PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108083}

Królestwo niebieskie

Kingdom of Heaven
7,2 174 054
oceny
7,2 10 1 174054
6,3 18
ocen krytyków
Królestwo niebieskie
powrót do forum filmu Królestwo niebieskie

Po wczorajszym seansie director cut Królestwa niebieskiego zastanawia mnie jeden fakt: jakim to trzeba być debilem żeby zniszczyć taki film? Wersja reżyserska pokazuje że Królestwo niebieskie miało być jednym z najambitniejszych jego projektów, pokazuje film tak jak miał wyglądać w zamierzeniu Scotta. Jest to dłuższa wersja o prawie godzinę jednak zmiany są tak znaczące że to się w pale nie mieści min: dłuższy prolog, dłuższa scena bitwy w lesie, dłuższe sceny z Baldwinem Trędowatym, wprowadzenie postaci syna Sybilli Baldwina V (jeden z najbardziej znaczących wątków dla dramatyzmu filmu w kinówce w ogóle się nie pojawia), dodane sceny po zdobyciu Jerozolimy.
Królestwo niebieskie w wersji reżyserskiej jest jednym z najlepszych filmów Scotta śmiało równającym się z oscarowym Gladiatorem, którego w niektórych momentach nawet przerasta. Po prostu świetne kino historyczne! Dla wersji kinowej 6/10 dla reżyserskiej 9/10.

ocenił(a) film na 9
Kilinski

Zgadzam się. W wersji reżyserskiej wiele rzeczy się wyjaśnia np.dlaczego Balian całkiem nieźle walczył na początku. Kumpel kiedyś mi powiedział "kolejny film, w którym zwykły wieśniak jest największym rycerzem. Ja do niego: oglądałeś wersje reżyserska czy zwykłą?" On oczywiście oglądał wersje upierdo*oną, gdzie nie ma tych fajnych momentów. Dlatego drodzy rodacy. Tylko wersja reżyserska.

Fuxik12

Obejrzałem tylko wersję reżyserską (za sprawą tego i podobnych wątków na tym forum) i szczerze nie mam pojęcia co w tym filmie mogło być wycięte, praktycznie wszystko wydawało mi się podczas oglądania konieczne, strach pomyśleć jak ten film został zarżnięty cięciami :)

ocenił(a) film na 8
Matt_888

więc z czystej ciekawości - proponuję porównać z wersją kinową. Usunięto z niej kilka bardzo istotnych scen

ocenił(a) film na 7
Fuxik12

w wersji rezyserskiej nadal nie wyjasnia sie czemu tak dobrze walczyl, w koncu byl kowalem, troche machal mieczem w walkach regionalnych, pocwiczyl 5 min w lesie a potem rozwalal wszystkich ja tego nie rozumiem.

ocenił(a) film na 10
kierat10

Akcja KoH toczy się na przestrzeni wielu lat chociaż z samego filmu cięzko to wywnioskować.

1182 Reynald z Châtillon atakuje karawane muzułman i Saladyn obleda Karak
1185 zmarł król Baldwin
1187 Bitwa pod Hittin (lipiec) zdobycie Jerozolimy w październiku

a sam film zaczął sie pewnie dużo wcześniej...więc więsz...a historycznie Balian był rycerzem całe życie :D

kalamir

Jak dla mnie to się nie trzyma kupy. Ten kowal był specem od wszystkiego. Walka mieczem, taktyka i strategia użycia wojsk oraz obrona miasta. Tak oglądałem wersję reżyserką właśnie wcześniej czytając apel z tego wątku. Film świetny, przesadzony kowal-mistrz wszystkiego, zbyt hollywoodzki. A no i zapomniałem kowal-mistrz wszystkiego otarł się o koronę, której nie przyjął bo miał zbyt piękny umysł.

Danaan

W Reżyserskiej wersji o ile pamiętam jest mówione , że Balian brał udział w wyprawach i był budowniczym machin oblężniczych. Stąd wynika jego wprawa w walce i znajomości na temat machin. W wersji reżyserskiej faktycznie to wyglądało kiepsko .

Fuxik12

Kupiłem to, jutro odpalam reżyserkę :)

ocenił(a) film na 5
Fuxik12

Przesadziłeś z tym Gladiatorem. Zbyt dużo tu moralizatorstwa i pacyfizmu, a zbyt mało dramatyzmu. Ten film zrobił lewicowy intelektualista i to widać.

użytkownik usunięty
Harada

Dobrze prawisz. Polejcie mu na Wasz koszt.

ocenił(a) film na 8
Harada

"Zbyt dużo tu moralizatorstwa i pacyfizmu"
Czyli gdyby była prawacka pochwała rzezi, byłoby OK?

ocenił(a) film na 4
Max66

Przecież dobrze wiesz, że w Hollywood nikt takiej nie nakręci, więc po co to głupkowate pytanie?

ocenił(a) film na 8
rawkaz

Pytanie było retoryczne, ale skoro tego nie rozumiesz, to nie poradzę.
Gdyby Hollywood zostało skażone prawacką propagandą, znacznie bardziej
skłaniałoby do porzygu, niż robi to obecnie.

ocenił(a) film na 4
Max66

Retoryczne? Nie schlebiaj sobie. To był typowy polityczny atak wzburzonego w swoim spokoju komentatora. Discite, puer, orationis et latine.

ocenił(a) film na 8
rawkaz

Żałosny jesteś. Módl się o odrobinę rozumu, obojętnie w jakim języku. Troll za 2.50 PLN od wpisu. Żegnam.

ocenił(a) film na 4
Max66

I znów nie potrafileś nic napisać, żeby nie użyć słów o charakterze bolszewickim (tym razem z wykorzystaniem negatywnym znaczenia modlitwy). Wyrazy współczucia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
Max66

Żal mi cię. Twoich bliskich też. Musisz mieć ciężko w życiu, Wyzywanie innych w necie ci nie pomoże.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
m_grendel

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że jemu się wydaje, iż go wyzywam. Śmieszny człowieczek sądzi (celowo nie użyję wyrazu "myśli"), że cokolwiek wie o moim życiu :)
Czyli kilka mocno stonowanych słów prawdy jest jego zdaniem "wyzywaniem". Nazwanie niepełnosprawnego umysłowo - niepełnosprawnym umysłowo, jest jego zdaniem wyzywaniem.
Mamy nowego, wybitnego eksperta od słowotwórstwa. :)
Albo srogie piguły rzucili na miasto.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Max66

Masz rację - ignorowanie "rozmówcy" gdy trafia się na brodzik intelektualny w rodzaju rawkaza, to najlepsze wyjście. Ta rozlewająca się po Polsce PiSo-bolszewia czyni w małych rozumkach wielkie spustoszenie, choć jak widać, kato-taliban rośnie w siłę i coraz mniej tu miejsca dla normalnych ludzi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
m_grendel

Właśnie widzę, że ta łajza kolejny raz podkablowała wszystkie nasze, bardzo łagodne zresztą wpisy. Najciekawsze jest jednak to, czym kierowała się druga łajza, która mu to zatwierdziła. Choć widocznie tu też rządzi Piso-bolszewia. Albo koleś zatwierdzający ma równie zryty beret.
Odpowiedzi faceta są tak żenująco głupie, że musi być albo przywiędłą intelektualnie zagorzałą, moherową dewotką, albo rzeczywiście pacjentem psychiatryka. Postanowiłem jednak nie karmić trolla, więc już mu nie odpisuję.

ocenił(a) film na 8
Max66

"Narodziła się nowa świecka tradycja" w myśl której, zgodnie z oczekiwaniami, ciocia kolejny raz podkablowała - to typowe zachowanie kato-bolszewika, więc zrobiło się tym razem kopie zapasowe :) Bo po co pisać od nowa? :)
Pisanie na temat gościa o IQ małża nie jest warte tych kilku nanometrów nadruku startego z klawiatury.

ocenił(a) film na 8
m_grendel

Może towarzysz pierwszy sekretarz Kaczenka płaci mu nie tylko za wypociny, ale również za kablowanie?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
m_grendel

I co mam ci odpowiedzieć? Myślisz, że sobie użyłeś? Próbuj dalej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Kilinski

Ha. Właśnie nabyłem wersję reżyserską na blu-ray, wchodzę tu na forum, by zobaczyć czy ktoś docenił tą wersję, a tu proszę już w pierwszym temacie. Wiele dobrego nasłuchałem się o tej 3-godzinnej wersji i jak obejrzę, an pewno podzielę się z Wami swoimi uwagami.

ocenił(a) film na 10
Kilinski

Popieram ;D Director's Cut jest super :D

Kilinski

Obejrzałem i potwierdzam. Wersja reżyserska lepsza ponieważ lepiej nakreśla bohaterów. Przede wszystkim Baliana, Sybilli i Godfryda.

ocenił(a) film na 9
Kilinski

już też kiedyś tutaj poruszyłem ten temat.... wersja reżyserska tylko...film wtedy zasługuje nawet. na 8...

ocenił(a) film na 8
Kilinski

dzieki temu ze wpadlem na ten tamet postanowilem w ogole sprawdzic ten film, oczywiscie od razu w wersji rozyserskiej. swietne kino historyczne. wyciecie z niego 45 minut to jest zbrodnia. dlatego sam ridley oglaszal swoim fanom ze sam uznaje tylko pelna wersje ktora chcial na poczatku wprowadzic do kina przed obcieciem jej przez producentow.

ocenił(a) film na 9
Kilinski

Nawet w wersji rozszerzonej jest nielogiczne zakonczenie.

Spojler

Morderca księdza, ktory zabil syna lorda i jego świte kiedy go ścigali za morderstwo, po paru latach wraca do wioski i... nic. Wszyscy zapomnieli o tym, zyje sobie spokojnie jako kowal.

ocenił(a) film na 8
cichy89

Ruszajacy na krucjate dostawali calkowite ulaskawienie, to tak z lekcji historii. Mnie dziwilo raczej to, ze Godfryd nie uzyl tego argumentu, aby ochronic syna i siebie w lesie kiedy scigali Baliana za to morderstwo.

ocenił(a) film na 9
tomashes

NIE, jeśli popełniali przestępstwo na tle religijnym. No, chyba że jego brat miał za małe plecy.

ocenił(a) film na 2
cichy89

cichy, akurat motyw z tym, że wszyscy zapomnieli to jak dla mnie najlogiczniejszy moment ostatniej połowy filmu. Film jak dla mnie był fajną bajką przez pierwsze półtorej godziny, a przez kolejne według mnie wnosił morał "zwykły kowal nigdy nie powinien zostać rycerzem, bo jest głupi".
"hmm... albo zabić złego człowieka, uratować królestwo, poślubić ukochaną i oszczędzić życie tysięcy ludzi albo nie... nie można poświęcać życia ludzkiego! Na pewno Gwidon będzie dobrym królem, zamordowałem brata bo wypełnił swoje obowiązki, ale nie skaże na śmierć człowieka, który jest odpowiedzialny za śmierć dziesiątków ludzi, a kolejne tysiące chce narazić (co jest pokazane nawet w director's cut) bez żadnego powodu"
dafuq? W imieniu jakiego wyższego dobra on działał? Po prostu chciał sobie powalczyć

ocenił(a) film na 9
feranos

Zamordował brata przed nawróceniem, potem kierowal sie tym, czego nauczyl sie w Ziemi Świętej. Motyw z Gwidonem jest logiczny, obejrzyj sobie jeszcze raz jak rozmawia pierwszy raz z królem, czy ze szpitalnikiem. Walczyl o prawdziwe królestwo niebieskie, niezmącone zadna skaza.

ocenił(a) film na 9
tomashes

tutaj akurat gotfryd z balianem nie brali udziału w krucjacie, poprostu jechali do ziemi świętej, poczatek krucjaty w filmie ukazany jest gdy ryszard lwie serce przybywa do wioski baliana na koncu filmu.

oldirty122

Wizyta Ryszarda Lwie Serce w wiosce to początek TRZECIEJ Krucjaty. To co dzieje się w filmie jest DRUGĄ Krucjatą.

Odkurzamy podręcznik z historii i odświeżamy swoje informacje. Wiadomo, to mało, ale przed wypowiadaniem się na forum wystarczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones