PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204585}

Królowa

The Queen
7,0 58 276
ocen
7,0 10 1 58276
7,2 25
ocen krytyków
Królowa
powrót do forum filmu Królowa

Świetna rola Mirren, świetna rola Sheena. Taki mały film, a jakże cudownie nakręcony. Świetnie zakreślone dylematy bohaterów. Polecam

ocenił(a) film na 10
s_bazylak

Na pewno ogądnę jak polecasz.

ocenił(a) film na 7
s_bazylak

Co do filmu jestem trochę rozczarowana, miałam nadzieję obejrzeć trochę więcej wątków z życia królowej(wcale nie chodzi mi tu o film biograficzny), a tu cała akcja skupia się na nieszczęsnej śmierci Lady Di. Jednakże Helen Mirren bardzo wiarygodnie oddaje postać królowej Elżbiety II, i dlatego warty obejrzenia.

armida70

Ja zaś jestem po obejrzeniu filmu mile zaskoczony, a akcja - moim zdaniem - nie tyle skupia się na nieszczęsnej śmierci Lady D, co na postawach wobec niej. Postawach polityków. Premier Blair, pokazany w dość korzystnym świetle, umiejętnie rozgrywa swoją partię z Pałacem Buckingham. Prasa - nie tylko ta szmatława - wmawia wszystkim, że kochali Dianę. Miłość to wielkie słowo. Może niektórzy kochali, choć większość czuła, co najwyżej sympatię. Zakochali się po kilku artykułach. Tak naprawdę reakcja tłumu przypomina histerię po śmierci M. Jacksona. Ja na miejscu Elżbiety zachowywałbym się z większą klasą, rozumiem jednak również jej racje. Nie pierwszy to film pokazujący jaką potęgą jest prasa i jak bardzo potrafi - niekiedy cynicznie - kształtować nastroje społeczne, a z tymi musi się liczyć każdy polityk. Nawet Jej Królewska Mość.

ocenił(a) film na 7
AbuKamil

Zgadzam się z tym, tyle tylko chodziło mi o to, że w filmie akcja zawiązała się zbyt długo wokół wątku, księżnej Diany, aczkolwiek, pokazane były postawy polityków i dworu i prasy, walczące o swoje, a tak przecież było naprawdę.

ocenił(a) film na 7
armida70

Ja też jestem trochę rozczarowana. Cóż, dobrze, że są jeszcze książki, a na historyczną ocenę musimy jeszcze sporo poczekać. :)

ocenił(a) film na 7
s_bazylak

Nie tylko. W filmie jasno dano do zrozumienia że Diana była fałszywa. Inna w domowym zaciszu zmieniała się gdy wokół pełno było kamer i fotoreporterów. Za to rodzina królewska żywiła do niej niechęć i była przeciwna oddawaniu jej jakichkolwiek honorów. Jako jedyni znali jej prawdziwą twarz.

ocenił(a) film na 10
Kniaz4815

Łatwo oceniać kogoś na podstawie innych wypowiedzi.Skąd wiesz jaka była Diana jak ją osobiście nie znałeś.A film jest bardzo dobry.
Polecam go każdemu kto jeszcze nie oglądał.

ocenił(a) film na 7
lucyna63

Ty też jej nie znałaś.

ocenił(a) film na 10
Kniaz4815

A le jej nie krytykowałam.Z resztą o zmarłych żle się nie mówi.

ocenił(a) film na 9
Kniaz4815

Diana z pewnością święta nie była, ale chwilami dostawała w kość, no i też zrobiła sporo dobrego.
Co do filmu, to uważam, że jest świetny. Dobrze oddał tamtą atmosferę, wstawki dokumentalne dodają mu autentyzmu.
Uznanie należy się Helen Mirren i Michaelowi Sheenowi za wspaniałe role.

ocenił(a) film na 9
agawa87

Przyznaję rację, film skręcony / zagrany profesjonalnie, ma klimat, oddaje ducha tamtym wydarzeń. Oczywiście księżna Di miała trochę za uszami, ale brak akceptacji na królewskim dworze też jej dawał w kość. To skomplikowane sprawy , tysiącletnia tradycja ponad wszystko, trudno nam zwykłym ludzikom to zrozumieć, a film przynajmniej trochę przybliża tematykę.

s_bazylak

nie, to jest film propagandowy próbujący ukazać rodzinę królewską jako normalną, a tak naprawdę reszta dla nich jest plebsem i Diana zginęła bo była blisko ludzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones