PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6878}

Król Lew

The Lion King
8,2 573 397
ocen
8,2 10 1 573397
8,4 35
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

Jestem zniesmaczony iż takie coś ma taką
note.Osobiście najwięcej dałbym 4 gdyż ta bajka nie ma absolutnie żadnego przesłania naprawdę istotnego dla dzieci jak i dorosłych.Miłość to temat banalny i nikogo lizanie się Simby z Nala nie wzruszało.A tym bardziej mnie genialnego znawce filmów.
Piosenka Hakuna Matata wywoływała u mnie bóle głowy gdyż słowa były zwyczajne ,nie zostały one przedstawione w bardziej inteligetny sposób.Szczególnie postać Pumby jest dla mnie znakiem obrzydliwości.Jedno co mu w głowie było to puszczanie gazów a to bardzo nie kulturalne zachowanie.Potem dzieci będą takie zachowanie uważać za komiczne i używać na innych.Głos Timona został źle dobrany uważam ,że
osoba która podkładała mu głos zwyczajnie się wygłupiła.Bo nie jestem zachwycony fabuła filmu bo nie trafia do mnie fakt że film jest bardzo przewidywalny.
Skaza przegra oczywiście dobro zawsze wygrywa! Mało w tym realizmu.
Dziwny był fakt iż Skaza nie poznał że wtedy na lwiej skale był simba.
Przecież jego stary ma zupełnie inne rysy twarzy niż on.Więc Skaza pokazał swoją głupote.Szczególnie dziwnie było to że Simba gdy jego ojciec się wspinał nie pomógł mu, tylko robił za obserwatora.Zamiast pomóc ojcu po prostu patrzył na przebieg wydarzeń.A tu nagle krzyk bo spadł.Ten Lew najwyrażniej jest opóżniony.
A najlepsze na deser: Simba był obojętny na los swoich poddanych wolał zostać z pierdzącym dzikiem i brzydka surykatka.A Nala to jedyna trzeźwo myśląca postać w filmie obchodzi ją los swoich krewnych a Simba to samolubny lew.

Ja tu jakoś dostrzegam same wady.A moje opinia zawsze jest słuszna!

ocenił(a) film na 10
GrimMaster1111

Cóż za marna prowokacja.

ocenił(a) film na 10
enjoyy

Też tak myślę, w przeciwnym razie musiałabym obrazić uczucia autora tego wątku.

ocenił(a) film na 1
GrimMaster1111

Zgadzam się z tobą, nie wiem czemu wszyscy się tą bajką podniecają.

użytkownik usunięty
GrimMaster1111

Sorry, ale ja tu dostrzegam sam stek bzdur... Widzę próbujesz robić za eksperta, ale nie bardzo Ci wychodzi...
No i kolejny, którego "inteligencję" obraża bajka :) To jest bajka, kto powiedział, że ma być realistyczna - tym już przebiłeś wszystko.
"Skaza przegra oczywiście dobro zawsze wygrywa! Mało w tym realizmu." Eeee a na co Ty liczyłeś?
"Szczególnie dziwnie było to że Simba gdy jego ojciec się wspinał nie pomógł mu, tylko robił za obserwatora." Hah, świetna interpretacja, pewnie też według Ciebie sceny z piosenki Miłość rośnie wokół nas przypominają lwi seks :]

Twoja opinia chyba tylko dla Ciebie jest zawsze słuszna, drogi Expercie:)

ocenił(a) film na 9

Świetnie powiedziane Zizu, choc mysle ze kazdy ma miec prawo wlasne zdanie ale to pewnie kolejna prowokacja

GrimMaster1111

Oczywiście prowokacja, ale co mi tam...
1. No dziwne, żeby w bajce dla dzieci miało wygrać zło.
2. Simba jednak w końcu wrócił, o to chyba chodziło. W ogóle tu dochodziło wiele innych czynników, nie wiem, czy w ogóle zrozumiałeś cokolwiek z bajki.
3. Nie za bardzo widzę, w jaki sposób Simba mógł pomóc ojcu....
4. Cóż, może co najwyżej Skaza ma problem ze wzrokiem i tyle, nie oznacza to żadnej głupoty, nie widzę związku.
5. Nie wiem, czemu akurat przyczepiłeś się ,,Hakuna Matata", przecież w filmie też są inne piosenki i trudno żeby zostały przedstawione ,,niezwyczajnie".

ocenił(a) film na 4
parapluie89

3.Mógł mu pomóc ,ale skoro jest tchórzem to wszystko wyjaśnia.
4.Oczekiwałem od geniusza zła większej spotrzegawczości a ten mi tu gada:
"Mufasa ty żyjesz "-Istny debilizm
5.Ponieważ ta piosenka została najgorzej przedstawiona.
2.Jak dla mnie Simba myślał wyłacznie o sobie i nadal był tchórzem.

1.Jednakże nie uważasz ze wtedy byłoby lepiej ? :)Dobro jest strasznie przesłodzone.

ocenił(a) film na 8
GrimMaster1111

1.Wyobraź sobie bajkę dla DZIECI, w której wygrywa zło.
3.Porównaj wielkość ojca Simby z masą jego ojca. Był on za słaby by mu pomóc. Ale jakżeby taki ekspert mógłby na coś takiego zwracać uwagę...
4.Debilizm to emanuje z twoich wypowiedzi.

ocenił(a) film na 9
GrimMaster1111

do piachu buraku

ocenił(a) film na 9
GrimMaster1111

Simba był wtedy małym lwiątkiem, które nie udźwignęłoby olbrzymiej masy dorosłego lwa, którym był Mufasa.

Skaza miał bliznę na oku, więc mógł słabiej widzieć.

"Hakuna Matata" to faktycznie dość słaba piosenka, ale są też dużo lepsze, np. "Krąg życia" i "Przyjdzie czas". Ale o nich już jakoś nic nie napisałeś.

Nie napisałeś też nic o świetnej muzyce Hansa Zimmera, o chórach śpiewających w suahili, o afrykańskich plenerach, dżungli i w ogóle przyrodzie, generalnie o tłach i kolorach, które w "Królu Lwie" są jednymi z najładniejszych w filmach Disneya.

ocenił(a) film na 10
parapluie89

jedna z najlepszych bajek z mojego dziecinstwa! bardzo mądra i wzruszająca. Nie rozumiem jak moze się komus nie podobac

GrimMaster1111

Tak, trolluchu, tak. Idź oglądać Zmierzch i słuchać Biebera ^^

A tak na serio... Co daje ci ta żałosna prowokacja? Podnieca cię to?
Weź Mirku Kotlecie czy tam Stefanie Schabowy znajdź sobie dziewczynę, a może twoje głupie i bezsensowne zachowanie na forum wyjdzie ci z nawyku.

ocenił(a) film na 4
Slaught

Miło,że mi schlebiasz :) A dziewczyne to ja już mam .
Dla twoje wiadomości oceniłem Zmierzch tak wysoko ponieważ Kristen
mnie pociąga <seryjnie> I żadnego innego powodu nie było.A jeśli chodzi o Biebera
szkoda mi tego biednego chłopczyka :]

GrimMaster1111

No to zajmij się dziewczyną, a nie zakładaniem tematów o prowokacyjnej treści :)
Słuchaj sobie nawet Bayer Fulla i oglądaj Modę na sukces. Mnie to nie interesuje. Bardzo mi daleko do wyśmiewania czyichś upodobań. A te "wypomnienie" Zmierzchu i Biebera to tylko żart, ale z prostej przyczyny...
"A tym bardziej mnie genialnego znawce filmów.", "A moje opinia zawsze jest słuszna!" - Choćby te zdania świadczą o twoim kpiącym tonie wypowiedzi i prowokacyjnej postawie. Ja nie lubię takich "opinii", a tym bardziej dotyczących filmów, które mi się podobają :)

ocenił(a) film na 4
Slaught

Genialny jestem a mam kłamać? Dla twojej wiadomości są także
negatywne opinie a nie tylko pozytywne.Król Lew jest według mnie
zwyczajnym chłamem.Jedynie co mi się podobało to śmierć Mufasy :)
była pokazana w ciekawy sposób.I muszę przyznać ,że liczyłem na to ,że nie przeżyje.
I spełniło się moje życzenie.Gdyż dla mnie jest on strasznie nudny a Skaza przyciąga widza.
Pomimo ,że Skaza pokazał swój debilizm :] Jednakże pewnie był zdesperowany po dyskusji z matka Simby.

GrimMaster1111

Naucz się czytać ze zrozumieniem, trolluniu, to pogadamy ;)
"Genialny jestem a mam kłamać?" - To już trzeci cytat, który dopisuję do mojego powyższego postu :)

ocenił(a) film na 9
GrimMaster1111

Podnieca Cię zło ? Powiedz szczerze , czy ono Cię podnieca?
Lubisz jak coś złego wokół nas wszystkich się dzieje , dostajesz wówczas gęsiej skórki , czerwienieją Ci oczy z zachwytu?!?!?
Wracając do ''Króla Lwa'' to jest to ponadczasowa bajka i jeszcze mam nadzieję i Twoje dzieci będą po nią sięgać , a Ty wtedy może dopiero zrozumiesz jak bardzo się myliłeś. Na obecną chwilę jesteś słabiutkim człowieczkiem niestety.
Nie zapominaj , że przesłanie zarówno z tej bajki jak i innych kierowane jest w głównej mierze do najmłodszych widzów , widzów u których dopiero kształtuje się charakter i my rodzice , ogólnie dorośli odpowiadamy za ten prawidłowy rozwój w 100%!!!! Ale cóż , skąd Ty w ogóle mógłbyś o tym wiedzieć skoro Ciebie to całe zło fascynuje.
ps. a tak na prawdę to wydaje mi się , że jednak tak nie myślisz lecz tylko próbujesz sprowokować nas tu , co niektórych
pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
GrimMaster1111

Nie wiem czy zauważyliście,ale jego argumenty są na poziomie gimnazjum i to góra 2 klasy.. "Jedynie co mi się podobało to śmierć Mufasy :)
była pokazana w ciekawy sposób.I muszę przyznać ,że liczyłem na to ,że nie przeżyje." Ltości... to brzmi jak jakiś mały pseudo sadysta,który chce się popisac przed starszymi kolegami. Dyskusja z dzieckiem nie warta nawet splunięcia.

ocenił(a) film na 8
GrimMaster1111

Nie rozumiem, jak można oceniać wysoko film tylko ze względu jednego aktora. I ty masz czelność nazywać się ekspertem. Litości...

ocenił(a) film na 9
GrimMaster1111

Basia Rączkowska i Ania jpg. się nie liczą jako dziewczyna...

ocenił(a) film na 9
GrimMaster1111

Przecież ta bajka nie jest o miłości tylko o odnalezieniu siebie, swojego celu w życiu, i wzięciu na siebie odpowiedzialności.

użytkownik usunięty
mhrocznyszatan

komu Ty to mówisz... :P

ocenił(a) film na 10
GrimMaster1111

Jesteś debilem

HardRomance

nie jest! :P on jest nawet fajny, uśmiałem się jak czytałem jego posty :P
do autora: tekst świetny- prześmiewczy i wgl, tak 3maj ;) tylko pamiętaj o tym, by po znakach interpunkcyjnych dawać spację, bo to troszkę zmniejszyło przyjemność czytania...

ocenił(a) film na 9
ed j. rush

Słuszne uwagi, króla lwa oglądałem ostatnio (po wielu latach) jak byłem mały, to bardzo mi się podobało, ale teraz tak jak i Ty zwróciłem uwagę na kilka debilizmów.
Osobiście uważam, że 2 część jest o wiele lepsza.

Mnie przyciągały najbardziej Hieny, Timon i Pumba. Skazę też lubiłem, ale zwykle jestem 'za' czarnymi harakterami - ogólnie lubię wredne, i samolubne postacie (o wiele bardziej niż te 'pozytywne'). W tym przypadku jednak nie do końca, bo o ile skaza miał 'to coś', co przyciągało, to jego zło było przesadzone.

Jak byłem mały to denerwował mnie rafiki pamiętam, właśnie mufasa i 'stary' simba - że tak głupio jakoś się zachowywał :P

btw. tekst 'mufasa ty żyjesz', to raczej chodziło o taką przenośnię, może i debilny tekst, ale ja zrozumiałem po co był wypowiedziany (w końcu to bajka dla dzieci, nie dorosłych i niestety niekiedy niektóre sceny mogą wydawać się kiczowate).

Gdybym to teraz oglądał po raz pierwszy bajkę, miała by ode mnie 7/10 - ale że pamiętam jak podobała mi się za dzieciaka, to ocena zostaje 9/10

ocenił(a) film na 4
GrimMaster1111

Ja mam prawo mieć inna opinie od waszych.

ocenił(a) film na 10
GrimMaster1111

masz prawo, oczywiście. Tylko poprzyj je RACJONALNYMI faktami

ocenił(a) film na 4
elninomaravilla

Racjonalne fakty są zawarte w tekście

GrimMaster1111

Zamiast napisać dojrzałą i przemyślaną recenzję Genialny Znawco Filmów (buehehehe) napisałeś infantylny tekst rodem z podstawówki. No proszę cię... i my mamy cię poważnie traktować? ;)

GrimMaster1111

Tak na marginesie... odświeżyłeś temat bo ci się nudzi co nie? :) Coś ta dziewczyna słabo o ciebie dba ;)

ocenił(a) film na 4
Slaught

Potrafi o mnie zadbać.Tylko oprócz mnie ma także wiele spraw.

GrimMaster1111

Krol lew to jedna z najpiekniejszych bajek stworzonych przez czlowieka jest Fenomenem ogolnoswiatowym egzystencjalnym kulturowym tak jak teraz wielu bardzo uznaje za fenomen My little pony friendship is magic tak samo krol lew jest genialnym filmem

Fabula inspirowana samym szekspirowskim hamletem zrobiona w sposob najcudowniejszy
muzyka wprost oscarowa piosenki robione niektore na styla afrykanski jak hakuna matatta :)
postacie simba Nala mufasa timon i pumba przepiekne wogle maja fajna ciekawa kreske wiele scen ktore mozna ogladac calymi dniami
ogolnie ktos stwierdzil ze bajka pokazuje jak odnalezc sie w zyciu jak byc odpowiedzialnym za swe czyny sama prawda ja dodam ze bajka bardzo emocjonalnie wplynela na mnie dodam na marginesie mam znak zodiaku Lew i lubialem w mlodosci udawac simbe :) ale to juz moje dewagacje na marginesie ogolem Bajka powinna dostac wyzsza ocene niz 10 : ) to nie tylko arcydzielo to film ponad pokoleniowy

ocenił(a) film na 7
allen123

Zgadzam się oglądałem jako dziecko i po kilkunastu latach a odczucia dalej te same Mam nadzieje że kiedyś obejrze z własnymi dziecmi:)

użytkownik usunięty
allen123

Rany! CO ZA FACEPALM! Ty tylko o kucykach! Nie potrafisz napisać normalnego postu, tylko zawsze musisz wtrącić jakieś kuce? Z Królem Lwem to się zgadzam z opinią, ale kuce to nie żaden fenomen, tylko serial produkowany od półtora roku, który lubi ileśtam osób. Nie wpychaj MLP siłą tam, gdzie nie trzeba. To zupełnie inna kategoria animacji.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
allen123

Jakie "w końcu"? Ja pierwszy raz mam z Tobą do czynienia! Już początek masakryczny, a reszta pewnie też bez sensu...

tu sie rozmawia o filmie krol lew jak chcesz przejsc na gadu czy inny portal to ok ale nie tutaj a na pewno nie na MLP Filmweb i odczep sie w koncu od tych animacji a zwlasszcza tej ktora mam jako avatar

użytkownik usunięty
allen123

Ale o czym ty mówisz?

allen123

zebysmy nie rozmawiali tutaj o 2 najwiekszych animacjach ziemi ja szanuje krola lwa tak samo jak mlp i nie zamierzam robic klotni tutaj

użytkownik usunięty
allen123

Nie mam pojęcia, o co ci chodzi. Odzywasz się, jakbyśmy się znali, więc podejrzewam, że pomyliłeś mnie z kim innym.

to ty napisales " Rany! CO ZA FACEPALM! Ty tylko o kucykach! Nie potrafisz napisać normalnego postu, tylko zawsze musisz wtrącić jakieś kuce? Z Królem Lwem to się zgadzam z opinią, ale kuce to nie żaden fenomen, tylko serial produkowany od półtora roku, który lubi ileśtam osób. Nie wpychaj MLP siłą tam, gdzie nie trzeba. To zupełnie inna kategoria animacji." i zes rozwinal ta kwestie a ja mowie My little pony to jest najwieksze dzielo filmowe ale nie chce tu pisac bo to nie ten portal albo mam pomysl daj mi spokoj !!!!!!

użytkownik usunięty
allen123

Twój pierwszy komentarz brzmiał, jakby do innej osoby był adresowany, do jakiegoś znajomego, którym ja nie jestem.

nawet nie zamierzalem do ciebie pisac

ze jak komentarz zablokowany ;/ jak ja do ciebie woegle nie pisalem wez mnie nie denerwuj i idz do piaskownicy z ludzmi od Haters gonna hate

użytkownik usunięty
allen123

Żałosne, zobacz wpisy powyżej... Nic dziwnego, że blokują Ci komentarze, skoro używasz tak bezsensownych wyrażeń jak "Haters gonna hate" - co to ma niby znaczyć?

jeju nie lubisz mlp ok ale sie odczep od tej animacji :/ zrobila ci cos zabila matke ojca /// nie no to sie od niej odwal ona jest bardzo madra animacja najlepsza w XXI wieku

użytkownik usunięty
allen123

Po co mi mówisz o jakiś kucykach, skoro ja mówię o Twoim opisie!?

a ja mam gdzies co ty piszesz daj mi spokoj

użytkownik usunięty
allen123

Człowieku! Czy ty w ogóle zdajesz sobie sprawę z tego, co piszesz?

tak bo mnie denerwujesz koniec tematu fajrant daj mi spokoj mam gdzies co piszesz i co myslisz nie znam cie ty nie znasz mnie zegnam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones