PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6880}

Król Lew II: Czas Simby

The Lion King II: Simba's Pride
7,5 101 986
ocen
7,5 10 1 101986
5,6 14
ocen krytyków
Król Lew II: Czas Simby
powrót do forum filmu Król Lew II: Czas Simby

...Jeden Głos!!!Mam ten film od 1999 na kompie i kiedyś najbardziej lubiłem "On nie jest już jednym z nas"

Goku

hej !
Mógłbyś mi przesłać na maila piosenkę ,,Jeden głos " ?
Proszę :)
m_o_n_k@buziaczek.pl

monka503

"Jeden głos" to cudowna piosenka :D i do tego ten sytat na końcu "Dopóki tutaj jesteś, ważne jest kim jesteś. Kiedys to zrozumiesz". CUDO!!!
"Jeden z nas" tez mi sie bardzo podoba... i jeszcze "Zira's Lullaby" (wole angielską wersję) i "Upendi" !! :D:D
A z jedynki to "Hakuna Matata", "Strasznie juz byc tym królem chce" i "The Lion sleeps tonight" (tez wole angielska wersje ;) )

ocenił(a) film na 10
TheEmpyrean

O.O

Wybacz ale nie mogę uwierzyć że komuś się "Luli Luli Laj" podoba po angielsku! Za każdym razem kiedy angielska Zira dochodziła do refrenu, to uszy mi więdły!

Ale każdy ma swoje gusta. Dla mnie Zira to Elżbieta Bielska i nikt inny. Podkreślam że był to jej fenomenalny debiut dubbingowy i jako jedna z dwóch osób w tym filmie (nie liczę Vitani i Nuki), zagrała partię wokalne i dialogowe.

Dodatkowo "Jeden z nas" też jest okropne po angielsku! Zatrudnili jakiś chórek starych babć z kościoła! W polskiej wersji śpiewają ZWYKLI DUBBINGERZY i wychodzi im to O NIEBO LEPIEJ!

ocenił(a) film na 7
Goku

fajna jest jeszcze piosenka,ta kiedy wywalają Kovu...;)no i 1 głos tez jest fajna

ocenił(a) film na 10
Goku

Wyślij mi jeśli możesz, albo ktokolwiek pliz !!!!!Becia3712@buziaczek.pl Bardzo bym dziękowala :) :*

ocenił(a) film na 8
Goku

Wyślesz mi też? Jeden głos! PROSZĘ!!!!

sandra_sanara@o2.pl

użytkownik usunięty
Goku

z tej części najlepszy jest "Jeden głos" potem "Jeden z nas"

użytkownik usunięty

^^ najpierw jeden z nas potem jeden głos

ocenił(a) film na 10

to jest czadowa bajka;] i mówie to mając18lat bo jest to bajka moja z dzieciństwa ;] najbardzej lubię piosenki tę na początku, tę gdzie wywalają kovu i tę gdzie oni sie spotkają i spiewaja o miłości;]

Goku

Ja z dwójki najbardziej lubię "Jeden z nas" i tą, co Zira śpiewała..;D
a z jedynki oczywiście "Hakunę Matatę" i wstęp:D

ocenił(a) film na 7
Goku

Piosenki z tego filmu generalnie są dość słabe, zwłaszcza w porównaniu do tych z pierwowzoru... a "We are one" to akurat jedna z najgorszych.

Najlepiej wypadły natomiast "One of us" oraz "Love will find a way". Co prawda ta druga stanąć sobie raczej przy "Can you feel the love tonight", ale to prawie tak, jakby mówić, że nie ma co butów czyścić Mozartowi.

ocenił(a) film na 10
Der_SpeeDer

NIGDY nie rozumiałem, dlaczego ludzie tak nie lubią piosenek z KLII. Nawet NIE MAM ZAMIARU tego zrozumieć. Wystarczy że raz jedną odsłucham i już robi mi się was żal. Nie chodzi tu o żal w stylu "ale jesteście durni" ale w stylu "szkoda że nie możecie poczuć tego co ja" bo to naprawdę piękne uczucie... Jeżeli coś takiego pisałem, to przepraszam że się powtarzam. W KL piosenki były bardziej rozrywkowe, poruszały co prawda ważną treść, ale były skierowane do młodszych. W KLII mamy dużo poważniejszy rytm i słowa. Nie mamy już skocznych melodyjek (nie licząc "Upendi") tylko poważną kompozycję! W KL jedynie "Miłość rośnie wokół nas" i "Krąg Życia" miały taką muzykę. Poza tym mamy "Królem być Chcę", "Hakuna Matata" itp. Bardziej do skakania i tańczenia, niż płakania (chociaż ja osobiście na nich płaczę :P).

"Piosenki z tego filmu generalnie są dość słabe, zwłaszcza w porównaniu do tych z pierwowzoru... a "We are one" to akurat jedna z najgorszych."

Nie rozumiem... Po prostu nie rozumiem... Mimo to szanuję, ale nie rozumiem...

andrzej_goscicki

Nic dodać, nic ująć. Mam identyczne zdanie na ten temat. Miałem okazję posłuchać oryginalnych piosenek z tego filmu i mogę powiedzieć tylko: POLSKI DUBBING POTĘGĄ JEST I BASTA!

ocenił(a) film na 9
GPS_Grzegorz

Dla mnie polski dubbing zawsze był świetny. A w Królu Lwie to już w ogóle geniusz : )

ocenił(a) film na 10
Goku

Moją ulubioną jest "Duch żyję w nas" ;). Natomiast najlepszą rytmicznie "Jeden z nas".

ocenił(a) film na 10
andrzej_goscicki

"Miłość drogę zna" oraz "Jeden głos" stawiam na równi, po "Duch żyję w nas". Jest jeszcze "Luli Luli Laj" którą też uwielbiam. Nie licząc "Jeden z nas" ma najlepszy rytm ze wszystkich. Jednak ze względu na słowa, jest nisko :P. "Upendi" między "poważnymi" piosenkami, a tymi śpiewanymi przez czarne charaktery.

Goku

Podpisuję się. :-) Ja też uwielbiam tą piosenkę.

ocenił(a) film na 10
GPS_Grzegorz

To moja kolejność:
- Duch żyje w nas
- Jeden z nas
- Jeden głos, Luli luli laj, Miłość drogę zna (nie umiem wybrać, którą lubię najbardziej, wszystkie są dla mnie na tym samym 'poziomie')
- Upendi

ocenił(a) film na 10
Goku

Moją ulubioną piosenką jest "He Lives In You". Za każdym razem przechodzą mnie ciarki jak tego słucham, kapitalna aranżacja i narastający klimat, tak się przyzwyczaiłem do wersji angielskiej, że tylko tej mogę słuchać i o wiele bardziej mi się podoba niż pierwotna wersja z musicalu.

"Lullaby" jest równie genialna, głos w wersji ang idealne pasuje do tej postaci, czasem diabelski, czasem przesycony nieziemską nienawiścią, a także z nutką ironi w głosie.

No i oczywiście moje ulubione ckliwe, słodkie do bólu i przewidywalne piosenki, których nie może zabraknąć w bajkach Disneya, a tu jest nią "Love Will Find a Way". Ubóstwiam takie dueciki, przez które można się wczuć w jakże przepiękny tekst tego utworu.

Goku

Mi się najbardziej podoba ,,He lives in you" Tiny Turner.

ocenił(a) film na 10
Goku

Osobiście nie słyszałam jeszcze piosenek z KLII w oryginalnej wersji Angielskiej... z czego chyba się cieszę, bo 'Jeden Głos' po Polsku jak dla mnie jest po prostu niesamowity ^^ Tak jak i 'Jeden z Nas', 'Duch żyje w Nas' oraz 'Miłość droge zna' :3

ocenił(a) film na 9
Goku

Ja kocham ,,On nie jest stąd''. Przy tej piosence w moim wypadku towarzyszą ogromne emocje i współczucie dla Kovu.

Goku

Ja uwielbiam "Duch żyje w nas" oraz "On nie jest już jednym z nas"

ocenił(a) film na 9
Goku

A mnie się podoba ta wersja;):

https://www.youtube.com/watch?v=kUxbkQrNmUc

Goku

Z tej części również uważam że "Jeden Głos" jest najlepszym kawałkiem.
A ogólnie ze wszystkich części moje ulubione piosenki to już wspomniane "We are one", "Circle of life" i "Be prepared".
Z czego pierwsze dwie zarówno po polsku jak i po angielsku są świetne, ale ostatnia tylko w oryginale.

ocenił(a) film na 9
Goku

Ja najbardziej lubię "He lives in you", tą piosenkę mogę postawić niemal na równi z "Kręgiem Życia". Co prawda nie powstała ona dla filmu (pochodzi z płyty Lebo M. wydanej w 1995, dwa lata później została użyta w musicalu), ale i tak nic w tym filmie nie jest w stanie jej przebić. Na drugim miejscu jest "Jeden z nas" - wzruszająca, poza tym uwielbiam chórki. Następnie "Luli luli laj" ze względu na wspaniały głos polskiej wokalistki i zgrabne tłumaczenie. Resztę piosenek oceniam dużo gorzej, są OK, ale mnie nie zachwyciły. No i fakt, że melodia z "Jeden głos" powtarza się bardzo często w tle lekko mnie drażnił. W ogóle ścieżka dźwiękowa wypadła bardzo słabo w porównaniu z pierwszą częścią, nawet w Lwiej Straży jest bogatsza.

ocenił(a) film na 8
Goku

Zdecydowanie się pod tym podpisuję.
"Jeden Głos" moim zdaniem to najlepsza piosenka z Króla Lwa 2
Szkoda, że już mało kto tutaj zagląda do tych tematów.

Goku

JEDEN GLOS:) piosenka, najlepsza z wszystkich czesci. Placze, jak slysze

Goku

Ja natomiast najbardziej lubię :

*Miłość drogę zna - posunę się nawet do stwierdzenia, że jest o wiele lepsza od ,,Miłość rośnie wokół nas''. Szczególnie uwielbiam refren śpiewany w duecie. Jeśli chodzi o tekst, lepiej wypada angielska wersja, szczególnie w zwrotkach, ale nasza też nie jest zła. Głosy zaś w obydwu wersjach dobre.
Ocena - piękna melodia, dobry tekst i przyjemne głosy = 10!
*Jeden z nas - piosenka jedyna w swoim rodzaju, gdyż w bajkach Disney'a nie ma piosenki podobnej do niej. Porusza trudne tematy, jakimi są zdrada i kłamstwo, dodatkowo w obydwu wersjach słychać ogromne zaangażowanie dubbingerów, co jeszcze bardziej podnosi jej jakość.
Ocena - trudna ( jak na bajkę ) tematyka i naturalne uczucia w śpiewie = 10!
*Luli Luli Laj - moim zdaniem jedna z lepszych bajkowych piosenek, wykonywanych przez czarne charaktery. Tak samo jak dwie wyżej wymienione ma świetną melodię, jest mroczna i w obydwu wersjach dubbingowych nieźle wykonana. Jeśli zaś chodzi o tekst, to polscy tłumacze się nie popisali i oryginalna wersja pod tym względem bije naszą na głowę, ale może zadanie było zbyt trudne.
Ocena - mroczny klimat i nastrój, genialny tekst ( tylko w oryginale ) i niezła strona techniczna = 9

Co do pozostałych - ,,Duch żyje w nas'' może być ( ocena - 7 ), zaś ,,Upendi'' i ,,Jeden Głos'' mnie nie przekonały'' ( obydwie oceniam na 5 ).

ocenił(a) film na 10
Goku

Moją ulubioną jest "Duch żyję w nas" ;). Najbardziej emocjonującą piosenką jest "Miłość drogę zna" ;). Natomiast najlepszą rytmicznie "Jeden z nas".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones