo algoryczna? Żeby nie było że ja obejrzę, dwie godzinki w plecy a nic nie zrozumiem itak jakbym tego Kordiana nie czytała wogóle. To jak jest?

Birke_La_Folle

Algorytmiczna wręcz, wierna i nieścisła. Jak obejrzysz, to już do końca życia nie będziesz musiała niczego czytać, nawet instrukcji obsługi ekspresu do kawy...
Zbyt mało to popularny film, żeby tego typu prowokacja mogła się udać, towarzyszko :)

ManBehindTheMist

Adaptacja ta, oprócz samych walorów estetyczno-naukowych oraz - i możecie się tu ze mną niezgadzać, pewnie mało kto się zgodzi - nie tyle delikatnie, co dobitnie apodyktycznych w tym swoim nieudolnie zaowalowanym neodarwinizmie, posiada również walory inne. W sumie trudno tu nawet mówić o adaptacji, to bardziej takie dopasowanie się do istniejących realiów ssaj-faj, z pogranicza horroru i nie-horroru. Szeroko znana w wąskich kręga, na pewno zasługuje na bardziej skrupulatne rozłożenie na części tak pierwotne jak i wtórne.
Na pewno nie zgadzam się co do "wierna i nieścisła" a już w ogóle w kontekście algorytmicznym.

ocenił(a) film na 6
Birke_La_Folle

Dobre :) Tylko wiesz, Koriolan i Kordian to są dwa różne teksty... coś czuję, że przed tobą jeszcze długa droga do matury...

użytkownik usunięty
Birke_La_Folle

Wolno czytasz i nie lubisz ? I ty do matury chcesz podchodzić ? Wróć najpierw do podstawówki.Potem jest pełno takich niby wykształconych a w rzeczywistości to straszne tępaki.

Birke_La_Folle

Czemu tego nie ma na mistrzach?

Birke_La_Folle

"Nad Niemenem"? :D Biedny Pan Czesław się w grobie przewraca, skoro nad nim czytasz. :D

Birke_La_Folle

Obvious troll is obvious.

Birke_La_Folle

good one. :)

Birke_La_Folle

matura nie jest obowiązkowa, więc sobie odpuść może. kurde, jedna z nierozwiązywalnych tajemnic wszechświata - jak można nie lubić czytać?
mam nadzieję, że wpis owy jest takim żartem sytuacyjnym, facecją zabawną a wesołą ;)

kultowy

Daję moją wypłatę, że tak jest :) Spójrz sobie na jej profil, wpisy na blogu i ulubione filmy - to już oddaje obraz na tyle, by wiedzieć, że raczej Kordiana z Koriolanem nie myli :)

Birke_La_Folle

a tak btw "Kordian" to jest Słowackiego a nie Mickiewicza

Birke_La_Folle

To jest Koriolan Shakespear'a, nie Kordian. Rozumiem, że nie lubisz czytać, ale żeby aż tak? ;)

Birke_La_Folle

Przeczytałem sobie Wasze komentarze i mocno się ubawiłem, bo są doskonałe. Biedne dzieciaki w dzisiejszych czasach muszą coś czytać ! Tragedia to przecież ! :-) Potem w TV oglądam reportarz, kiedy rozpoczęło się Powstanie Warszawskie i dziewczęta z piskiem uciekają, macając nerwowo swoje iPhone'y w kieszeniach. Przecież jest Wikipedia... Ludzie. Nikt na to jeszcze nie wpadł, że na maturze można korzystać z Google ? To tak by ułatwiło życie, Szanowna Maturzystko. W ogóle, najlepiej nie myśleć. Bo się można zmęczyć... :-)

Loco_Mario_PL

A mnie bawią ci inteligentni prześmiewcy, którzy biorą ten wpis na poważnie.

FifiQ

Aaa, to nie było na poważnie ? :-) ojejku

ocenił(a) film na 7
Birke_La_Folle

"Kordiolana" po prostu nie wypada nie przeczytać, a już na pewno nie wypada maturzystce.

AbuKamil

Jednym słowem daj sobie spokój z tą maturą po twojej wypowiedzi wnioskuję że jesteś kolejna leniwom tępom dzidom bez przyszłości.

Birke_La_Folle

Dobre, udało ci się :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones